Slnečná Florida - Disney, Orlando, Miami

USA, Florida, Miami

bez recenzií - nové v ponuke

Minie z Disney rozprávok
Zábavný park v Orlande
Kennedyho vesmírne stredisko na myse Cape Canaveral
Kennedyho vesmírne stredisko na myse Cape Canaveral
Atrakcie v Orlande
Disneyland v Orlande
Show s kosatkami, delfínmi a tuleňmi
Pohľad na pláž v Miami
Pohľad na loď pri západe slnka
Tradičné vtáctvo na Miami
Mama s deťmi v mori
Miami, South Beach
South Beach v Miami
Pohľad na mrakodrapy v Miami

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Zvýhodnené pre seniorov 55+

Veľkosť skupiny max 10 osôb

Slovenský sprievodca

S pobytom pri mori

Národné parky

Zábavné parky

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Koľkokrát Vaše deti drankali, aby ste im ukázali živého Mickey Mousa? Splňte im „detský sen“ a vezmite ich do jeho rodného mesta, floridského Disneylandu. Vaše deti budú nadšené a aspoň rok poslušné :). Ani vy sa však nudiť nebudete – Národný park Everglades je unikátom, ktorému na svete ťažko hľadať obdobu. A floridské pláže sa tiež zahanbiť nenechajú!

9-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3* hotely

Stravovanie

Raňajky (v Miami)


Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu, transfer BA - letisko - BA, privátny transfer letisko - hotel - letisko, 7x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami (v Miami), transfery klimatizovaným dopravným prostriedkom, vstupy do národných parkov, plavba v zálive NP Everglades, sprievodcu CK SATUR. Servisné poplatky 480 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Povinné doplatky: Vybavenie ESTA formulára (20 EUR). Ostatné doplatky: vstupy do zábavných parkov a vesmírneho centra NASA, sprepitné, príplatok za jednolôžkovú izbu, cestovné poistenie.

Poznámka

  Zmena letových časov, odletových miest a programu vyhradená.

Doprava

Letecká

Program zájazdu

1. deň

Odlet z Európy na Floridu, prílet do Miami, mesta pláží, hotelov, boháčov a luxusných jácht. Transfer do hotela, uvítanie sprievodcom, voľný program.

2. deň

Cez štvrť Little Havana do krásneho Coral Gables, múzeum Villa Vizcaya, rušná atmosféra Coconut Grove. Downtown Miami a obľúbené Bayside. Voľný program, kúpanie na plážach v blízkosti hotela.
1

Downtown Miami

Downtown Miami, USA

HistóriaKultúra

Historické centrum Miami je priam povinnou zastávkou, nech už prechádzate ktoroukoľvek časťou Floridy. Hlavnou pamiatkou tejto štvrte rozliehajúcej sa po boku Miami River, ktorú určite neprehliadnete je Freedom Tower, takmer 80-metrová veža v stredomorskom štýle. Dokončená bola v roku 1925 a pôvodne slúžila ako ústredie The Miami News. V súčasnosti tu môžete nájsť múzeum súčasného umenia. Po dávke umenia a histórie vás zláka nezabudnuteľná atmosféra American Airlines Arena, kde si môžete pozrieť niektorý zo zápasov NBA alebo zažiť koncert známeho umelca.

Viac Menej

3. deň

Ranná prehliadka vyhlásenej South Beach, centra módy a letných párty, známej i vďaka budovám v Art Deco štýle. Ocean Drive, Clevelander Hotel i vila Versace. Pokračovanie za dobrodružstvom do prírodnej rezervácie Everglades, kde podnikneme plavbu špeciálnym vodným vznášadlom medzi hustými mangrovníkovými hájmi. Okolo našej loďky, uprostred močarísk, budú neustále krúžiť aligátory a desiatky druhov vtákov. Týmto dravcom sa dostaneme „do papule“ na neďalekej farme. Naučíme sa, aký je rozdiel medzi krokodílom a aligátorom. Prejazd do Orlanda, rozprávkového mesta Walta Disneyho.
2

Everglades

Everglades, Východ USA

Príroda

Prírodná rezervácia zriadená len pomerne nedávno (1947) prezidentom Harrym S. Trumanom má v súčasnosti plochu väčšiu ako 610 tisíc hektárov. Typickým pre toto prostredie sú husté mangrovníkové háje, rozsiahle močiare a – aligátory. Jeho nadmorská výška je prekvapivo úplne minimálna, pohybuje sa medzi hodnotami 0 až 2,4 m.n.m. Neobyčajný zážitok, ktorý toto prostredie ponúka, sú takzvané „airboats“, teda vznášadlá poháňané vrtuľami a dosahujúce rýchlosť až 70 km/h.

Viac Menej
3

South Beach

4. deň

4. - 5. deň: Orlando a jeho zábavné parky – detské sny sa stávajú skutočnosťou! Mesto zábavy, pre malých aj veľkých, ponúka neskutočné množstvo atrakcií. Stačí si len vybrať. Show s kosatkami, delfínmi a tuleňmi s jedinečnými horskými dráhami v morskom svete Sea World. Nielen deti budú žasnúť a tlieskať nadšením! V rozprávkovom kráľovstve Magic Kingdom s prekrásnym Popoluškiným hradom Vaše deti konečne stretnú aj toho sľúbeného, živého Mickey Mousa! Universal Studio’s Islands of Adventure, park inšpirovaný najznámejšími filmovými trhákmi Hollywoodu, ponúka aj jednu z najlepších horských dráh v USA, The Incredible Hulk Coaster. Alternatívne (5. deň) možnosť návštevy Kennedyho vesmírneho strediska na myse Cape Canaveral s centrom vesmírneho a kozmického programu agentúry NASA. Kozmodrom, gigantické hangáre, štartovacia rampa raketoplánu a kino IMAX s unikátnymi filmami natočenými americkými astronautmi.
4

Kennedyho vesmírne stredisko

Kennedyho vesmírne stredisko, USA

Iné atrakcie

Kennedyho vesmírne stredisko predstavuje americký kozmodróm na Myse Canaveral na Floride. Kozmodróm je miesto, kde sa vypúšťajú kozmické lode do vesmíru. Táto kozmická základňa má dve časti. Južná časť patrí americkému vojenskému námorníctvu a severná časť patrí NASA. Celková rozloha tejto základne je 567 km2 a pracuje na nej viac ako 17 000 ľudí. Štarty rakiet a raketoplánov boli zo Štartovacie ho komplexu 39, kde sa nachádza aj hangár. Vesmírne stredisko je obľúbené u turistov.

Viac Menej

5. deň

6. - 7. deň: Presun cez Miami do skutočného tropického raja Floridy. Po prekročení úseku medzi floridskou pevninou a prvým ostrovom Key Largo bude naša cesta pokračovať cez desiatky ostrovov a ostrovčekov rôznych veľkostí, končiacich najjužnejším ostrovom USA – Key West. Cestou sa zastavíme na ostrove Islamorada, navštívime Theater Of The Sea (Morské divadlo), kde sa deti dozvedia o rôznych tvoroch žijúcich v oceáne, uvidia show a dokonca môžu zažiť individuálne plávanie s delfínmi, tuleňmi či rajami! Prejazd cez jeden z najdlhších mostov sveta – 7 Miles Bridge (11-kilometrový kolos). Kúpanie na niektorej z prekrásnych   pláží lemovaných palmami. Večer presun na námestie pouličných  zabávačov a umelcov Mallory Square,   s tým najromantickejším a najkrajším západom slnka na Floride. Zažijete aj pravú atmosféru hlavnej ulice Duval Street lemovanú kaviarňami, ktoré naplno ožívajú práve po západe slnka!  Prehliadka historického Key Westu   (vzdialenosť od Kuby iba 145 km) – Míľa 0, dom Ernesta Hemingwaya, maják, múzeum pokladu z lodi  Atocha. Návrat do Miami.
5

Miami

MIAMI, Florida

Fakultatívny výletPláže

Najznámejším a najnavštevovanejším mestom Floridy je nepochybne Miami. Časť Miami Beach, kde sa nachádza prevažná väčšina luxusných hotelov, sa tiahne pozdĺž pláže severne od centra mesta. Miami Beach je preslávená dlhou piesočnatou plážou s azúrovo modrou farbou mora. Miami je však tiež mestom poznávania. Nájsť tu môžete napríklad morské akvárium s desiatkami morských obyvateľov. Navštevovaná je tiež Opičia džungľa. Samozrejmosťou sú aj zoologické a botanické záhrady a múzea. Južná časť miamskej pláže - South Beach - bola v roku 2008 vyhlásená za najlepšiu mestskú pláž sveta.

Viac Menej
6

Historický Key West

7

Islamorada

6. deň

8. - 9. deň: Voľný program v Miami, transfer na letisko a návrat do Európy

Zmena programu vyhradená.

USA

Bohaté prírodné i kultúrne bohatstvo, obrovská rozloha, poloha medzi oceánmi predurčuje Spojeným štátom americkým pozíciu lídra, nielen v svetovej ekonomike, ale aj v oblasti cestovného ruchu.

Hlavné mesto: Washington
Časový posun: -6h

Mena: Americký dolár
Kurz: 1€ = 1,1278 USD

Klimatický diagram

Florida

Florida je často spájaná s veľkým množstvom kvetov, čo nie je vôbec náhodné, pretože v španielskom jazyku znamená Florida ,,kvetinový". Medzi najznámejšie národné parky patria močiare Everglades, ktoré obývajú rôzne živočíchy spoločne s krokodílmi a aligátormi. To, aký je medzi nimi rozdiel vám sprievodcovia rady povedia. Florida je známa aj pre mesto Orlando, kde sa nachádza hneď niekoľko zábavných parkov ako napríklad Universal Orlando Resort, v ktorom nájdete niekoľko zábavných svetov.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness