Kúzelné Alsasko

Francúzsko

5 5 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
5 5

Titulná fotka
Riquewihr v Alsasku
Rieka v Kaysersbergu
Kayserberg, rodisko Alberta Schweizera
Domy pozdĺž slávnej vinárskej cesty v dedine Eguisheim
Pevnosť Haut Koenigsbourg
Farebnmé francúzske domy v Alsasku
Oblasť Champagne vo Francúzsku
Oblasť Champagne vo Francúzsku

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Keby sme chceli Alsasko čo najstručnejšie charakterizovať, mohli by sme ho nazvať krajom bocianov, vína a malebných stredovekých mestečiek.  Alsaská cesta vína nás zavedie do vínnych pivníc s možnosťou ochutnávky a nákupu vynikajúcich druhov. Následne prehliadka Štrasburgu a kraja Champagne s návštevou tradičných výrobní pravého šampanského. Svetová metropola šampanského v Remeši a jej gotická katedrála, v ktorej boli korunovaní francúzski králi, bude bonbónikom na záver.

Úvod

5-dňový zájazd kombinovanou dopravou

Ubytovanie

4x v hoteli 3*

Stravovanie

4x raňajky

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom na ceste tam a počas pobytu, 4x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, 2x ochutnávku vína, plavbu loďkou v Štrasburgu, sprievodcu CK, leteckú dopravu na ceste späť Paríž - Viedeň, transfer Schwechat - Bratislava. Servisné poplatky 150 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Za 1/1 izbu 168 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR. Vstupy, pobytovú taxu, komplexné cestovné poistenie.

Poznámka

Zmena programu vyhradená.

Doprava

Na ceste tam autokarová doprava, na ceste späť letecká doprava.

Program zájazdu

1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 7.00 h), tranzit cez Rakúsko a Nemecko, vo večerných hodinách príchod do hotela v okolí Colmaru.

2. deň

Raňajky, návšteva najzachovalejšieho stredovekého mesta Alsaska – Colmar, prehliadka malebnej štvrte farebných domov nazývanej Malé Benátky (fakultatívne možnosť previezť sa loďkou). Pokračovanie po alsaskej ceste vína so zastávkami v Kayserberg – rodisku držiteľa Nobelovej ceny Alberta Schweitzera, Riquewihr – najkrajšej dedinky vínnej cesty, múzea pod holým nebom s uličkami dláždenými mačacími hlavami, balkónmi rozkvitnutých pelargónií a v romantickom mestečku kľukatých uličiek Ribeauvillé, ktoré je hlavným mestom ľahkej alsaskej mandľovej bábovky Kougelhopf. V dedinke Zellenberg nazrieme do vínnych pivníc ukrývajúcich mladé alsaské vína (možnosť ochutnávky a nákupu vynikajúcich druhov), návrat na ubytovanie.

3. deň

Raňajky, prehliadka pevnosti Haut Koenigsbourg, dominanty a pýchy Alsaska, panoramatický pohľad na Porýnie zovreté z jednej strany Čiernym lesom a z druhej Alpami. Ochutnávka suchých bielych alsaských vín v stredovekej dedinke Dambach a zastávka v malebnom mestečku Obernai s takmer kompletným systémom opevnení a množstvom uličiek so zachovanými stredovekými domami. Ubytovanie.

4. deň

Raňajky, odchod do Štrasburgu, mesta, prezývaného „križovatka Európy“, presláveného najmä svojou gotickou Katedrálou, starým mestom s typickými strechami, časťou „Petite France“. Štrasburg je sídlom Európskeho parlamentu, metropolou Alsaska a jeho zákutia spoznáme počas plavby po kanáloch rieky Ille, ale aj počas prechádzky týmto malebným mestom. Cez kraj Champagne, ktorý je synonymom ušľachtilého perlivého moku, a kde sa vinná réva pestovala už za čias rímskeho impéria, sa dostaneme do jedného z najkrajších miest tohto regiónu - Éperney. Ulice lemované stromoradím a obkolesené pahorkami ukrývajú atraktívne pivnice a tradičné výrobne pravého šampanského. Ubytovanie.

5. deň

Raňajky, presun do jedného z najkrajších miest tohto regiónu – Éperney. Ulice lemované stromoradím a obkolesené pahorkami posiatymi vinicami ukrývajú množstvo atraktívnych pivníc a tradičných výrobní šampanského. Práve tu si aj my doprajeme pôžitok z pravého šampanského. V Remeši nás uchváti pohľad na veľkolepú gotickú katedrálu Notre Dame, v ktorej boli v minulosti korunovaní francúzski králi. Voľný čas na obed. Následne sa presunieme do Paríža na letisko.

Zmena programu vyhradená.

Francúzsko

Francúzsko ako krajina s prímorským pobrežím ako aj významnou históriou láka turistov práve tým. Spoznávajte Paríž, hlavné mesto módy a viacerých historických udalostí a oddychujte na francúzskej riviére v mestách ako Nice, Saint Tropez.

Hlavné mesto: Paríž
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness