Námestie sv. petra, Vatikán, Rím, poznávací zájazd, Taliansko
Bazilika sv. Petra, Vatikán, rím, poznávací zájazd, Taliansko
Fontana di Trevi, Rím, poznávací zájazd, Taliansko
Bazilika Republiky, San Marino, poznávací zájazd, Taliansko
Hradný kopec, San Marino, poznávací zájazd, Taliansko
Palazzo Publico, San Marino, poznávací zájazd, Taliansko
Ostatné To najlepšie z Talianska

Podrobné info o pobyte


Úvod

7-dňový autokarový zájazd

Doprava

Autobusom.


Strava

4x raňajky.


Cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 4x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, sprievodcu CK. 

Cena nezahŕňa

Vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie. 

Ostatné doplatky

Vstupné do galérie Uffizi 17 EUR, kumulatívna vstupenka vo Florencii (Dóm, baptistérium, Dómske múzeum) 17 EUR (nutné objednať pri kúpe zájazdu), za 1/1 izbu 86 EUR, za 4 večere 69 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Upozornenie

Zmena programu vyhradená.

Ubytovanie

4x v hoteli 3*

Lokalita

Taliansko

Taliansko je krajinou mnohých tvárí. Na jeden strane je domovom pamätihodností, veď jeho história siaha až do čias antického Ríma. Na druhej strane sa o stovky rokov neskôr stalo vyhľadávaným miestom na strávenie pohodlnej letnej dovolenky pri mori. Dovolenkárov priťahujú nádherné moderné hotely, ale aj menšie apartmánové domy, ktoré si zachovávajú čaro pôvodného Talianska. 

Hlavné mesto: Rím
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Program zájazdu

Úvod

7-dňový autokarový zájazd

Program

1. deň:

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 08:00 h), tranzit cez Rakúsko do Talianska. Po ceste zastávka v Udine. Príchod do Montecatini Terme, ubytovanie, fakultatívne večera.

2. deň:

Raňajky, presun do Florencie. Prejdeme sa historickým centrom, prehliadneme si Dóm, Palazzo Vecchio na námestí Piazza della Signoria so sochou Dávida od Michelangela, Medicijskú kaplnku, uvidíme známy most Ponte Vecchio s množstvom tradičných zlatníctiev. Popoludní odchod smerom na Rím, ubytovanie v hoteli v blízkom okolí Ríma, fakultatívne večera.

3. deň:

Po raňajkách sa vydáme spoznávať Rím.  Začneme v hlavnom meste katolíckej cirkvi, vo Vatikáne. Prezrieme si Námestie sv. Petra s Bazilikou sv. Petra, pričom budeme mať možnosť vystúpiť na kupolu Baziliky, odkiaľ sa ponúka bezkonkurenčný výhľad na Rím i Vatikán. Možnosť návštevy Vatikánskych múzeí (individuálna návšteva) so svetoznámou Sixtínskou kaplnkou. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

4. deň:

Raňajky. Spoznáme ďalšie rímske skvosty - Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Fontánu di Trevi, Benátske námestie s pamätníkom Viktora Emanuela II., Španielske námestie so známymi Španielskymi schodmi, Pantheon, námestie Piazza Navona s Fontánou štyroch riek, námestie Piazza Colonna. V popoludňajších hodinách sa presunieme smerom na Perugiu, ubytovanie v okolí, fakultatívne večera.

5. deň:

Po raňajkách sa presunieme do Assisi, najvýznamnejšieho stredovekého pútnického mesta v Taliansku (prehliadka mesta), ďalej budeme pokračovať do San Marina - prehliadka, individuálny program, možnosť nákupov. Vo večerných hodinách odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.

6. deň:

Raňajky, odchod do Benátok - mesta, ležiaceho na 118 ostrovoch, vzájomne oddelených kanálmi a pospájaných krásnymi mostami.  Prehliadka mesta - Dóžací palác, Most vzdychov, Námestie sv. Marka s Bazilikou sv. Marka, Hodinová veža, Ponte Rialto a ďalšie. Vo večerných hodinách odchod na Slovensko.  

7. deň:

Návrat na Slovensko v skorých ranných hodinách (cca 06:00 h).

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2017 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness