Rozkvitnuté Holandsko

Holandsko

4 40 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
40 5

Titulná fotka
Výstava z kvetov-Holandsko
Výstava z kvetov-Holandsko
Mlyn-Holandsko
Prístav-Holandsko
Záhrada-Holandsko
Výstava z kvetov-Holandsko
Ostatné Rozkvitnuté Holandsko
Ostatné Rozkvitnuté Holandsko
Ostatné Rozkvitnuté Holandsko

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Tak toto očarí nielen pestovateľov kvetov, ale všetkých milovníkov krásy! Nezabudnuteľné dni v kráľovstve syrov, tulipánov a veterných mlynov. Kinderdijk (UNESCO) so skupinou 19 veterných mlynov, na jar v jednom z najkrajších kvetinových parkov na svete Keukenhofe, 6 miliónov rozkvitnutých cibuľovín, fantastická prehliadka kvetinových alegorických vozov, ktorú vystrieda návšteva farmy s výrobou typických syrov. Záver v Amsterdame potvrdí, že toto mesto si zaslúži určite osobitnú návštevu.

Úvod

5-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie

3x v hoteli 3*

Stravovanie

3x raňajky

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli s 3*, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za 1/1 izbu 138 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR, vstupy, plavbu loďou, pobytovú taxu, cestovné poistenie.

Poznámka

Zmena programu vyhradená.

Doprava

Autokar

Program zájazdu

1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 6:00 hod.), tranzit cez Rakúsko a Nemecko, ubytovanie v okolí Bruselu v Belgicku.

2. deň

Raňajky, z krajiny čokolády a praliniek sa presunieme do Holandska, kráľovstva syrov, tulipánov a veterných mlynov. Zastavíme sa v Kinderdijk (UNESCO), pri slávnej skupine 19 veterných mlynov, ktoré v minulosti slúžili na odčerpávanie vody z Alblasserwaardu. O tom, že apríl je obdobím farieb dúhy, rozkvitajúcich púčikov tulipánov, narcisov a hyacintov, nás presvedčí jeden z NAJ kvetinových parkov na svete – Keukenhof. Rozprestiera sa na 32 ha lesoparku a pýši sa viac ako 6 miliónmi cibuľovín. Po jedinečnom zážitku odchod na ubytovanie v okolí Amsterdamu.
1

Kinderdijk

Kinderdijk, Holandsko

HistóriaKultúra

Mestečko, plné ikonických veterných mlynov, je pravidelnou zastávkou každého turistu. Nádherných 19 mlynov bolo postavených približne v roku 1740 a pozdĺž kanálu sú zoradené v dvoch radoch. Mlyny slúžili na odčerpávanie vody a funkčné sú dodnes, hoci len v mesiacoch júl a august. V roku 1997 atrakciu ocenilo aj UNESCO a zaradilo ich do svojho zoznamu svetového dedičstva.

Viac Menej
2

Keukenhof

3. deň

Raňajky, odchod na Bloemen Corso, prehliadka alegorických kvetinových vozov, kde fantázia nemá hraníc, ktorá sa koná raz ročne na trase Noordwijk – Haarlem. Pri návšteve farmy Alida Hoeve sa zoznámime s výrobou typických holandských syrov Gouda a Eidam, okúsime ich výbornú chuť a presunieme sa do starobylej rybárskej osady Volendam (krátka pešia prechádzka). Návrat do hotela.
3

Bloemen Corso

Bloemen Corso, Holandsko

Fakultatívny výletKultúraPríroda

Kvetinová akcia roka Vás určite presvedčí, že nie ste tak kreatívny ako ste si mysleli. Aprílové podujatie každoročne pritiahne masy zvedavých turistov a záujem vzbudzuje aj v deťoch. História kvetinových prehliadok sa začala písať tesne po druhej svetovej vojne a bola odpoveďou na ľudskú potrebu radostných podujatí a socializácie. Vedeli ste, že z kvetín sa dá vytvoriť tiger, Van Gogh, gitara, panda, slon a mnoho ďalších zvieratiek?

Viac Menej
4

Alida Hoeve

5

Volendam

4. deň

Raňajky, príchod do hlavného mesta Holandska – Amsterdamu. Fakultatívna plavba po amsterdamských grachtoch. Pešia prehliadka mesta – živá pešia zóna Damrak, Námestie Dam–Nieuw Markt, Radnica, Kráľovský palác nákupná ulica Kalverstraat, kvetinový trh, Rembrandtov pomník. Fakultatívne návšteva múzeí Vincenta van Gogha a Rijskmuseum – najväčšieho štátneho múzea v Holandsku. Možnosť návštevy pivovaru Heineken, individuálne voľno. Vo večerných hodinách odchod na Slovensko.
6

Amsterdam

Amsterdam, Holandsko

HistóriaKultúra

Amsterdam je hlavným mestom Holandska, ktoré vo vás zanechá veľmi príjemné pocity. Jeho obyvatelia sú viac uvoľnení a príjemní. Možno to bude tým, že je zaradené medzi jedno z najviac multikultúrnych miest sveta. Keď sa vyberiete do tohto mesta, musíte sa pripraviť na to, čo u nás na Slovensku nie je vidno len tak často. V Amsterdame je legalizovaná prostitúcia, ktorú si najviac môžete všimnúť na ,,ulici červených svetiel" a takisto je tu legalizovaná konzumácia marihuany, ktorá sa tu bežne predáva v tzv. ,,coffeeshopoch".

Viac Menej

5. deň

Návrat na Slovensko okolo poludnia.

Zmena programu vyhradená.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness