Rím & Florencia & Neapol

Taliansko, Lazio, Rím

bez recenzií - nové v ponuke

Titulná fotka
Atrakcie Rím & Florencia & Neapol
Atrakcie Rím & Florencia & Neapol
Atrakcie Rím & Florencia & Neapol
Atrakcie Rím & Florencia & Neapol
Atrakcie Rím & Florencia & Neapol
Atrakcie Rím & Florencia & Neapol
Atrakcie Rím & Florencia & Neapol
Atrakcie Rím & Florencia & Neapol
Príroda Rím & Florencia & Neapol
Ostatné Rím & Florencia & Neapol
Ostatné Rím & Florencia & Neapol
Ostatné Rím & Florencia & Neapol
Ostatné Rím & Florencia & Neapol
Ostatné Rím & Florencia & Neapol
Ostatné Rím & Florencia & Neapol
Ostatné Rím & Florencia & Neapol
Ostatné Rím & Florencia & Neapol
Ostatné Rím & Florencia & Neapol
Ostatné Rím & Florencia & Neapol

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Monumentálny Rím so svetoznámymi pamiatkami ako sú Fontána di Trevi, Anjelsky hrad, Piazza Navona, či bazilika sv. Petra vo Vatikáne; nádherná Florencia s unikátnymi renesančnými pamiatkami, medzi ktorými vyniká najmä Dóm so slávnou kupolou od Filippa Bruneleschiho; Neapol s typickou juhotalianskou atmosférou a vôňou pizze, a k tomu Vezuv - jediná činá spoka na európskom kontinente.

Úvod

6-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

5x v hoteli 3*.

Stravovanie

5x raňajky.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň - Rím- Viedeň, transfer letisko - hotel - letisko v Ríme, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, vlaková preprava Rím - Florencia/Neapol - Rím, transfer Neapol – Vezuv - Neapol, 5 x ubytovanie s raňajkami v hoteli kat 3*, sprievodcu CK. Servisné poplatky 190 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Doplatky: za 1/1 izbu 196 EUR, za vstup do galérie Uffizi 28 EUR. Vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.

Program zájazdu

1. deň

Odchod z Bratislavy na letisko vo Viedni, odlet do Ríma.  Po prílete do Ríma transfer do hotela  a následne začiatok pešej prehliadky mesta so sprievodcom - Fontána di Trevi, Pantheon, Španielske námestie so známymi Španielskymi schodmi. Na ulici Via dei Condotti, ktorá vedie od Španielskeho námestia k Via del Corso si môžeme pozrieť ponuku svetoznámych značiek Armani, Prada, Cavalli, Gucci, Missoni. Tí, ktorým móda až tak veľa nehovorí, si môžu vychutnať šálku dobrej kávy v niektorej z množstva štýlových kaviarní. Návrat na ubytovanie.
1

Fontána di Trevi

Fontána di Trevi, Taliansko

HistóriaKultúra

Fontána di Trevi je najznámejšia fontána v Ríme, vybudovaná bola v rokoch 1732 až 1762. Nachádza sa na Piazza di Trevi, asi 250 metrov na sever od Piazza Colonna a dotvára priečelie paláca Poli, ktorý akoby vyrastal zo skál. Fontána bola postavená na mieste niekdajšej renesančnej studne Trivio. Odtiaľ pochádza aj jej pomenovanie „di Trevi“, no niektorí hovoria, že názov je odvodený od „tre via“, čo znamená „tri cesty“, ktoré sa tu naozaj zbiehajú. Každý sa pri nej rád zastaví a vhodí do nej mincu, pretože podľa legendy kto hodí do fontány mincu, istotne sa do Ríma opäť vráti.

Viac Menej
2

Španielske námestie

2. deň

Raňajky. Dnešný deň strávime v hlavnom meste katolíckej cirkvi, vo Vatikáne a jeho bezprostrednom okolí.  Prezrieme si Námestie sv. Petra s Bazilikou sv. Petra, pričom budeme mať možnosť vystúpiť na kupolu Baziliky, odkiaľ sa ponúka bezkonkurenčný výhľad na Rím i Vatikán.  Navštívime Vatikánske múzeá (individuálna návšteva) so svetoznámou Sixtínskou kaplnkou, kde budeme môcť obdivovať impozantnú výzdobu, ktorej autormi sú najlepší renesanční umelci - Michelangelo, Bernini a Raphael. Pokračovanie k Anjelskemu hradu (Castel Sant’Angelo), niekdajšiemu mauzóleu, pápežskej rezidencii a väzeniu, v priestoroch ktorého dnes sídli múzeum (individuálna návšteva). Prehliadku zakončíme na najväčšom rímskom námestí Piazza Navona, preslávenom krásnymi fontánami od najväčších sochárskych majstrov. Návrat na ubytovanie.
3

Vatikán

Vatikán, Taliansko

HistóriaKultúra

Centrum kresťanského sveta púta pozornosť mnohých cestovateľov. Svoje nadanie tu zvečnili najvýznamnejší umelci všetkých čias a dodnes tu sídlia skvosty, ktoré reprezentujú nie len kresťanstvo. Pravý breh rieky Tiber, to je územie, na ktorom sa rozkladá tento malý štát s rozlohou 0,44 km2 a počtom obyvateľov 900. Vatikán je sídlom pápežov len od roku 1377, teda šesť storočí. Verejnosti sú prístupné Bazilika sv. Petra, Vatikánske múzeá a Vatikánske záhrady.

Viac Menej
4

Bazilika sv. Petra

5

Námestie sv. Petra

6

Sixtínska kaplnka

7

Anjelsky hrad

8

Piazza Navona

3. deň

Po raňajkách presun rýchlovlakom do umeleckej metropoly sveta a kolísky renesancie - Florencie, jedného z mála miest na svete, ktorého historické centrum ako celok je zapísané do zoznamu UNESCO. Prehliadneme si svetoznámy Dóm, dokončený v roku 1436 slávnou kupolou, navrhnutú Filippom Brunelleschim, ktorá je aj po 600 rokoch po postavení najväčšou kupolou svojho druhu na svete. Exteriér katedrály tiež zaujme výzdobou z mramoru v odtieňoch zelenej, ružovej a bielej farby. Uvidíme aj ďalšie umelecké a architektonické skvosty: Palazzo Vecchio na námestí Piazza della Signoria so sochou Dávida od Michelangela, známy most Ponte Vecchio s množstvom tradičných zlatníctiev. Nahliadneme do kostola Santa Croce, či do záhrad Boboli. Návrat rýchlovlakom na ubytovanie do Ríma..
9

Florencia

Florencia, Toskánsko

Fakultatívny výletHistóriaKultúra

Kolíska talianskeho humanizmu a renesancie, ktorá je spätá s najznámejšími umelcami a vedcami Talianska, ako napríklad Botticelli, Michelangelo alebo Leonardo da Vinci. Múzeá, paláce a kostoly patria medzi najväčšie umelecké poklady sveta. Okrem histórie majú návštevníci možnosť ochutnať vynikajúcu taliansku kuchyňu alebo vína.

Viac Menej
10

Palazzo Vecchio

11

Ponte Vecchio

12

Kostol Santa Croce

4. deň

Po raňajkách sa vyberieme spoznávať ďalšie rímske skvosty. Koloseum - v minulosti  najmajestátnejšia stavba Rímskej ríše, vysoká 57 m s obvodom viac ako 500 m, ktorá pôvodne slúžila ako priestor pre gladiátorské hry, súboje divých zvierat, či kruté popravy. Forum Romanum - námestie s antickými stavbami, medzi najznámejšie patria Arcus Titi (Titov oblúk), či Tempio di Romolo, Romulov chrám. Ďale uvidíme Kapitol, Benátske námestie s pamätníkom Viktora Emanuela II., Trajánovo fórum. Návrat na ubytovanie.
13

Koloseum

Koloseum, Taliansko

HistóriaKultúra

Najznámejšia rímska pamiatka, ktorá bola postavená niekedy v prvom storočí nášho letopočtu, si pamätá dávne časy gladiátorských bitiek, súbojov divých zvierat i krutých popráv. Bola tichým svedkom početných mučeníckych smrtí, slúžila ako kresťanské pohrebisko i kameňolom. Magnetom pre oči cestovateľov je štyri poschodia vysoký exteriér elipsovitého tvaru, ktorý je vyrobený z travertínu. Štvrté poschodie bolo určené nižším triedam spoločnosti a ženám. Koloseum v Ríme patrí medzi svetové skvosty, ktoré lákajú milovníkov histórie i nadšencov kultúrnych a spoločenských podujatí, pretože koncert v ruinách starobylej stavby je nezabudnuteľným zážitkom.

Viac Menej
14

Forum Romanum

15

Kapitol

5. deň

Raňajky. Presun rýchlovlakom do Neapola s typickou juhotalianskou atmosférou. Počas prehliadky mesta uvidíme Nový hrad, Kráľovský zámok, Plebistické námestie, divadlo S. Carlos, galériu Umberta I., radnicu a Radničné námestie. Zostane čas aj na ochutnanie pravej neapolskej pizze. Popoludní sa vyberieme k sopke Vezuv, jedinej činnej sopke, nachádzajúcej sa priamo na európskom kontinente, ktorá je súčasne označovaná aj za jednu z najnebezpečnejších na svete. Kto sa jej nezľakne, bude mať možnosť vystúpiť až na okraj krátera. Návrat do Neapola, presun rýchlovlakom na ubytovanie do Ríma.
16

Neapol

Neapol, Taliansko

HistóriaKultúra

Neapol je prístavné mesto v južnom Taliansku, hlavné mesto regiónu Kampánia a hlavné hospodárske centrum juhu Talianska. V roku 1995 bolo historické centrum mesta zapísané do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO. Neapolská panoráma a miestne typické produkty sa počítajú medzi najznámejšie symboly Talianska. Samotné mesto je bohaté na rozsiahle umelecké a architektonické dedičstvo. Neapol je tiež preslávený svojimi hradmi. Stojí tu Castel dell´Ovo, ktorý je súčasťou slávnej panorámy zálivu. Ďalej Kapujský hrad, Castel Nuovo, ktorý dominuje Radničnému námestiu a nakoniec Castel Sant´Elmo, ktorý sa týči nad mestom na vrcholku kopca Vomero. Neapol bol v 18. storočí označovaný ako mesto s 500 vežami.

Viac Menej
17

Vezuv

6. deň

Raňajky, individuálne voľno, odchod na letisko, odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Termín 9.4.2019 - 14.4.2019 5 nocí

Simanová Mária

Mária Simanová

Moje motto: "Kde je vôľa, tam je cesta."

Každý turista je špecifický, dáva prednosť niečomu inému – chce poznať krajinu, niečo z nej vidieť , avšak nebyť  „otrokom“ poznávania, uchodiť sa a večer padnúť! Chce príjemnú atmosféru, v pohode posedieť na obede, večeri  a  v určitom komforte /nečakať v rade/ vidieť to, čo ho baví. Otravuje ho prispôsobovať sa ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Taliansko

Taliansko je krajinou mnohých tvárí. Na jednej strane je domovom pamätihodností, veď jeho história siaha až do čias antického Ríma. Na druhej strane sa o stovky rokov neskôr stalo vyhľadávaným miestom na strávenie pohodlnej letnej dovolenky pri mori. Dovolenkárov priťahujú nádherné moderné hotely, ale aj menšie apartmánové domy, ktoré si zachovávajú čaro pôvodného Talianska. 

Hlavné mesto: Rím
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness