Ostatné Orlie hniezdo
Salzburg okolie, poznávací zájazd, Rakúsko
Salzburg okolie, poznávací zájazd, Rakúsko
Kőnigsee, poznávací zájazd, Rakúsko
Salzburg okolie, poznávací zájazd, Rakúsko
Orlie hniezdo, poznávací zájazd, Rakúsko
Ostatné Orlie hniezdo
Ostatné Orlie hniezdo
Ostatné Orlie hniezdo

Podrobné info o pobyte


Úvod

3-dňový autokarový zájazd


Doprava

Autokar.


Strava

2xraňajky.


Cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 2x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 2*/3*, miestneho sprievodcu v Salzburgu, sprievodcu.

Cena nezahŕňa

Vstupy,  lanovky, cestovné poistenie, pobytovú taxu.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 45 EUR, za 2 večere 41 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Upozornenie

Zmena programu vyhradená.

Ubytovanie

2x v hoteli/penzióne 2*/3*.

Lokalita

Rakúsko

Rakúsko, má vysoké alpské štíty, lyžiarské strediská, jazerá, romantické horské údolia a romantické mestá na poznávanie. Preto je Rakúsko ideálnou voľbou na dovolenku počas celého roka.

Hlavné mesto: Viedeň
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Program zájazdu

Úvod

Národný park Berchtesgaden s horskou cestou a Orlím hniezdom spojeným s Hitlerom, čo však neznižuje veľkoleposť výhľadu. Mazartov historický Salzburg s čokoládovou delikatesou, ale i ochutnávka piva Stiegls. Návšteva mestečka Halleinu a soľných baní (Salzwelten) v mestečku Bad Dürnberg, pevnosť Hohenwerfen s výhľadom na údolie Salzach.

Program

1. deň:

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 07:00 hod.). V popoludňajších hodinách sa dostaneme na hranicu Nemecka s Rakúskom do oblasti NP Berchtesgaden, do skál vytesanou 6,5 km dlhou horskou cestou s piatimi tunelmi. Výťahom sa vyvezieme do výšky 1 834 metrov, kde sa vypína bývalá kaviareň Kehlsteinhaus – Orlie hniezdo, darček k 50. narodeninám Adolfa Hitlera. Nacistický vodca však trpel závratmi, a tak tam bol iba párkrát a nikdy sa dlho nezdržal. Stala sa z neho reštaurácia a aj my, bežní smrteľníci, si môžeme vychutnávať výhľad, ktorý bol kedysi určený iba pre Führera a jeho návštevy. Krátka zástavka v mestečku Berchtesgaden. Odchod na ubytovanie. Fakultatívne večera.

2. deň:

Raňajky. Odchod do Halleinu - pôvabného stredovekého mestečka starého 750 rokov s pamiatkovo chráneným historickým jadrom, ktoré patrí k najzachovalejším v Rakúsku. V romantických uličkách starého mesta sa prenesieme do čias, keď sa soľ  ešte nazývala ,,bielym zlatom“ – práve soľ bola komoditou, ktorá mala  významný  vplyv na rozvoj mesta, ako aj obchodu a remesiel. Dodnes zachovalou ríšou ,,bieleho zlata“ su soľné bane (Salzwelten) v malebnej oblasti kúpeľného mestečka Bad Dürnberg na hranici s Nemeckom, kde si užijeme zábavu aj dobrodružstvo – banskou dráhou sa zvezieme do labyrintu štôlní a 60 – metrovou kĺzačkou sa spustíme k podzemnému soľnému jazeru. Salzburg (UNESCO) je rodisko jedného z najväčších fenoménov klasickej hudby, W.A. Mozarta. Miestna sprievodkyňa nám vyrozpráva príbeh tohto velikána, dozvieme sa, kde žil, býval, komponoval či stretával sa s priateľmi a popíjal kávu. Salzburg však nie je len hudba a  Mozart. Je to aj mesto s unikátnou barokovou architektúrou, mesto prekrásnych palácov, kostolov a zámkov. Niet sa preto čo čudovať, že historické jadro mesta bolo v roku 1996 zapísané na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Spoznáme, ako vyzerá a hlavne chutí pravá čokoládová delikatesa – Mozartova guľka a navštívime najväčšiu a jednu z najzachovalejších pevností Strednej Európy – Hohensalzburg. Návrat na ubytovanie. Fakultatívna večera.

 

3. deň:

Raňajky. Návšteva pevnosti Hohenwerfen, vypínajúcej sa na skalnom výbežku, z ktorej sa nám naskytne posledný výhľad na údolie Salzach. Pred návratom na Slovensko sa zastavíme v  Stiegls Brau Welt – tak ako Heineken v Holandsku alebo Budweiser v USA, je v Salzburgu preslávené pivo Stiegls. Na 3 500 m2 uvidíme a hlavne okúsime všetko, čo sa týka 700-ročnej tradície tohto starého nápoja.  Návrat na Slovensko v neskorých večerných hodinách (cca o 22:00 hod.).

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2017 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness