Panama - dokonalý oddych v tropickom raji

Panama

4 6 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
6 5

Galéria Panama - dokonalý oddych v tropickom raji
Atrakcie Panama - dokonalý oddych v tropickom raji
Atrakcie Panama - dokonalý oddych v tropickom raji
Atrakcie Panama - dokonalý oddych v tropickom raji
Atrakcie Panama - dokonalý oddych v tropickom raji
Atrakcie Panama - dokonalý oddych v tropickom raji
Príroda Panama - dokonalý oddych v tropickom raji
Príroda Panama - dokonalý oddych v tropickom raji
Príroda Panama - dokonalý oddych v tropickom raji
Príroda Panama - dokonalý oddych v tropickom raji

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Priamo na pláži

Zvýhodnené pre seniorov 55+

Slovenský sprievodca

Veľkosť skupiny max 16 osôb

S pobytom pri mori

Národné parky

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

9-dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

4* hotely.

Stravovanie

Raňajky a all Inclusive počas pobytovej časti.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu na trase Viedeň – Panama - Viedeň, s prestupom v Madride, transfer BA – letisko Schwechat – BA, privátny transfer letisko – hotel – letisko, 4x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteli v Panama City, 3x ubytovanie v plážovom hoteli 4* s all inclusive, prehliadku Panama City a Panamského prieplavu, návštevu NP Soberranía a Monkey Island, sprievodcu CK SATUR počas poznávacej časti (1. - 4. deň) a servisné poplatky 490 EUR

Celková cena nezahŕňa

Ostatné poplatky: vstupy a fakultatívne výlety, za jednolôžkovú izbu 490 EUR a cestovné poistenie.

Doprava

Letecká

Program zájazdu

1. deň

Transfer na letisko do Viedne, odkiaľ začneme našu spoločnú cestu za oddychom a poznávaním. Podvečerný prílet do hlavného mesta krajiny,   Panama City a následný transfer do hotela.    Panamská metropola vás očarí svojou čistotou a bezpečnosťou. Je to mesto kontrastov, kde navštívime koloniálne časti starého mesta a moderné časti finančného centra s typickými mrakodrapmi. Najväčším lákadlom je najväčšie obchodné centrum v Strednej Amerike.
1

Panama City

Panama City a Panamský prieplav, Panama

HistóriaIné atrakcie

Moderná metropola Strednej Ameriky je rozdelená do troch častí: obľúbená nákupná a obchodná zóna, koloniálna časť „Casco Antiguo“ patriace k svetovému dedičstvu UNESCO a napokon historickými uličkami známa „Panama La Vieja“ (Stará Panama). K najpozoruhodnejším pamätihodnostiam patrí kostol „Santo Domingo“ a s úžasným pozláteným oltárom známy kostol „San José“, ako aj katedrála na námestí Nezávislosti a Prezidentský palác. 

Viac Menej

2. deň

Po raňajkách sa vydáme preskúmať nádherné, koloniálne staré mesto Casco Viejo (UNESCO), kde nás očarí jeho architektúra a príjemná, karibská atmosféra. Následne sa presunieme mimo mesta, kde navštívime známy Panamský prieplav, jeden    z divov sveta. Prieplav je dlhý 77 km, ročne ním prepláva vyše 14 tisíc lodí a práve vďaka nemu, nemusia lode prechádzajúce z Atlantického do Tichého oceánu plávať okolo celej Južnej Ameriky. Večer sa vrátime do hotela v Panama City. 
2

Casco Viejo

Casco Viejo, Panama

História

Najväčším zážitkom z panamského hlavného mesta bude určite návšteva historického centra, s pozostatkami pôvodného koloniálneho mesta. Dýcha z neho pravé španielsko-karibská atmosféra, ktorú si naplno užijete v svetle živelných uličiek. Práve tu sa naskytá možnosť priblížiť sa histórii mesta stojaceho na ruinách svojho pirátmi zničeného predchodcu. Viac sa dozviete napríklad v Palacio de las Garzas (Heron’s Palace), v sídle prezidenta a netypických obyvateľov – volaviek, ktoré sem priniesol vtedajší prezident už v roku 1922.

Viac Menej
3

Panamský prieplav

3. deň

Dnešný deň bude venovaný unikátnej prírode a obyvateľom, ktorí s ňou žijú v dokonalej harmónii. Presunieme sa do národného parku Soberanía. Tu navštívime dedinku obývanú indiánmi, a preplavíme sa jazerom Gatun na jedinečný Monkey Island. Pri prechádzke nás určite očarí aj krása dažďového pralesa Gambou. Následne sa presunieme naspäť do hotela v Panama City.    

4

Národný park Soberania

Národný park Soberania, Panama

Príroda

Soberania je národný park v Paname pri brehoch Panamského prieplavu v provinciách Panamá a Colón. Soberania bola vyhlásená za národný park v roku 1980 s rozlohou 220 kilometrov štvorcových. Park je obľúbený u pozorovateľov vtákov kvôli jeho veľkému množstvu druhov vtákov. Existuje tu približne 525 druhov vtákov. Okrem vtákov tu žije približne 105 druhov cicavcov ako napríklad opice, leňochodov či zelené iguany. Návštevníci parku Soberania môžu takisto preskúmať chodník Las Cruces.

Viac Menej

4. deň

Po raňajkách si doprajeme individuálne voľno, počas ktorého budete mať možnosť absolvovať fakultatívny výlet do karibského súostrovia San Blas. Je tvorené viac než 300 ostrovmi, z ktorých je však drvivá väčšina neobývaná. Čaká nás plavba pomedzi tieto jedinečné ostrovčeky a oddych na nádherných plážach s krištáľovo čistou vodou. Následný návrat do Panama City.
5

San Blas

San Blas, Panama

Iné atrakciePríroda

Ostrovy San Blas na Paname predstavujú súostrovie pozostávajúce z približne 365 ostrovov a zátok, z ktorých je iba 49 obývaných. Ostrovy sa rozprestierajú od severného pobrežia Panamského priesmyku a východne od Panamského prieplavu. Ak hľadáte nádherné biele piesočnaté pláže, priezračnú vodu a veľa slnečných lúčov, ostrovy San Blas sú to, čo hľadáte. Uistite sa, že máte pri sebe fotoaparát, pretože na tomto mieste sa vám naskytnú nádherné scenérie, ktoré si budete chcieť určite odfotiť.

Viac Menej

5. deň

5. - 7. deň: "Cielo en la tierra“, alebo raj na zemi! Čakajú nás    dni plné relaxu, vynikajúce miešané drinky priamo na pláži a pozorovanie nádherných západov slnka. Budete mať možnosť vyskúšať množstvo fakultatívnych aktivít či výletov ako šnorchlovanie, potápanie, bicyklovanie, kajaking, tenis, golf, výlety na lodi alebo štvorkolkách, dokonalý wellness či rybačku. Počas silvestrovského termínu nás čakajú oslavy Nového roka, ktoré sa v tejto plážovej destinácii spájajú so skvelou atmosférou, vynikajúcou hudbou, lahodným rumom, morskými špecialitami a hlavne, tropickým počasím. Táto kombinácia učaruje skutočne každému a iný Silvester, si už nebudete vedieť ani predstaviť.

6. deň

8. - 9. deň: Doobeda si ešte doprajeme poslednú prechádzku po pláži a pomaly sa presúvame naspäť do Panama City. Čaká nás podvečerný let do Viedne a transfer do Bratislavy.

Poznámka

Maximálna veľkosť skupiny 10 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Panama

Panama je pútavá stredoamerická krajina známa osemdesiat kilometrov dlhým Panamským prieplavom, ktorý je svetovou raritou a dôležitou obchodnou cestou.

Hlavné mesto: Panama
Časový posun: -6h

Mena: Balboa
Kurz: 1€ = 1,118 PAB

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness