Kúzelné Alsasko

Francúzsko

5 5 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
5 5

Farebné tradičné francúzske domy v Colme
Riquewihr v Alsasku
Rieka v Kaysersbergu
Kayserberg, rodisko Alberta Schweizera
Domy pozdĺž slávnej vinárskej cesty v dedine Eguisheim
Pevnosť Haut Koenigsbourg
Farebnmé francúzske domy v Alsasku
Oblasť Champagne vo Francúzsku
Oblasť Champagne vo Francúzsku

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Keby sme chceli Alsasko čo najstručnejšie charakterizovať, mohli by sme ho nazvať krajom bocianov, vína a malebných stredovekých mestečiek.  Alsaská cesta vína nás zavedie do vínnych pivníc s možnosťou ochutnávky a nákupu vynikajúcich druhov. Následne prehliadka Štrasburgu a kraja Champagne s návštevou tradičných výrobní pravého šampanského. Svetová metropola šampanského v Remeši a jej gotická katedrála, v ktorej boli korunovaní francúzski králi, bude bonbónikom na záver.

5-dňový zájazd kombinovanou dopravou

Ubytovanie

4x v hoteli 3*

Stravovanie

4x raňajky

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom na ceste tam a počas pobytu, 4x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, 2x ochutnávku vína, plavbu loďkou v Štrasburgu, sprievodcu CK, leteckú dopravu na ceste späť Paríž - Viedeň, transfer Schwechat - Bratislava. Servisné poplatky 150 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Za 1/1 izbu 168 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR. Vstupy, pobytovú taxu, komplexné cestovné poistenie.

Poznámka

Zmena programu vyhradená.

Doprava

Na ceste tam autokarová doprava, na ceste späť letecká doprava.

Program zájazdu

1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 7.00 h), tranzit cez Rakúsko a Nemecko, vo večerných hodinách príchod do hotela v okolí Colmaru.

2. deň

Raňajky, návšteva najzachovalejšieho stredovekého mesta Alsaska – Colmar, prehliadka malebnej štvrte farebných domov nazývanej Malé Benátky (fakultatívne možnosť previezť sa loďkou). Pokračovanie po alsaskej ceste vína so zastávkami v Kayserberg – rodisku držiteľa Nobelovej ceny Alberta Schweitzera, Riquewihr – najkrajšej dedinky vínnej cesty, múzea pod holým nebom s uličkami dláždenými mačacími hlavami, balkónmi rozkvitnutých pelargónií a v romantickom mestečku kľukatých uličiek Ribeauvillé, ktoré je hlavným mestom ľahkej alsaskej mandľovej bábovky Kougelhopf. V dedinke Zellenberg nazrieme do vínnych pivníc ukrývajúcich mladé alsaské vína (možnosť ochutnávky a nákupu vynikajúcich druhov), návrat na ubytovanie.
1

Colmar

Colmar, Francúzsko

HistóriaKultúra

Colmar je tretia najväčšia obec v Alsasku. Mesto sa nachádza na alsaskej vínnej ceste a považuje sa za hlavné mesto alsaského vína. Colmar je známe svojimi zachovanými starými domami, početnými architektonickými pamiatkami a múzeami, medzi ktoré patrí múzeum Unterlinden s oltárom Isenheim. Toto nádherné mestečko je takisto prezývané ako Malé Benátky. Colmar je plné rôznych zaujímavých náboženských historických pamiatok i sekulárnych budov.

Viac Menej
2

Kayserberg

3

Riquewihr

4

Ribeauvillé

3. deň

Raňajky, prehliadka pevnosti Haut Koenigsbourg, dominanty a pýchy Alsaska, panoramatický pohľad na Porýnie zovreté z jednej strany Čiernym lesom a z druhej Alpami. Ochutnávka suchých bielych alsaských vín v stredovekej dedinke Dambach a zastávka v malebnom mestečku Obernai s takmer kompletným systémom opevnení a množstvom uličiek so zachovanými stredovekými domami. Ubytovanie.
5

Haut Koenigsbourg

Haut Koenigsbourg, Francúzsko

HistóriaKultúra

Haut Koenigsbourg je nádherný stredoveký hrad. Od roku 1900 do roku 1908 bol prestavaný na výzvu nemeckého cisára Wilhelma II. Nachádza sa na strategickom mieste na skalnatom výbehu s výhľadom na Porýnie. Hrad počas rokov prešiel viacerými deštrukciami, rekonštrukciami a takisto i majiteľmi. Dnes je významnou turistickou lokalitou, ktorá každoročne priťahuje stotisíce ľudí. Jeho kópiu môžete vidieť dokonca aj v Malajzii.

Viac Menej
6

Dambach

7

Obernai

4. deň

Raňajky, odchod do Štrasburgu, mesta, prezývaného „križovatka Európy“, presláveného najmä svojou gotickou Katedrálou, starým mestom s typickými strechami, časťou „Petite France“. Štrasburg je sídlom Európskeho parlamentu, metropolou Alsaska a jeho zákutia spoznáme počas plavby po kanáloch rieky Ille, ale aj počas prechádzky týmto malebným mestom. Cez kraj Champagne, ktorý je synonymom ušľachtilého perlivého moku, a kde sa vinná réva pestovala už za čias rímskeho impéria, sa dostaneme do jedného z najkrajších miest tohto regiónu - Éperney. Ulice lemované stromoradím a obkolesené pahorkami ukrývajú atraktívne pivnice a tradičné výrobne pravého šampanského. Ubytovanie.
8

Štrasburg

Štrasburg, Francúzsko

HistóriaKultúra

Štrasburg je hlavné a jnaväšie mesto regiónu Est vo Francúzsku a takisto je sídlom Európskeho parlamentu. Historické centrum Štrasburgu bolo zapísané v roku 1988 do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Štrasburg je ponorený do francúzsko-nemeckej kultúry a bol kultúrnym mostom medzi Francúzskom a Nemeckom.  Štrasburg je sídlom medzinárodne uznávaných hudobných a dramatických inštitúcií ako napríklad Národná opera Rín či Národné divadlo v Štrasburgu.

Viac Menej
9

Champagne

5. deň

Raňajky, presun do jedného z najkrajších miest tohto regiónu – Éperney. Ulice lemované stromoradím a obkolesené pahorkami posiatymi vinicami ukrývajú množstvo atraktívnych pivníc a tradičných výrobní šampanského. Práve tu si aj my doprajeme pôžitok z pravého šampanského. V Remeši nás uchváti pohľad na veľkolepú gotickú katedrálu Notre Dame, v ktorej boli v minulosti korunovaní francúzski králi. Voľný čas na obed. Následne sa presunieme do Paríža na letisko.
10

Notre Dame

Notre Dame, Francúzsko

HistóriaKultúra

Katedrála láka znova a znova tisíce návštevníkov, ktorí akoby sa chceli nadýchať tej tajomnej atmosféry doby, ktorú nám tak krásne priblížil Victor Hugo vo svojom románe o hrbáčovi. Katedrála Notre Dame je typickou predstaviteľkou skorého gotického štýlu. S výstavbou významnej rímsko-katolíckej katedrály sa začalo v období stavebnej expanzie a hospodárskeho rozvoja Paríža v roku 1163. Dominantnú zásluhu na začatí stavebných prác mal biskup Maurice de Sully, ktorý zastával biskupský post od roku 1160 celých 36 rokov. Katedrála bola dlhé roky dejiskom všetkých významných udalostí, ktoré sa v meste konali.

Viac Menej

Zmena programu vyhradená.

Francúzsko

Francúzsko ako krajina s prímorským pobrežím ako aj významnou históriou láka turistov práve tým. Spoznávajte Paríž, hlavné mesto módy a viacerých historických udalostí a oddychujte na francúzskej riviére v mestách ako Nice, Saint Tropez.

Hlavné mesto: Paríž
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness