Severné Thajsko - po stopách kráľovských miest

Thajsko

4.3 5 recenzií

Atrakcie Severné Thajsko - po stopách kráľovských miest
Atrakcie Severné Thajsko - po stopách kráľovských miest
Atrakcie Severné Thajsko - po stopách kráľovských miest
Atrakcie Severné Thajsko - po stopách kráľovských miest
Atrakcie Severné Thajsko - po stopách kráľovských miest
Atrakcie Severné Thajsko - po stopách kráľovských miest
Príroda Severné Thajsko - po stopách kráľovských miest
Ostatné Severné Thajsko - po stopách kráľovských miest
Ostatné Severné Thajsko - po stopách kráľovských miest
Ostatné Severné Thajsko - po stopách kráľovských miest

Podrobné info o pobyte


Úvod

13-dňový letecký zájazd


Doprava

Letecká.


Strava

Polpenzia (raňajky a obedy) počas poznávacej časti, raňajky počas pobytu na pláži, 1x tradičná thajská večera, silvestrovská večera počas silvestrovského termínu.


Cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Viedne. Transfer BA – letisko – BA. Ubytovanie v 3* hoteloch počas poznávacej časti  a v 4* hoteli na ostrove Koh Chang. Polpenziu (raňajky a obedy) počas poznávacej časti, raňajky počas pobytu na pláži, 1x tradičnú thajskú večeru. Všetky prehliadky a transfery podľa programu. Miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR.

Cena nezahŕňa

Fakultatívne výlety a aktivity. Doplatok za jednolôžkovú izbu od 350 EUR - v závislosti od termínu. Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 490 EUR.


Ubytovanie

3* hotely počas okruhu, 4* hotel počas pobytu na pláži.


Silvester

 

 

Lokalita

Thajsko

Vitajte v Oriente, v krajine, kde sa mieša fascinujúca starodávna kultúra a súčasnosť. Thajsko je exotická krajina, a to doslova – príroda, pamiatky, kuchyňa, ľudia, spôsob života a myslenia, náboženstvo. To všetko vytvára úžasný mix zážitkov, ktorý vás prenesie do exotického sveta. Aj keby ste navštívili Thajsko stokrát, vždy budete mať čo objavovať.

Hlavné mesto: Bangkok
Časový posun: +5h

Mena: Thajský baht
Kurz: 1€ = 38,606 THB

Klimatický diagram

Program zájazdu

Úvod

13-dňový letecký zájazd

Program

1. - 2. DEŇ

Odlet z Európy. Prílet do Bangkoku. Vitajte v „krajine úsmevov“ a nikdy nespiacom veľkomeste Bangkok. Presunieme sa do hotela a oddýchneme si po dlhom lete. Večera v typickej miestnej reštaurácii.

3. DEŇ

Raňajky, prehliadka Bangkoku. Počas poldenného výletu navštívime tri najslávnejšie chrámy Bangkoku: Kráľovský palác, jedna z najkrajších ukážok starovekého bohatstva. Skladá sa z viacerých budov používaných pri rôznych príležitostiach: Pohrebný palác, Prijímací palác, Trónna sála, Korunovačná sála, Kráľovský hosťovský dom a krásny chrám Smaragdového Budhu „Wat Phra Kaew“. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácií.Navštívime chrám „Wat Po“, ktorý je najrozsiahlejším chrámom v Bangkoku, nachádza sa tu socha Ležiaceho Budhu, chrám je známy aj ako domov thajských masáží, Wat Trimitr je domovom grandiózneho Zlatého Budhu (5,5 tony rýdzeho zlata).

4. DEŇ

Raňajky. Presun do mesta Ayutthaya, bývalého hlavného mesta Thajska (1350 - 1767). Pozrieme si impozantné ruiny niekdajšieho centra kráľovstva. Navštívime chrám Wat Mongkol Borpith s gigantickou bronzovou sochou a tri stredoveké pagody v chráme Wat Phra Srisanpetch, ktorý bol svojho časunajväčším chrámom v meste Ayutthaya a bol používaný ako kráľovský chrám/palác niekoľkých kráľov. Ďalej navštívime slávny chrám Wat Chai Wattanaram na brehu rieky. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii a budeme pokračovať do mesta kde prenocujeme.

5. DEŇ

V skorých doobedňajších hodinách budeme pokračovať z mesta Tak do Chiang Mai, „ruže severu“. Navštívime impozantný Wat Doi Suthep, ktorý je dominantou mesta. Obed v miestnej reštaurácií. Finálny výstup vedie cez Naga, spolu 306 schodov. Pokocháme sa nádherným výhľadom na mesto.

6. DEŇ

Po raňajkách odídeme smerom na sever do slonieho campu, kde uvidíme, ako slony pracovali v džungli po celé stáročia. Budeme ohromení silou a obratnosťou týchto zvierat. Budeme mať možnosť vidieť i to ako sa kúpu v rieke a relaxujú. Odvážlivci si môžu užiť i jazdu na slonoch (fakultatívna aktivita za doplatok). Ďalej navštívime farmu s orchideami. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii a navštívime miestnu remeselnú štvrť Sankampaeng. Tradičná thajská večera.

7. DEŇ

Z mesta Chiang Mai sa po raňajkách vydáme smerom na juh do Lampang. Navštívime Wat Phra Dhat Lampang Luang so smaragdovým Budhom. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii. Pokračujeme prehliadkou historického parku Sukhothai, ktorého názov v doslovnom preklade znamená „Úsvit šťastia“. Sukhothai bolo prvým hlavným mestom Thajska (1238 - 1376). Prejdeme sa udržiavaným a atraktívnym parkom. Neskôr navštívime Wat Sri Chrum s obrovským sediacim Budhom. Presunieme sa do mesta Phitsanulok.

8. DEŇ

Dopoludnia navštívime Wat Maha Dhat. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii a presunieme sa naspäť do Bangkoku.

9. DEŇ

Po raňajkách prelet do Bangkoku a transfer autobusom na ostrov Koh Chang. Relax na pláži.

10. - 13. DEŇ

Oddych v hoteli pri pláži, kúpanie, fakultatívny program. Presun na letisko v Bangkoku a odlet do Európy.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2017 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness