Zámky Petrohradu

Rusko, Petrohrad

4 14 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
14 5

Zámky Petrohradu- pamiatky a architektúra
Zámky Petrohradu- pamiatky a architektúra
Zámky Petrohradu- sklápací most
Zámky Petrohradu- pamiatky a architektúra
Zámky Petrohradu- pamiatky a architektúra
Zámky Petrohradu- pamiatky a architektúra
Zámky Petrohradu- pamiatky a architektúra
Zámky Petrohradu- pamiatky a architektúra
Zámky Petrohradu- pamiatky a architektúra
Zámky Petrohradu- pamiatky a architektúra
Zámky Petrohradu- pamiatky a architektúra

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Priamy let

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Kultúrne stredisko celého Ruska s mnohými pamiatkami UNESCO a tiež jeden z najdôležitejších ruských prístavov v Baltskom mori. Prehliadka hlavných historických a umeleckých skvostov zo zameraním na návštevu najkrajších zámkov – Zimného paláca s galériou Ermitáž, Nevského prospektu s chrámami a palácmi, Konštantinovského zámku v Strelne, Veľkého Menšikovho paláca v Lomonosove,, malebného mestečka Puškin pôvodne Carskoje Selo, Petrodvorca – letnej rezidencie Petra Veľkého nad Fínskym zálivom,

6-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

5x ubytovanie v 4* hoteli

Stravovanie

5x raňajky

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu na trase Viedeň - Petrohrad - Viedeň, transfer Bratislava – letisko – Bratislava, miestne transfery, 5x ubytovanie v 4* hoteli s raňajkami, miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR, vízové poplatky 75 EUR, servisné poplatky 190 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Expresné vybavenie víz 100 EUR, doplatok za 1/1 izbu 260 EUR, prehliadku Ermitáže 20 EUR (nutné zakúpiť pri kúpe zájazdu), vstupné do Cárskeho Sela a do Petrodvorca (paláca a parku) 73 EUR (nutné zakúpiť pri kúpe zájazdu), ostatné vstupy, cestovné poistenie.

Poznámka

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Doprava

Letecká

Program zájazdu

1. deň

Transfer z Bratislavy do Viedne. Odlet do Petrohradu, druhého najväčšieho mesta Ruska (UNESCO), ktoré sa rozprestiera na 40 ostrovoch spojených 300 mostmi. Autobusová okružná prehliadka mesta (Mikulášsky chrám, Admiralita, Máriinské divadlo, Vasiljevsky ostrov a iné). Ubytovanie.

2. deň

Po raňajkách možnosť plavby po kanáloch a ramenách rieky Nevy, odkiaľ sa naskytá neopakovateľný pohľad na paláce a väčšinu známych pamiatok. Prehliadka Zimného paláca, bývalého sídla ruských cárov so svetoznámou galériou Ermitáž. Presunieme sa do Strelny, čaká nás Konštantinovský zámok - oficiálna rezidencia prezidentov. Návrat na ubytovanie.
1

Galéria Ermitáž

galéria Ermitáž, Rusko

HistóriaKultúra

Ermitáž, pojem ktorý rozochveje nejedného milovníka umenia. Štátna Ermitáž je umeleckohistorické múzeum v ruskom Petrohrade, jedna z najvýznamnejších a najväčších svetových umeleckohistorických inštitúcií. Dnešné múzeum, ktorého umelecké fondy evidujú viac ako tri milióny artefaktov svetového kultúrneho dedičstva od praveku až po súčasnosť, vystavované vo viac ako štyristo sálach, je rozmiestnené v komplexe šiestich budov rozložených na nábreží rieky Nevy susediacich s ústrednou budovou Zimného paláca, niekdajšieho sídla ruských cárov.

Viac Menej
2

Zimný palác

3

Konštantinovský zámok

3. deň

Po raňajkách navštívime pompéznu Gatchinu, ktorá sa nachádza mimo centra. Navštívime mesto Pavlovsk, kde môžeme obdivovať miestny zámok s nádhernými záhradami. Presunieme sa do Cárskeho Sela. Navštívime Katarínsky palác s Jantárovou izbou a park. Návrat do Petrohradu, ubytovanie.
4

Gatchina

Gatchina, Rusko

HistóriaKultúra

Palác Gatchina sa nachádza na kopci nad jazerom Serebryannoe. Spája témy stredovekého hradu a krajiny. Interiéry palácu sú príkladom ruského klasicizmu na prelome 18.-19. storočia. Palác Gatchina bol jednou z obľúbených rezidencií cisárskej rodiny Kataríny Veľkej. Katarína Veľká si palác a park Gatchina veľmi obľúbila a preto ho kúpila pre svojho syna, budúceho cára Pavla I. Pavol bol pánom Gatchiny približne 18 rokov. Vynaložil značné prostriedky a využil svoje skúsenosti z ciest po Európe, aby z Gatchiny vytvoril príkladný palác a mesto. V roku 1790 na Pavlov povel bola zrekonštruovaná veľká časť paláca, interiéry boli prestavané do luxusného neoklasicistického štýlu.

Viac Menej
5

Pavlovsk

6

Puškin/Carskoje Selo

4. deň

Po raňajkách sa presunieme do Petrodvorca, letnej rezidencie Petra Veľkého so záhradami, kúpeľmi, ďalšími budovami na ploche 800 hektárov. Navštívime Hlavný palác a park. V Lomonosove si pozrieme Veľký Menšikov palác. Návrat na ubytovanie.
7

Petrodvorec

Petrodvorec, Rusko

KultúraPríroda

Petrodvorec s prezývkou „ruský Versailles“ dokáže prilákať tisíce ľudí z celého sveta. Aj vďaka nemu ešte celkom nevymrela z Ruska cárska duša. Symbolom dnešného Petrodvorca ani nie je tak palác samotný, ale skôr slávna Kaskáda plná sôch, vodných fontán a života. Je v nej skrytá symbolika života Petra Veľkého. V pozoruhodnom palácovom a parkovom celku z 18. a 19. storočia, ktorý sa rozkladá na pobreží Baltského mora na ploche viac ako 800 ha, je umiestené nad 170 fontán rôznych veľkostí. Najznámejšie fontány sú napr. socha Samsona bojujúceho s Ivanom, kaskády Zlatá hora, Veľká kaskáda, Rímske fontány a fontána Slnko.

Viac Menej
8

Lomonosov

5. deň

Po raňajkách si pozrieme Kazaňskú katedrálu. Pokračujeme do Paláca princa Vladimíra. Deň ukončíme v múzeu Fabergé, kde budeme obdivovať vajíčka nevyčísliteľnej hodnoty. Návrat na ubytovanie.

9

Fabergé

Fabergé, Rusko

HistóriaKultúra

Fabergé je súkromne vlastnené múzeum, ktoré bolo založené Viktorom Vekselbergom a jeho nadáciou Link Times, aby v sebe zachovalo stratené kultúrne cennosti Ruska. Múzeum sa nachádza v centre Petrohradu v Shuvalovskom paláci. Kolekcia múzea obsahuje viac ako štyritisíc diel ozdobného a umeleckého umenia vrátane zlatých a strieborných predmetov, obrazov, porcelánu a bronzu. Vrcholom múzejnej zbierky je súbor deviatich imperiálnych kraslíc, ktoré vytvoril Fabergé za posledných dvoch ruských cárov.

Viac Menej
10

Kazaňská katedrála

6. deň

Program ukončíme v Jusupovom paláci. Transfer na letisko, odlet do Viedne, transfer do Bratislavy. 

11

Jusupov palác

Jusupov palác, Rusko

Kultúra

Pri návšteve Petrohradu nesmiete vynechať ani jednu z úžasných pamätihodností, jednou z nich je Jusupov palác nachádzajúci sa pri rieke Mojka. Je jedným z najkrajších petrohradských palácov, ktorý vlastnili niekoľko generácií Jusupovi. Dnes je táto veľkolepá budova sídlom diplomatických stretnutí a medzinárodných konferencií. Palác je predovšetkým známy tým, že práve tu bol záhadný starec Rasputin zavraždený, pričom priebeh jeho vraždy je v paláci znázornený voskovými figurínami. Zaujímavý je aj samotný palác, v ktorom sa nachádza napríklad malé súkromné divadlo.

Viac Menej

Zmena programu vyhradená.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands