Špicbergy - Najsevernejšie ostrovy sveta

Nórsko, Špicbergy

bez recenzií - nové v ponuke

Titulná fotka
Príroda Špicbergy - Najsevernejšie ostrovy sveta
Príroda Špicbergy - Najsevernejšie ostrovy sveta
Príroda Špicbergy - Najsevernejšie ostrovy sveta
Príroda Špicbergy - Najsevernejšie ostrovy sveta
Príroda Špicbergy - Najsevernejšie ostrovy sveta
Príroda Špicbergy - Najsevernejšie ostrovy sveta
Ostatné Špicbergy - Najsevernejšie ostrovy sveta
Ostatné Špicbergy - Najsevernejšie ostrovy sveta

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Špicbergy - súostrovie ležiace v Severnom ľadovom oceáne na krajnom severe Európy. Okrem plavby okolo ľadovcov, pozorovania polnočného slnka a arktických zvierat navštívime hlavné mesto ostrova  - Longyearbyen a iné zaujímavé miesta.

Úvod

7-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

7x ubytovanie v hoteli 3*

Stravovanie

7x raňajky

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu na trase Viedeň - Oslo, Oslo - Longyearbyen a späť, transfer Bratislava - Viedeň - Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, autokarovú dopravu podľa programu, 1x ubytovanie v Osle, 5x ubytovanie na Špicbergoch v hoteli 3* s raňajkami, výlet loďou po Isfjorde, servisné poplatky 290 EUR.
 


Celková cena nezahŕňa

 Vstupy, cestovné poistenie, večernú plavbu okolo ľadovcov Bore a Nansen, návštevu Husky farmy alebo ďalšie fakultatívne aktivity a výlety.

Poznámka

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Doprava

letecká

Program zájazdu

1. deň

Transfer z Bratislavy na letisko vo Viedni. Odlet do Osla. Po prílete pešia prehliadka centra mesta – Radnica, pešia zóna Karla Johanna, budova Opery, Kráľovský palác, večerná plavba po Oslofjorde. Ubytovanie.
Oslo, Nórsko

HistóriaKultúra

Ten, kto sem zavíta, zistí, že aj chladné severské mestá majú svoju príťažlivosť. Oslo leží na juhovýchode Nórska. Je to hlavné mesto, kde sa medzi historické stavby stále viac vnárajú moderné architektonické skvosty. Keďže Oslo je zároveň prístavným mestom, dýcha voľnosťou mora a diaľok. Nechajte sa uniesť krásou Oslofjordu a severskej zimy. Oplatí sa však nevynechať Oslo s mestskou radnicou, ktorá je jeho symbolom.

Viac Menej
2

Kráľovský palác

2. deň

Po raňajkách pokračujeme v prehliadke Osla – Vigelandov park, múzeum Kon – tiki, polárna loď Fram a vikingské lode, skokanský mostík Holmenkollen. Následne sa presunieme na letisko a večerným odletom preletíme na Špicbergy, do hlavného mesta Longyerbyen. Ubytovanie.
3

Vigeland park

Vigeland park, Nórsko

HistóriaKultúra

Na ploche 32 hektárov sa v nórskom hlavnom meste rozprestiera Vigeland park, nazvaný podľa sochára Gustava Vigelanda (1869 - 1943), ktorý ho navrhol, presadil u predstavených mesta a hlavne - vytvoril všetkých 212 súsoší a sôch, obsahujúcich vyše 600 postáv. Vigeland odmietal komentovať zmysel svojich sôch a odporúčal, aby si každý jeho diela vyložil po svojom. Všeobecne sa uznáva, že celý park je zobrazením životného cyklu človeka, ale je na každom návštevníkovi, aký dojem a aký názor si z parku odnesie.

Viac Menej
4

Polárna loď Fram

5

Kontiki

3. deň

Raňajky. Prehliadka Longyearbyenu – farský kostol, prístav, správna budova, vedecké centrum polárnej žiary, návšteva múzea. Presun autobusom na vyhliadku vedľa svetoznámeho skladu rastlinných semien a nádhernú vyhliadku na celé mest z Plataaberget. Popoludní sa presunieme na Bolterdalen a do údolia Adventdalen, kde budeme pozorovať morské kajky a s trochou šťastia aj pižmoňov a ľadových medveďov. Fakultatívne večer sa budeme plaviť okolo ľadovcov BoreNansen s pozorovaním polnočného slnka a večerou. Návrat na ubytovanie po polnoci.
6

Longyearbyen

Longyearbyen, Nórsko

HistóriaPríroda

Neveľké mesto Longyearbyen na Špicbergoch je miestom, kde môžete vidieť voľne prechádzajúceho sa soba. Okrem toho, v blízkosti mesta žijú aj polárne medvede, a preto sa nezľaknite, ak uvidíte prechádzať sa niektorých domácich s puškami na ramene. Ďalšími zaujímavosťami tohto mesta sú cesty určené len pre snežné skútre, a to, že sa v meste nachádza len jediný obchod s potravinami. Neobyčajne obyčajné severské mesto Longyearbyen v sebe ukrýva bohatú banícku históriu.

Viac Menej
7

Adventdalen

4. deň

Po raňajkách sa celý deň budeme plaviť po Isfjorde k roztápajúcim sa splazom ľadovca Nordenskjöldbreen. Pokračujeme k veľrybárskej stanici zo 17. storočia Trigghamna, krátka prechádzka okolo masívu Alkhornet, oblasti bohatej na polárne líšky a soby. Ďalej navštívime ruskú obec Barentsburg, kde si urobíme krátku prehliadku, navštívime pivovar Krasnyi Medved. Návrat na ubytovanie.
8

Isfjorden

Isfjorden, Nórsko

Príroda

Isfjorden je druhým najdlhším fjordom v nórskom súostroví Svalbard a leží na západnej strane Špicbergov. Časť Isfjorden je súčasťou národných parkov v Nórsku, ako národný park Nordre Isfjorden Land. Nórske fjordy sú umeleckými dielami prírody. Každý jeden z nich je zaujímavý niečím iným. Všetky majú však spoločné to, že sa na nich nachádza zelená príroda popretkávaná bielym snehom a modrými jazerami.

Viac Menej
9

Barentsburg

5. deň

Raňajky. Celodenný výlet ľoďou do opustenej ruskej obce Pyramiden, kde navštívime opustenú banu, návrat do Longyeabyenu. Návrat na ubytovanie.

6. deň

Po raňajkách fakultatívne navštívime Husky farmu spojenú s výletom na kolieskových sánkach v psích záprahoch. Návrat na ubytovanie.
10

Husky farma

Husky farma, Nórsko

Iné atrakciePríroda

Husky farma v sebe ukrýva presne to, čo evokuje názov. Je to miesto, ktoré v sebe ukrýva niekoľko desiatok psov plemena Husky. Husky má na tomto mieste dlhú minulosť nielen v oblasti psích záprahov ale aj ako najbližší ľudský spoločník. Mnohí zo psov na tejto farme súťažili na viacerých európskych súťažiach, takže tu uvidíte tých najkrajších psov plemena Husky, ktoré boli vyšľachtené na to, aby prežili aj v tých najkrutejších podmienkach.

Viac Menej

7. deň

Ranný prelet do Osla (raňajky formou balíčka), dokončenie prehliadky mesta – Národná galéria, pevnosť Akershus. Návrat na letisko, odlet do Viedne a transfer do Bratislavy.
11

Akershus

Akershus, Nórsko

HistóriaIné atrakcie

Akershus je stredoveká pevnosť, ktorá bola vybudovaná na ochranu mesta Oslo. Nie je presne známe, kedy sa začala stavba pevnosti, ale predpokladá sa, že sa konala okolo konca dvadsiateho storočia kráľom Haakonom V. Pevnosť úspešne prežila všetky obliehania, najmä tie švédske. Prvýkrát bola použitá v bitke v roku 1308, keď ju obliehal švédsky vojvoda Eric zo Södermanlanda, ktorého brat získal švédsky trón v roku 1309. Pevnosť bola taktiež používaná ako väznica ale aj rezidenčný palác.

Viac Menej

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Šmátrala Marcel

Marcel Šmátrala

Zanechať po sebe svet lepší a krajší ako bol pred mojim príchodom (alebo sa o to aspoň pokúsiť).

Cestovanie neuveriteľným spôsobom rozširuje obzory, buduje charakter a celkovo prispieva k väčšiemu rozhľadu o svete, pretože je niekoľkonásobne lepšie ho zažiť na vlastnej koži, ako si o určitých krajinách len niečo naštudovať, či prečítať. Nestačí len vidieť historické pamätihodnosti, či prírodné krásy a počuť ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness