Valencia - mesto paelly

Španielsko, Valencia

bez recenzií

Galéria Valencia - mesto paelly
Atrakcie Valencia - mesto paelly
Atrakcie Valencia - mesto paelly
Atrakcie Valencia - mesto paelly
Atrakcie Valencia - mesto paelly
Atrakcie Valencia - mesto paelly
Ostatné Valencia - mesto paelly
Ostatné Valencia - mesto paelly
Ostatné Valencia - mesto paelly

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Valencia - mesto so starobylým historickým centrom a množstvom parkov, ale aj s krásnymi plážami a futuristickou architektúrou moderného komplexu mesta umenia a vedy, ktorého súčasťou je Oceánografické múzeum s akváriom, Múzeum umenia, či planetárium, pripomínajúce chrbát pásavca.

4-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3x v hoteli 3*.

Stravovanie

3x raňajky.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu, transfer Bratislava - Schwechat - Bratislava, transfer letisko – hotel – letisko, okružnú autobusovú prehliadku mesta, 3 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK . Servisné poplatky 190 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za 1/1 izbu 168 EUR, prepravu počas pobytu okrem uvedenej, vstupy a cestovné poistenie.

Doprava

Letecká.

Program zájazdu

1. deň

Odlet z Viedne do Valencie, okružná prehliadka mesta, v ktorom sa unikátnym spôsobom snúbi umenie stredoveku s modernou architektúrou. Príjemná prímorská atmosféra je umocnená krásnymi plážami neďaleko centra mesta. Milovníkom zelene sa určite budú páčiť záhrady, parky a aleje stromov vybudované v bývalom koryte rieky Turia, kto rád obdivuje historické budovy, starodávne brány, hradby, kostoly a námestia, tiež si príde na svoje. Byť vo Valencii a neochutnať Paellu? Práve v tomto meste má tradičný španielsky pokrm svoje korene a Valencia je súčasne aj synonymom pre „ryžové centrum“ krajiny. Transfer do hotela, ubytovanie.
1

Valencia

Valencia, Španielsko

HistóriaKultúra

Valencia leží na západnom pobreží Španielska a patrí spolu s Madridom a Barcelonou medzi najväčšie mestá. Miestny prístav je najväčším v Stredozemnom mori a piatym najväčším v Európe. Túto pôvodne rímsku kolóniu založili už v roku 138 pred Kristom. Nachádza sa tu množstvo historických budov a starovekých pamiatok, vďaka ktorým je Valencia tak obľúbená medzi turistami. Za návštevu rozhodne stojí katedrála, mestské brány Torres de Serranos, Torres de Quart, gotická budova Llotja de la Seda zapísaná na zozname UNESCO. Vo Valencii je množstvo múzeí a galérií, najslávnejšie z nich je Museu de Belles Arts de València (Múzeum výtvarných umení ).

Viac Menej

2. deň

Raňajky. Prehliadka starobylého centra mesta, ktoré odhaľuje románske, gotické a renesančné dedičstvo UNESCO, vrátane ikonickej budovy La Lonja zo 16. storočia – bývalej hodvábnej burzy, katedrály Seu s 51m vysokou gotickou vežou Micalet, z ktorej je nádherný výhľad na celé mesto. Centrom mesta je "Plaza del Ayuntamiento", radničné námestie s palmami, fontánou a parkom. Zaujímavou atrakciou je Mercado Central, obľúbený mestský trh s čerstvými rybami, morskými plodmi, mäsom, syrmi, šunkami, zeleninou, ovocím. Návrat do hotela.

3. deň

Raňajky. Fakultatívne návšteva moderného Mesta umenia a vedy – obrovského futuristického komplexu postaveného na ploche 350 000 m2  podľa návrhu španielskeho architekta Santiaga Calatravu. Súčasťou komplexu je Oceánografické múzeum s akváriom, Múzeum umenia, Planetárium pripomínajúce chrbát pásavca, či vedecké múzeum princa Filipa, kde možno vidieť napríklad obrovskú molekulu DNA, či model vesmírnej stanice. Návrat do hotela.

4. deň

Raňajky, podľa časových možností individuálne voľno, transfer na letisko a odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

Španielsko

Španielske kráľovstvo je jednou z dvanástich európskych monarchií. Ponúka množstvo jedinečných prírodných scenérií, historických pamiatok a nezameniteľných tradičných chutí. Zaujímavé je tiež svojou kultúrou a jedinečným spôsobom života. Aj preto je táto krajina hôr, pláží, futbalu, paelly, flamenca a siesty treťou najnavštevovanejšou destináciou na svete. 

 

Hlavné mesto: Madrid
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness