New York - Rodinný (detský) koktejl zábavy

USA, New York

5 2 recenzie

Celkové
hodnotenie
5
2 5

Central park v New Yorku
Oddych v central parku
Tradičné taxíky v New Yorku
Pohľad z výšky na New York
Večerný pohľad na Trafalgar Square
Pohľad na mrakodrapy New Yorku
Plavba loďou
Centrum New Yorku
Slávna Broadway
Dolný Manhattan
Jazda na koni s kočiarom
Deti zbierajú vajíčka

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

New York – hlavné mesto sveta. „BIG APPLE“ skrýva atmosféru, ktorá Vás pohltí. V jednotlivých štvrtiach mesta sa miešajú kultúry celého sveta, a pre Vaše deti budú prvou lekciou globálneho porozumenia. Budú nadšené aj z ikonických mrakodrapov, Sochy Slobody a hlavne príležitosti na nákupy tých najhitovejších vecičiek. Šťavnaté jablko, do ktorého sa spolu schuti zahryzneme!

6-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

4* hotel

Stravovanie

Raňajky

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu, transfer BA - letisko - BA, privátny transfer letisko - hotel - letisko v New Yorku, 4x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteli v centre New Yorku, 3 - dňovú prehliadku New Yorku so sprievodcom CK SATUR. Servisné poplatky 470 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Povinné doplatky: Vybavenie ESTA formulára (20 EUR), miestnu dopravu v New Yorku. Ostatné doplatky: vstupy a fakultatívne výlety (plavba loďou na Ellis Island), príplatok za jednolôžkovú izbu, cestovné poistenie.

Program zájazdu

1. deň

Odlet do New Yorku. Už na ceste z letiska nás prekvapí veľké množstvo žltých taxíkov. Po New Yorku ich jazdí viac ako 13 tisíc. Ubytovanie v hoteli.

2. deň

Prvé prieskumy „Veľkého jablka“. Začneme kolekciou naj mrakodrapov. Legendárna Empire State Building, Rockefeller center a jeho vyhliadka Top Of the Rock, kde medzi 67. a 70. podlažím nájdeme odpoveď na otázku, o čom ten New York vlastne je. Čakanie v rade si môžeme spríjemniť spoločnou fotkou v štýle svetoznámej „Rockefeller beam“, na ktorej si robotníci vychutnávajú svoju desiatovú prestávku. Zastavíme sa i v najväčšom Legoshope. Nasleduje Central Park, zelené pľúca mesta. Alebo dáme prednosť „staromódnej“ jazde drožkou či miestnej ZOO? Bezkonkurenčné detské ihrisko Heckscher s množstvom striekacích atrakcií. TOP hitom bude návšteva 10-metrovej sklenenej kocky, nonstop otvoreného Apple store plného úžasných „i“-vecičiek. Pri parku sa nachádza aj F.A.O. Schwarz, vlajková loď všetkých hračkárstiev. A nakoniec slávna Broadway! Ulica známa veľkým počtom divadiel. Kto nebude veľmi unavený bude mať možnosť spestriť si večer vystúpením v jednom z nich (napr. Leví kráľ, Mary Poppins, Blue Men’s Group).

3. deň

Socha Slobody na Ellis Island   v newyorskom prístave je symbolom amerického sna, slobody a demokracie. 20-minútová okružná plavba trajektom Staten Island ferry je zadarmo a ponúka okrem   výhľadu na Sochu Slobody aj krásnu panorámou mrakodrapov dolného Manhattanu. Po návrate  smerujeme do štvrti China Town   s kľukatými uličkami posiatymi množstvom rodinných reštaurácií a klasických obchodíkov. Legendárna je aj miestna zmrzlináreň s tými najneuveriteľnejšími príchuťami.  Battery Park – javisko pouličných   jamajských hudobníkov, akrobatov, živých sôch, break‑dancerov, kúzelníkov, predavačov dáždnikov a „pravých“ rollexiek. Nenechajte  si ujsť ani prechádzku po Brooklyn Bridge, prvom a najslávnejšom   moste New Yorku. Pokiaľ sa metrom  odveziete až na Coney Island, máte   poruke celú kopu nefalšovaných amerických zážitkov: najlepší a najstarší hot‑dog Nathan’s Famous, slávnu horskú dráhu „Cyklón“, kolotoč z roku 1922. 

4. deň

Návšteva múzea moderného umenia (MoMA), ktoré bravúrne zvláda priblížiť moderné diela deťom (už od 4 rokov). Intrepid – námorné, vzdušné a vesmírne múzeum s pavilónom raketoplánov. Jedným z „prominentov“ je tu aj Enterprise, prvá vesmírna loď NASA. Mužskú časť výpravy uchváti aj zbierka 30 kompletne zrekonštruovaných lietadiel, ponorka Growler a lietadlo Concord. Na výber máte aj Guggenheimovo múzeum, Metropolitné múzeum umenia, či Múzeum prírodnej histórie so známymi kostrami dinosaurov. Nákupy, nákupy, nákupy! Na rušnej   Herald Square na Broadway je najväčší obchodný dom na svete,  Macy’s. V blízkosti Ground Zero   máme otvorený ďalší nákupný raj,  Century 21 so záplavou značkového   oblečenia za polovičné až štvrtinové ceny. Najlepšie obchody s oblečením  pre deti sa nachádzajú na Madison Avenue, medzi 80. a 90. ulicou.   Podvečer sa nezabudnite vrátiť na  Times Square, osvetlené stovkami   blikajúcich neónov. Na „križovatke sveta“ nájdete ohromujúce  hračkárstvo Toys „R“ US otvorené   až do polnoci. Vlastne nejde o hračkárstvo, ale akýsi zábavný park. Vaše deti vás budú milovať, ak im dovolíte jazdu na kolese Ferris Wheel.

5. deň

5. – 6. deň: Check out z hotela. Individuálny program. Transfer na letisko, odlet do Európy.

Zmena programu vyhradená.

USA

Bohaté prírodné i kultúrne bohatstvo, obrovská rozloha, poloha medzi oceánmi predurčuje Spojeným štátom americkým pozíciu lídra, nielen v svetovej ekonomike, ale aj v oblasti cestovného ruchu.

Hlavné mesto: Washington
Časový posun: -6h

Mena: Americký dolár
Kurz: 1€ = 1,1278 USD

Klimatický diagram

New York

New York, multikultúrne mesto Spojených štátov amerických. Nachádza sa tu veľmi veľa galérií, múzeí, kinosál a rôznych iných kultúrnych miest, ktoré radi navštevujú nie len turisti. Medzi najnavštevovanejšie atrakcie patrí Empire State Building, Ellis Island, Central park, Rockefeller Center, Times Square, Bronx Zoo a ďalšie. Toto mesto je plné rôznych zaujímavostí vzhľadom na jeho veľkosť. Na každej ulici sa nachádzajú stánky s typickým streetfoodom, ktorý bol prebratý od židovských prisťahovalcov a Talianov. 

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness