Toskánsko de luxe

Taliansko, Toskánsko

5 7 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
7 5

Palazzo Vecchio, Florencia, poznávací zájazd, Taliansko
Hlavné námestie v Sienne
Hlavné námestie, Sienna, poznávací zájazd, Taliansko
Talianska reštaurácia, toskánsko, poznávací zájazd, Taliansko
Sušená šunka, poznávací zájazd, Taliansko
Montepulciano, poznávací zájazd, Toskánsko
Katedrála, Siena, poznávací zájazd, Taliansko
Bicykel v Toskánsku
Mesto San Gimignano s krásnymi vežami
Príroda - Toskansko, poznávací zájazd, Taliansko
Architektúra a pamiatky - Toskansko, poznávací zájazd, Taliansko
Architektúra a pamiatky - Toskansko, poznávací zájazd, Taliansko
Architektúra a pamiatky - Toskansko, poznávací zájazd, Taliansko
Architektúra a pamiatky - Toskansko, poznávací zájazd, Taliansko
Trhy- Toskansko, poznávací zájazd, Taliansko
Architektúra a pamiatky - Toskansko, poznávací zájazd, Taliansko

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Navštívime čarokrásnu Florenciu, stredovekú Sienu a pôvabné mestečká Montalcino a Pienza, urobíme si výlet do vinárskej oblasti údlia Orcia, ochutnáme preslávené vína Brunello, Chianti a destilát Grappa, naučíme sa rozoznávať olivové oleje a z hradieb jedného z najvyššie položených miest v Toskansku Montepulciano si vychutnáme výhľad na vinohrady, v ktorých sa zberá hrozno na víno Nobile. Na toskánske de luxe zážitky sa nedá zabudnúť.

5-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

4x v hoteli 3*/4*.

Stravovanie

4x raňajky.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň - Florencia - Viedeň, transfer Bratislava - Viedeň - Bratislava, dopravu minibusom v destinácii podľa programu, 3x ochutnávku podľa programu, 4x ubytovanie v hoteli 3*/4* s raňajkami, sprievodcu CK. Servisné poplatky 190 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za 1/1 izbu 145 EUR. Vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.

Doprava

Letecká.

Program zájazdu

1. deň

Transfer na letisko vo Viedni, odlet do Florencie.  Po prílete transfer do centra mesta. Prezrieme si Palazzo Vecchio na námestí Piazza della Signoria, kostol Santa Croce, Dóm, baptistérium  a podľa časových možností Medicejskú kaplnku.  Vo večerných hodinách sa presunieme do starobylého mesta Siena na ubytovanie.
1

Florencia

Florencia, Toskánsko

Fakultatívny výletHistóriaKultúra

Kolíska talianskeho humanizmu a renesancie, ktorá je spätá s najznámejšími umelcami a vedcami Talianska, ako napríklad Botticelli, Michelangelo alebo Leonardo da Vinci. Múzeá, paláce a kostoly patria medzi najväčšie umelecké poklady sveta. Okrem histórie majú návštevníci možnosť ochutnať vynikajúcu taliansku kuchyňu alebo vína.

Viac Menej
2

Palazzo Vecchio

3

Piazza della Signoria

4

Kostol Santa Croce

5

Dóm Santa Maria del Fiore

6

Medicejská kaplnka

2. deň

Po raňajkách sa vyberieme do kláštora Monte Oliveto Maggiore zo 14. st., presláveného freskami Signorelliho a Sodomy. Ďalej budeme pokračovať do mestečka Montalcino, ležiaceho vysoko v údolí Orcia, obkoleseného vinicami, kde dozrieva vínna réva na výborné červené víno Brunello. O jeho jedinečnej chuti a vôni sa budeme môcť sami presvedčiť v priebehu ochutnávky. Návrat na ubytovanie.
7

Montalcino

Montalcino, Taliansko

HistóriaKultúra

Južne od mesta Siena sa nachádza rozprávkové mesto na kopci, ktoré je obkolesené opevnenými hradbami a z vrchu naňho dohliada mohutný stredoveký hrad. Montalcino, západne od mesta Pienza, je nádherné mestečko ponorené do prírodného parku Val d'Orcia, známe po celom svete výrobou červeného vína Brunello. Mesto sa už od 16. storočia výrazne nezmenilo a preto v ňom panuje príjemná historická atmosféra. Malebné olivové háje, vidiecke cesty, skvelé víno a farebné kvety - to je Montalcino.

Viac Menej

3. deň

Dopoludnie strávime v Siene prehliadkou jej krásneho historického centra - pozrieme si Palazzo Publico s vežou Torre del Mangia, vysokou 88 m, odkiaľ je výhľad na slávne námestie Piazza del Campo. Popoludní sa presunieme do malebného kamenného mestečka San Gimignano, ktoré slúži ako živá kulisa historických filmov. Po prehliadke mesta sa premiestnime do Ulignana, na farmu Tenuta Torciano, kde ochutnáme preslávené víno Chianti, špeciálny taliansky destilát grappa a naučíme sa rozoznávať jeden z najkvalitnejších olivových olejov, označený ako „extra vergine“. Vo večerných hodinách návrat do hotela v Siene.
8

Siena

Siena, Toskánsko

Fakultatívny výletHistóriaKultúra

Je pravdepodobne najkrajšie talianske stredoveké mesto. Srdcom mesta je jeho centrálne námestie známe ako Il Campo, známe na celom svete pre slávne dostihy Palio, ktoré sa konajú na námestí dvakrát za leto. Hovorí sa, že mesto bolo založené Seniusom - synom Remusa, jedného z dvoch legendárnych bratov a zakladateľov Ríma. Preto je v embléme mesta vlčica, ktorá dojčí Remusa a Romulusa.

Viac Menej
9

Palazzo Publico

10

Torre del Mangia

11

Piazza del Campo

12

San Gimignano

13

Ulignano

4. deň

Po raňajkách v hoteli sa vyberieme do mesta Pienza (UNESCO), kde preskúmame jeho zákutia. Popoludní navštívime jedno z najvyššie položených miest v Toskánsku - Montepulciano. Z jeho hradieb je výhľad na Umbriu, južné Toskánsko a vinohrady, v ktorých sa zbiera hrozno na víno Nobile. Toto víno ochutnáme v historickej pivničke v centre mesta. Návrat do hotela v Siene.
14

Pienza

Pienza, Taliansko

HistóriaKultúra

Pienza je malá dedina v južnom Toskánsku v krásnom údolí Val d'Orcia. Obec sa nachádza asi 20 kilometrov východne od mesta Montalcino a niekoľko kilometrov na západ od Montepulciano uprostred nádhernej prírodnej krajiny. Pienza má strategickú polohu, vysoko na kopci a dominuje všetkým údoliam s mimoriadnymi výhľadmi. Táto očarujúca dedina je všeobecne známa ako mesto renesancie. Bola navrhnutá veľkým humanistom Eneaom Silviaom Piccolominim, ktorý sa neskôr stal pápežom Piusom II.

Viac Menej
15

Montepulciano

16

Víno Nobile

5. deň

Raňajky, transfer na letisko vo Florencii, odlet späť do Viedne a následný transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Termín 2.10.2019 - 6.10.2019 4 nocí

Roman Lipták

Roman Lipták

Spravme si svet z vľúdnych slov a viet z láskavých činov 

Cestovanie pre mňa bolo spôsobom ako viac spoznať sám seba. Najprv sa mi všetko vonku zdalo lepšie ako doma/vnútri. Až neskôr som zistil, že môžeme byť hrdí na to, čo máme doma a zároveň môžeme pracovať na tom, s čím nie sme spokojní. Cestoval som aj kvôli tomu, aby som našiel tú najlepšiu zábavu, plnil si sny, alebo ako sa ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Taliansko

Obľúbené letoviská, už od 600 km od Bratislavy, piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora, živé promenády s obchodíkmi, kaviarňami, pizzeriami, reštauráciami a barmi, talianska zmrzlina, chutná talianska kuchyňa, komfortne vybavené apartmány s kuchynkami a rodinne vedené hotely v blízkosti pláží, zábavné a vodné parky a historické mestá. Vitajte na talianskom Jadrane.

Taliansko je krajinou mnohých tvárí. Na jednej strane je domovom pamätihodností, veď jeho história siaha až do čias antického Ríma. Na druhej strane sa o stovky rokov neskôr stalo vyhľadávaným miestom na strávenie pohodlnej letnej dovolenky pri mori. Dovolenkárov priťahujú nádherné moderné hotely, ale aj menšie apartmánové domy, ktoré si zachovávajú čaro pôvodného Talianska. 

Hlavné mesto: Rím
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Toskánsko

Toskánsko je región, ktorý sa nachádza v srdci Talianska a disponuje naozaj všetkým, čo na letnej dovolenke v Taliansku potrebujete. Nádherné pláže sú samozrejmosťou, niektoré sú obklopené aj píniovými hájikmi, takže ani slnečníky nebudú potrebné. Ak sa vám morská voda náhodou zunuje, Toskánsko ponúka riešenie – vyberiete si aquaparky, termálne kúpele alebo sa pozriete radšej na zasnežené vrchy hôr v blízkosti mesta Lucca? Máte chuť na umenie, prípadne by ste chceli vidieť najkrajšie talianske mesto? Nech sa páči, Florencia vás očakáva s otvorenou náručou. Považujete sa za gurmána a k vychutnávaniu krásnej architektúry potrebujete aj pohár naozaj dobrého vína? Vitajte v krajine vychýrenej svojím vínom, spomenieme len známe Chianti Classico. Veď už dávni Etruskovia (mimochodom, pamiatky na nich nájdete v krajine aj dnes) nazývali Toskánsko „Enotria“, v preklade „zem vína“. Jedna legenda dokonca tvrdí, že tri staré toskánske mestá – Castellina, Radda a Taille, založili politickú stranu liga del Chianti. Víno je jedným z hlavných potravín toskánskej kuchyne. Okrem neho do „základnej štvorky“ patrí extra panenský olivový olej, chlieb a rôzne druhy mäsa. Takto vzniká množstvo delikates, s ktorými sa stretnete aj na rôznych festivaloch a slávnostiach organizovaných v Toskánsku. Vyberte sa do tohto nádherného kraja a vychutnajte si všetko, čo vám ponúka.

Taliansko má veľmi dobre vybudovanú sieť železníc, ktoré sa tiahne pozdĺž celého pobrežia. Takmer všetky letoviská sú spojené miestnou železnicou, vedúcou tesne popri pobreží. Klientom, ktorí uprednostňujú pohodlie, zabezpečíme leteckú dopravu priamym letom z Viedne do Florencie.

AGROTURISTIKA V TOSKÁNSKU
Prázdniny v Toskánsku bol vždy romantický sen tých, ktorí milujú cestovanie. Stovky nádherných kamenných domčekov, ktoré v minulosti obývali poľnohospodári, boli kompletne zrekonštruované s bazénom a maximálnym komfortom. Dnes sú vyhľadávaným miestom turistov, ktorí prichádzajú z celého sveta objaviť krásu tejto krajiny, ochutnať pravú taliansku kuchyňu a vybrané toskánske vína. V absolútnej relaxácii, ďaleko od turistického ruchu.Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands