Západ USA - čaro prírody a ruch veľkomiest

USA

5 4 recenzie

Celkové
hodnotenie
5
4 5

Titulná fotka
Priehrada Hoover Dam
Historická električková trať
Pohľad na Golden Gate
Universal studios
Canyon Antelope
Krásy národného parku Zion
Grand Canyon
Nevadská púšť
Národný park Zion
Národný Park Yosemite
NP Bryce Canyon
Canyon Antelope
Pláž Venice Beach

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Veľkosť skupiny max 10 osôb

Slovenský sprievodca

Národné parky

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

15-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3* hotely.

Stravovanie

Raňajky.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfer Ba-letisko-Ba. 13x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami. Prepravu súkromným minivanom. Vstupy do národných  parkov. Sprievodcu CK SATUR. Servisné poplatky 490 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Povinné doplatky: Vybavenie ESTA formuláru  (20 EUR). Ostatné doplatky: Príplatok za jednolôžkovú izbu 1200 EUR. Stravu a nápoje nad rámec uvedený v programe. Ostatné vstupy. Cestovné poistenie.

Doprava

Letecká.

Program zájazdu

1. deň

Odlet do známeho „mesta anjelov“, Los Angeles. Po príchode nás čaká presun na ubytovanie a oddych po dlhom lete.

2. deň

Po raňajkách nahliadneme do fi lmového sveta. Jedinečné štúdia Universal nám ponúknu skvelé fi lmové atrakcie a skutočne maximum zo zákulisia sveta kinematografie. Návrat na ubytovanie.

3. deň

Ikonické móla na pláži Venice Beach, množstvo pouličných umelcov, vynikajúce jedlo, prechádzky popri Venice Canals, prístavná Marina Beach, známa posilňovňa Muscle Gym, kde by sme v minulosti určite natrafili na Arnolda Schwarzeneggra. Následne nás čaká presun do „mesta hriechu“, Las Vegas.

4. deň

Nevada, kráľovstvo rodea a kasín. Nikdy nespiace centrum hazardu v Nevadskej púšti, nablýskaná hráčska metropola Ameriky, to je Las Vegas. Vysvietená, 6 kilometrov dlhá Las Vegas Strip, kde sa počas prechádzky čakajú Benátky, Rím, Rozprávkový hrad, Eiffelovka, Cheopsova pyramída, spievajúca fontána, fotografovanie s Elvisom, alebo radšej drive-in svadba?

5. deň

Práve kasína sú hlavným symbolom tohto mesta a nenavštíviť ich by bolo doslova hriech. Doprajeme si trochu času aj na nákupy a následne sa presunieme ku známej klembovej priehrade Hoover Dam. S výškou až 220m sa jedná o druhú najvyššiu v USA.

6. deň

Neodmysliteľnou súčasťou západnej časti krajiny je jednoznačne najznámejší kaňon na svete. Grand Canyon, tvorený riekou Colorado je v niektorých miestach hlboký až 1600 m. Výhľady, na ktoré nikdy nezabudneme nám spestria aj jedinečné farebné vrstvy vápencov a pieskovcov. Dokonalý výhľad nám ponúkne aj jeden z najzaujímavejších prírodných útvarov, Horseshoe bend.

7. deň

Dnes náš čaká Canyon Antelope, miesto, kde sa farebnosť a hra svetiel dokonalo kombinuje a vytvára doslova rozprávkové scenérie. Ďalšia zastávka bude opäť v znamení kaňonu. NP Bryce Canyon je miesto, kde sa nachádzajú skutočne nezameniteľné skalné útvary. Zároveň je tento park domovom pre pumy, medvede či rysy červené. Následný presun do Cedar City.

8. deň

NP Zion patrí medzi najkrajšie miesta v celom štáte Utah. My si ho počas dnešného dňa určite zamilujeme, a to obzvlášť vďaka fotogenickým skalným stenám, masívnym kaňonom, či tajomným údoliam. Medzi najznámejšie miesta parku patrí určite trojica pieskových útesov, Court of the Patriarchs či horolezcami veľmi obľúbená Angel’s Landing. Následný presun do mestečka Pahrump.

9. deň

Ráno opustíme Pahrump a smerujeme do Údolia smrti. NP Death Valley vystihuje svoj názov skutočne bravúrne. Ide o najsuchšie, najteplejšie a najnižšie položené miesto v USA. 10. Júla 1913 tu bola zaznamená rekordná teplota 56,7 °C v tieni. Následný presun do mesta Bakersfield.

10. deň

Dnes sa vydáme do Národného parku Sequoia. Tu sa pokocháme najmohutnejšími stromami na svete, ktoré môžu dorásť až do výšky 80 metrov. Najslávnejší z nich, pýcha NP Sequoia, je určite Strom generála Shermana, ktorý objemom dreva kraľuje tabuľke najväčších stromov sveta. Má výšku takmer 84 metrov, priemer kmeňa 11 metrov a vek možno až 2 700 rokov. Následný presun do mesta Fresno.

11. deň

Krátky presun do parku, ktorý mnohí považujú za najkrajší v krajine. NP Yosemite si nie len obľúbime, ale doslova zamilujeme. Ponúka množstvo krásnych vodopádov, majestátne žulové masívy a rozprávkové sekvojové lesy. Nachádza sa tu tiež známy skalný útvar El Capitan, ktorý sa týči do výšky až 910m nad ostatný terén. Po dni strávenom v prírode sa presunieme do mesta Manteca.

12. - 13. deň

Ráno pokračujeme ďalej až do bývalého kráľovstva „Hippie“. Svojrázne San Francisco bude našim domovom na posledné dni našej cesty. Ikonický most Golden Gate, historická električková trať, výhľady na legendárny Alcatraz, mohutné sekvoje v prírodnom parku Muir Woods, dokonalá miestna kuchyňa a nezameniteľná atmosféra Chinatownu. To je San Francisco.

14. - 15. deň

Presunieme sa na letisko a pomaly sa rozlúčime s celým západným pobrežím, z ktorého si odnesieme množstvo nezabudnuteľných zážitkov. Nočný odlet do Európy a následný transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

USA

Bohaté prírodné i kultúrne bohatstvo, obrovská rozloha, poloha medzi oceánmi predurčuje Spojeným štátom americkým pozíciu lídra, nielen v svetovej ekonomike, ale aj v oblasti cestovného ruchu.

Hlavné mesto: Washington
Časový posun: -6h

Mena: Americký dolár
Kurz: 1€ = 1.1367 USD

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness