Titulná fotka
Vigelandov park
Fontána, Oslo
Národné divadlo-Oslo
Parlament-Oslo
Múzeum Fram, Oslo
Pevnosť Akershus
Atrakcie Oslo
Príroda Oslo
Ostatné Oslo

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Priamy let

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Vigelandov park, vikingské múzeá, Kráľovský palác, polárna loď Fram, skokanský mostík Holmenkollen a originálny obraz Výkrik od Edvarda Muncha, to je iba zlomok toho, čo počas tohto obľúbeného city breaku zažijete.

Úvod

4-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3x v hoteli 3*

Stravovanie

3x raňajky

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu na trase Viedeň – Oslo – Viedeň, transfer Bratislava – Schwechat – Bratislava, transfer letisko – hotel – letisko, autobusovú prehliadku Osla, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK, servisné poplatky 190 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za 1/1 izbu 188 EUR. Prepravu počas pobytu v Osle, vstupy, plavbu po Oslofjorde a cestovné poistenie.

Poznámka

Zmena letových časov, odletových miest a programu vyhradená.

Doprava

Lietadlo

Program zájazdu

1. deň

Transfer z Bratislavy na letisko vo Viedni, odlet do Osla. Po prílete nás čaká krátka autobusová prehliadka najdôležitejších pamiatok mesta, ktoré je obklopené početnými ostrovmi a lesnatými kopcami. Ubytovanie.
Oslo, Nórsko

HistóriaKultúra

Ten, kto sem zavíta, zistí, že aj chladné severské mestá majú svoju príťažlivosť. Oslo leží na juhovýchode Nórska. Je to hlavné mesto, kde sa medzi historické stavby stále viac vnárajú moderné architektonické skvosty. Keďže Oslo je zároveň prístavným mestom, dýcha voľnosťou mora a diaľok. Nechajte sa uniesť krásou Oslofjordu a severskej zimy. Oplatí sa však nevynechať Oslo s mestskou radnicou, ktorá je jeho symbolom.

Viac Menej

2. deň

Po raňajkách sa bližšie oboznámime s malebným hlavným mestom Nórskeho kráľovstva. Oslo, to je Edvard Munch, Henrik Ibsen či Vikingovia. Prejdeme sa po pešej zóne Karla Johana a pozrieme si historické budovy – katedrálu, parlament, národné divadlo, knižnicu a na jej konci Kráľovský palác. Navštívime interiér radnice. Prejdeme sa po streche Kráľovskej opery a prezrieme si expozíciu Národnej galérie, kde je aj slávny obraz od Edwarda Muncha – Výkrik. Vo Vigeland parku sa poprechádzame medzi viac ako 200 sochami z bronzu, žuly či železa. Vytvoril ich vynikajúci sochár Gustav Vigeland a predstavujú jeho celoživotné dielo. Vyvezieme sa k národnej pýche Nórska, k skokanskému mostíku Holmenkollen, dejisku ZOH 1952. Fakultatívne večerná plavba po Oslofjorde aj s tradičnou krevetovou nórskou večerou Návrat na ubytovanie.
2

Kráľovský palác

Kráľovský palác, Nórsko

HistóriaKultúra

Kráľovský palác je oficiálnou rezidenciou nórskej kráľovskej rodiny. Navrhol ho dánsky architekt Hans Ditlev Franciscus Linstow a bol postavený v prvej polovici 19. storočia pre švédsko-nórskeho kráľa Karola XIV. Jána. Ak chcete vidieť palác zvnútra, nemusíte sa ničoho obávať a smelo doň vkročiť pretože je verejne prístupný. Kráľovská rodina sa tam len občasne zdržuje, takže si vkľude môžete popozerať priestory, kde žijú samotný králi.

Viac Menej
3

Vigeland park

4

Holmenkollen

3. deň

Raňajky. Dokonale spoznáme poloostrov múzeí Bygdoy. Zaujíma vás, ako v skutočnosti vyzerali vikingské plavidlá? Vďaka expozíciám Vikingského múzea môžeme obdivovať 1100 rokov staré plavidlá úplne zblízka. Pozrieme si aj polárnu loď FRAM, najsilnejšiu na svete, ktorá doplávala k južnému aj severnému pólu. Ďalej navštívime múzeum lode Thora Heyerdala Kontiki, ktorou  sa preplavil z Peru do Polynézie. Čaká nás ešte návšteva 2. najväčšieho skanzenu v Nórsku a Múzeum nórskeho námorníctva. Odchod na ubytovanie.
5

Polostrov múzeí Bygdøy

Polostrov múzeí Bygdøy, Nórsko

HistóriaKultúraPríroda

V Bygdøy sa nachádza skupina zaujímavých múzeí, ktoré spoločne približujú návštevníkom kultúrne dejiny Nórska a život jeho obyvateľov. Zoznámite sa tu s nórskymi námornými tradíciami, polárnymi expedíciami aj odvážnymi objavnými plavbami. Oslo dosiahlo veľkého rozmachu za vikingskej éry, kedy bolo vikingským hlavným mestom, preto je značná časť múzejných zbierok venovaná vikingským plavidlám. Turisti, ale aj miestni obyvatelia sem chodia za krásnou prírodou, čerstvým vzduchom a obdivujú jedny z najpozoruhodnejších múzeí v Európe.

Viac Menej
6

Polárna loď Fram

7

Kontiki

4. deň

Raňajky. Pevnosť Akershus, ktorého súčasťou je chrám s hrobkami nórskych kráľov. Múzeum nórskeho odboja. Pozrieme si najstarší kamenný kostol v Škandinávii Gamle aker kirke v jeho tesnej blízkosti sa nachádza cintorín, kde sú pochované významné osobnosti Nórska. V popoludňajších hodinách odchod na letisko, odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.
8

Akershus

Akershus, Nórsko

HistóriaIné atrakcie

Akershus je stredoveká pevnosť, ktorá bola vybudovaná na ochranu mesta Oslo. Nie je presne známe, kedy sa začala stavba pevnosti, ale predpokladá sa, že sa konala okolo konca dvadsiateho storočia kráľom Haakonom V. Pevnosť úspešne prežila všetky obliehania, najmä tie švédske. Prvýkrát bola použitá v bitke v roku 1308, keď ju obliehal švédsky vojvoda Eric zo Södermanlanda, ktorého brat získal švédsky trón v roku 1309. Pevnosť bola taktiež používaná ako väznica ale aj rezidenčný palác.

Viac Menej

Zmena programu vyhradená.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness