Transsibírska magistrála

Čína, Mongolsko, Rusko

5 13 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
13 5

Titulná fotka
Zvonica Ivana Veľkého v Moskve
Pamätník v Rusku
Chrám krvi v Jekaterinburgu
Kostol Epiphanyand a rieka Angara
Červené námestie – Krasnaja Ploščaď
Pohľad na mesto Kremeľ
Chrám Vasilija Blaženého s pamätníkom Mininovi a Požarskému
Vlak na trati transibírskej magistrály
Interiér chrámu
Národný park Khustai
Budovy v Pekingu
Pohľad z výšky na Peking

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Národné parky

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Jazda najdlhšou železničnou traťou sveta – pre mnohých cestovateľov cesta snov, ktorú absolvujú raz za život. Gigantické rozmery Ruska, nedotknutá príroda Mongolska a na záver metropola Peking so svojou pestrou históriou, architektúrou a kuchyňou. Toto všetko za niečo viac než 2 týždne so skvelými sprievodcami!

Úvod

18-dňový letecký zájazd

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň–Moskva a Peking–Viedeň, transfer BA–letisko–BA, všetku železničnú dopravu, autokar podľa potreby, plavbu loďou po rieke Angare a kaňonom Longqing. Vstupy do pamiatok a NP podľa programu. Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami (5x), v Pekingu v 4* hoteli s raňajkami (3x), v 4–miestnom kupé vlaku (6x), v tradičnej jurte s plnou penziou (1x). V Číne slávnostná večera. Služby miestnych sprievodcov a sprievodca CK SATUR. Servisné poplatky 490 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Povinné doplatky: Vstupné víza do Ruska, Mongolska a Číny (vrátane pozývacích listov a poplatkov za vybavenie) spolu 200 EUR. Prepitné v Číne cca 30 USD (platba na mieste). Ostatné doplatky: Za 1/1 izbu v hoteli na vyžiadanie. Fakulatívne výlety (vyhliadková veža v Jekaterinburgu, vystúpenie tuleňov v Listvjanke, kung–fu vystúpenie v Pekingu), cestovné poistenie.

Poznámka

Maximálna veľkosť skupiny: 16 osôb.

Program zájazdu

1. deň

Transfer z Bratislavy na letisko. Odlet do Moskvy, prílet v popoludňajších hodinách. Prvá časť prehliadky ruskej metropoly, ktorá je s počtom vyše 10 mil. obyvateľov je najväčším mestom Ruska aj Európy. Monumentálna Katedrála Krista Spasiteľa. Zastávka na vyhliadke Vrabčie hory, Lomonosova univerzita – najväčšia a najstaršia v Rusku. Nocľah v hoteli.
1

Moskva

Moskva, Rusko

HistóriaKultúra

Moskva je nielen hlavným mestom Ruskej federácie, ale tiež miestom, ktoré ukrýva zaujímavú históriu. Väčšina z nej sa koncentruje v Kremli, niekdajšej stredovekej mestskej pevnosti. Za viac ako 2-kilometrovými červenými múrmi stoja chrámy a paláce, ktorých steny, ak by rozprávali, určite by prezradili príbehy ako z románov. Dnešná Moskva je veľkomestom s neurčitým množstvom obyvateľov. Údaje o počte obyvateľov sa pohybujú od 8 do 14 miliónov. Je dôležitým dopravným uzlom v krajine. Okrem iného je mesto centrom ruského politického, ekonomického, kultúrneho a vzdelávacieho života.

Viac Menej
2

Katedrála Krista Spasiteľa v Moskve

2. deň

2.-3. deň: Červené námestie – Krasnaja Ploščaď, chrám Vasilija Blaženého, Mauzóleum V.I. Lenina, obchodný dom GUM, budova smutne preslávenej KGB. Kremeľ – stavba z červených pálených tehál, symbol sily, pevnosti, moci a nedobytnosti Ruska. Odchod vlakom slávnej Transibírskej magistrály do Jekaterinburgu, nocľah vo vlaku. Po príchode ubytovanie a prehliadka centra štvrtého najväčšieho mesta Ruska – Palác guvernéra, Sverdlovské divadlo, vyhliadková veža.
3

Červené námestie

Červené námestie, Rusko

HistóriaKultúra

V ruskej metropole sa turisticky najdôležitejšie pamiatky sústreďujú v okolí Červeného námestia. Najväčšou ozdobou Červeného námestia je Chrám Vasilija Blaženého, ktorý dal v 16. storočí postaviť cár Ivan Hrozný. Chrám sa skladá z desiatich podobných, ale zároveň odlišných kostolov. Zastaviť sa musíte aj pri Kremli, ktorý je symbolom sily, pevnosti, moci a nedobytnosti Ruska. Ďalšia povinná zastávka je Mauzóleum V.I.Lenina. Dominantou námestia je aj najväčší obchodný dom v Rusku GUM. Má tri poschodia, je dlhý 250 metrov a je prešpikovaný butikmi najznámejších a najdrahších značiek. Na nákupy tu chodieva iba ruská smotánka a veľmi bohatí turisti.

Viac Menej
4

Kremeľ

5

Jekaterinburg

4. deň

Pamätník československým legionárom a návšteva obelisku, označujúceho hranicu medzi Európou a Áziou. Kláštor Romanovcov a Lesná mohyla. Pokračovanie železnicou už po ázijskej strane Ruska, noc vo vlaku. Počas jazdy si dokonale vychutnáme pravú ruskú pohostinnosť – stačí ochutnať ruský národný nápoj vodku! Za oknami ubieha skutočná sibírska krajinu so svojou tundrou a tajgou.

5. deň

5.-6. deň: Príchod do Novosibirsku, večerná prehliadka sibírskej metropoly – budova Opery, katedrálny chrám Alexandra Nevského, Mikulášska kaplnka a most cez rieku Ob. Pokračovanie po magistrále smerom na Irkutsk, dve noci vo vlaku.

7. deň

Príchod do Irkutska – staré mesto s drevenými domami, budova divadla, „Katedrálna štvrť“ pri rieke Angare a tržnica.  Autobusový presun do malebnej Listvjanky, návšteva skanzenu typickej sibírskej dediny. Ubytovanie v hoteli (privátnej zrubovej chate) s výhľadom na jazero. Možnosť pobytu v ruskej „bani“ (kúpeľoch a saune). Ochutnávka endemického bajkalského omula.
6

Irkutsk

Irkutsk, Rusko

Iné atrakcie

Najkrajšie ruské mesto na trase Transsibírskej magistrály je určite Irkutsk. Tu nevidíte len  socialistickú architektúru a betónovú šeď, ale môžete sa poprechádzať starým mestom s drevenými domami, „Katedrálnou štvrťou“ pri rieke Angara či navštíviť skanzen typickej sibírskej dediny v malebnej Listvjanke. Irkutsk je tiež dobrým východiskovým miestom pre spoznávanie Bajkalského jazera, najhlbšieho a najstaršieho jazera na svete.

Viac Menej

8. deň

8.-10. deň: Návšteva Múzea Bajkalu, dreveného kostolíka a akvária s jediným druhom sladkovodného tuleňa na svete. Plavba loďou po rieke Angare späť do Irkutsku. Tu opäť nastúpime do vlaku a užijeme si vyhliadkovú jazdu po brehu Bajkalského jazera so zastávkou v Sľudjanke až do mesta Ulan-Ude. Krátka prehliadka, predovšetkým najväčšej Leninovej busty na svete. Pokračovanie do Mongolska.

11.-13. deň

Príchod do Úlanbátaru. Tradičné mongolské raňajky. Čaká nás presun mimo mesta a jedinečné podujatie „Mongol Nomadic“. Tu budeme mať možnosť vidieť tradičný nomádsky život v tomto kráľovstve stepí. Neskôr sa presunieme do NP Terejl, kde sa ubytujeme v tradičných jurtách. Obklopení skalnými útvarmi pohoria Khan Khentii si užijeme prechádzku na koňoch až ku chrámu princeznej. Návrat do hlavného mesta, ubytovanie v hoteli. Prehliadka hlavného námestia Sukhbaatar, Múzeum histórie a kláštor Gandan. Folklórne vystúpenie s ukážkami tradičného hrdelného mongolského spevu, tancov a hudby.
7

Úlanbátar

Úlanbátar, Mongolsko

Iné atrakcie

Hlavné mesto dnešného Monogolska, ktoré sa ešte do 20. rokov 20. storočia nazývalo Urga, dnes poznáme ako Úlanbátar. Toto pomenovanie v preklade znamená „červený bohatier“ a uctieva pamiatku mongolského revolucionára. Môžeme v ňom nájsť kláštor Gandan, prezrieť si hlavné námestie Sukhbaatar alebo si nakúpiť na hlavnej ulici Enchtajvny gudamž. Bohatý je tu aj nočný život, ktorý ponúka široký výber hudobných žánrov v kluboch, kde v piatky len ťažko nájsť voľné miesto.

 

Viac Menej
8

Kharakorum

14.-16. deň

Letecké pokračovanie v ceste do Číny. Peking - námestie Tiananmen, najväčšie námestie sveta obkolesené monumentálnymi budovami. Zakázané mesto – Zimný cisársky palác z roku 1420, jeden z najkrajších architektonických komplexov na svete. Prehliadka Veľkého čínskeho múru – ôsmeho divu sveta. Plavba kaňonom Longqing – znalci ju porovnávajú s plavbou po rieke Li v Južnej Číne, ktoré inde v ponuke nenájdete!
9

Peking

Peking, Čína

HistóriaIné atrakcie

Peking je mestom, ktoré sa neustále mení a ponúka mnoho tvárí – najstaršie časti či Šanghaj s moderným duchom a plný mrakodrapov. Odniesť si môžete zážitky z nespočetného množstva miest hodných spoznávania. Medzi najznámejšie patria napríklad Námestie nebeského pokoja, najväčšie námestie sveta s Maovym mauzóleom, Chrám nebies či Zakázané mesto, jeden z najkrajších architektonických komplexov na svete. Vynechať by ste, samozrejme, nemali ani Veľký čínsky múr, ktorý je považovaný za ôsmy div sveta. Hriechom by zas bolo nevyskúšať tradičnú jazdu rikšou či chrumkavú pekinskú kačicu.

Viac Menej
10

Zakázané mesto

11

Veľký čínsky múr

17. - 18. deň

Jazda rikšou najstaršími časťami Pekingu (tzv. hutongy) – najlepší spôsob ako získať predstavu, o tom, ako asi kedysi Peking vyzeral. Návšteva Chrámu Nebies – najväčšieho posvätného miesta cisárskeho obdobia. Letný palác – najväčšia cisárska záhrada v Číne. Tradičné čínske pavilóny a jazero Kunming. Večera: chrumkava upečená pekinská kačica. Presun na letisko a návrat do Európy.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Kordík Juraj

Juraj Kordík

Moje motto: "Hlavne sa nebáť."

Svet je veľký, je super a treba ho spoznať - mať otvorenú myseľ, vnímať impulzy, ktoré prichádzajú a nasávať atmosféru miest. Ja si miesta rád zažijem, od pouličného jedla, sadenia a kosenia ryže, vozenia sa na byvoloch a vysedávaním s miestnymi ľuďmi. Takmer 3 a pol roka som žil v Ázii, kde som sa naučil svet vnímať ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Čína

Čína leží vo východnej Ázii. Jej juhovvýchodnú hranicu obmýva Žlté, Východočínske a Juhočínske more. Najstarší štát našej planéty, dnes rozlohou tretí najväčší s viac než 1 miliardou obyvateľov, ovplýva množstvom umeleckých pamiatok a obdivuhodnými prírodnými krásami, ale za návštevu isto stoja i rýchle sa rozvíjajúce veľkomestá.

Hlavné mesto: Peking
Časový posun: +7h

Mena: čínsky jüan
Kurz: 1€ = 7.6275 CNY

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness