Atrakcie Vietnam - Kambodža
Atrakcie Vietnam - Kambodža
Atrakcie Vietnam - Kambodža
Atrakcie Vietnam - Kambodža
Atrakcie Vietnam - Kambodža
Atrakcie Vietnam - Kambodža
Atrakcie Vietnam - Kambodža
Atrakcie Vietnam - Kambodža
Príroda Vietnam - Kambodža
Príroda Vietnam - Kambodža
Ostatné Vietnam - Kambodža

Podrobné info o pobyte


Úvod

11-dňový letecký zájazd


Doprava

Letecká.


Strava

Raňajky, 5x obed, 1x večera.


Cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfer BA – letisko – BA, ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, 5 obedov a jednu večeru, transfery klimatizovanými dopravnými prostriedkami, vstupy podľa programu, výlet loďou po delte rieky Mekong, miestne prelety na trase Hanoj – Saigon, Saigon – Siem Reap, pozývací list do Vietnamu, miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR.

Cena nezahŕňa

Fakultatívne výlety, povinné prepitné šoférom, nosičom a miestnym sprievodcom. Príplatok za jednolôžkovú izbu 300 EUR. Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 520 EUR. Vstupné vízum do Vietnamu 25 USD (platí sa po prílete na letisku) a do Kambodže 30 USD (platí sa po prílete na letisku), miestne odletové taxy.

Upozornenie

Zmena letových časov, odletových miest a programu vyhradená.


Ubytovanie

3* hotely.

Lokalita

Kambodža

Osobité kúzlo tejto krajiny objavíte v staromódnej koliniálnej architektúre miest a nezabudnuteľnej scenérii krajiny od rieky Mekong a veľkého jazera Tonle Sap až po zalesnené vysočiny.

Hlavné mesto: Phnom Pénh
Časový posun: +6h

Mena: Riel
Kurz: 1€ = 4827,94 KHR

Klimatický diagram

Program zájazdu

Úvod

Socialistický Vietnam, chudobná krajina, ktorá môže ponúknuť viac, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Kambodžské kráľovstvo, ktoré dodnes zostáva takmer nedotknuté turistickým ruchom. Dve krajiny, bohaté na kultúru, prírodné krásy, zvyky a tradície. Miesta, ktoré neuvidíte nikde inde na svete, pocity, ktoré už nikdy nezažijete.

Program

1. - 2. DEŇ

Odlet z Európy, prílet do Hanoja. Cestu za poznaním začneme zoznámením sa s kultúrou, históriou a obyvateľmi hlavného mesta Vietnamu. Prezrieme si Chrám literatúry, jedno z etnologických múzeí. Pôjdeme späť do Starej štvrti a po krátkej prehliadke večerného mesta sa vrátime do hotela.

3. DEŇ

Po raňajkách sa presunieme ku komplexu Ho Či Min, kde navštívme Hočiminovo Mauzóleum, miesto posledného odpočinku vietnamského veľkého otca alebo strýčka Ho, Hočiminov dom, Hočiminovo múzeum a Jednostĺpovú pagodu. Pred tým, ako sa vydáme na cca tri hodiny dlhú cestu cez zelené ryžové políčka do Halong City budeme mať chvíľku čas na obed vo vlastnej réžii. Prenocujeme v Halong City.

4. DEŇ

Dnes nás čaká neuveriteľná štvorhodinová výletná plavba po nádhernej zátoke Ha Long (Dračia zátoka), ktorá je zapísaná do svetového prírodného dedičstva UNESCO a je známa najmä vďaka vápencovým skalám, ktoré vystupujú z mora často len ako osamotené monumenty. Obedovať budeme na palube. Po plavbe pôjdeme na návštevu Keramickej dediny a vrátime sa späť do Hanoja.

5. DEŇ

Dnes sa presunieme do Hočiminovho mesta, známeho ako Saigon (starý názov používaný do roku 1975). Po raňajkách bude nasledovať transfer na letisko a vnútroštátny prelet. Po prílete sa vydáme na prehliadku mesta. Uvidíme známe miesta ako Múzeum Histórie, navštívime Konferenčnú sálu Thong Nhat (bývalý Palác nezávislosti), či trh Ben Thanh. Fotozastávku si spravíme pri známych turistických miestach ako Radnica, Grand Theatre, Katedrála Notre Dame a budova Hlavnej pošty.

6. DEŇ

Tunely Cu Chi – tvorili dôležitú základňu počas Vietnamskej vojny, najmä vďaka svojej strategickej polohe. Vietkong postavil 100 km dlhú sieť tunelov spájajúcu miesta velenia, nemocnice, či zbraňové továrne. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii a vrátime sa späť do Saigonu, kde budeme mať voľný program.

7. DEŇ

My Tho – hlavné mesto provincie Tien Giang, prístav na delte rieky Mekong, cca dve hodiny jazdy zo Saigonu. Vydáme sa na výlet loďou. Navštívime ovocné záhrady a budeme mať možnosť ochutnať tropické ovocie. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii a vrátime sa späť do Saigonu, kde budeme mať čas na posledné nákupy a rozlúčku s Vietnamom.

8. DEŇ

Presunieme sa na letisko a odletíme do Siem Reap. Po prílete nás privíta priateľský miestny sprievodca a presunieme sa do hotela. Návšteva Južnej brány Angkoru Thom, slávneho Bayon, Baphoun a Terasy malomocného kráľa. Je čas na prehliadku jedného z najväčších divov sveta, symbolu, srdca a duše Kambodže, chrámu Angkor Wat. Večeru si vychutnáme v sprievode tanečnej show Khmer Apsara.

9. DEŇ

Spoznávanie Kambodže bude dnes pokračovať rozprávkovým chrámom Ta Prohm, ktorý obklopujú korene obrovských figovníkov a gigantických popínavých rastlín. Navštívime i Krovan, Kráľovské kúpele Srah Srang a chrámy Banteay Kdei.

10. - 11. DEŇ

Plávajúce dediny Chong Khneas, ktoré sa nachádzajú asi 10 km južne od mesta Siem Reap. Exkurzia na tradičnej drevenej lodi po jazere Tonle Sap, jednom z najväčších v Ázii. Transfer na letisko, odlet naspäť do Európy.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2018 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness