New York - Big Apple

USA

4.3 59 recenzií

Celkové
hodnotenie
4.3
59 5

Ostatné New York - Big Apple
Ostatné New York - Big Apple
Ostatné New York - Big Apple
Ostatné New York - Big Apple
Ostatné New York - Big Apple
Ostatné New York - Big Apple
Ostatné New York - Big Apple
Ostatné New York - Big Apple

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Veľkosť skupiny
max 16 osôb

Shopping

Kultúrne pamiatky

New York – hlavé mesto sveta. „BIG APPLE“, ako ho nazývajú Newyorčania, skrýva jedinečné múzeá, mimoriadne príležitosti na nákupy a atmosféru, ktorá Vás pohltí. V jednotlivých štvrtiach mesta sa miešajú kultúry celého sveta. Ikonické mrakodrapy, Socha Slobody, a nikdy neutíchajúci nočný život. Šťavnaté jablko, do ktorého sa schuti zahryzneme!


Doprava

Letecká.

7 resp. 8-dňový letecký zájazd


Strava

Raňajky.


Cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Viedne alebo Budapešti, transfer BA – letisko – BA, privátny transfer letisko –  hotel – letisko v New Yorku, 5 resp. 6x ubytovanie sraňajkami v 4* hoteli v centre New Yorku, hotelové taxy, prehliadku New Yorku so sprievodcom CK SATUR.

Cena nezahŕňa

Vybavenie ESTA formulára (18 EUR), miestnu dopravu v New Yorku (prevažne metrom a peši), vstupy, vratný depozit v hoteli a fakultatívne výlety. Príplatok za jednolôžkovú izbu a cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 470 EUR.


Ubytovanie

4* hotel v centre New Yorku.

Program zájazdu

Program

1. deň:

Odlet do New Yorku. Už na ceste z letiska nás určite prekvapí obrovské množstvo žltých taxíkov. Po New Yorku ich jazdí viac ako 13 tisíc. Prvé prieskumy Veľkého jablka.

2. deň:

Kolekcia naj mrakodrapov: Flatiron Building - žehlička, v mnohých publikáciách uvádzaná ako najvyššia budova svojej doby, no nebola dokonca nikdy ani najvyššou budovou NY. V čom teda spočíva jej unikátnosť? Empire State Building - v minulosti považovaná za ôsmy div sveta, z ktorej je vidieť Manhattan ako na dlani. Držala status najvyššej budovy sveta bezkonkurenčných 40 rokov. Rockefeller Center - zažite pravú zábavu v štýle Sex in the city v niektorom z barov okolo Rockefellerovho centra alebo Radio City. St. Patrick’s Cathedral a zelené pľúca mesta – Central Park, ktorý sa tiahne v dĺžke 4,1 kilometra, 51 blokov od 59. po 110. ulicu. Obklopuje ho hustý les, pričom nad korunami mohutných stromov sa čnejú vysokánske budovy. Jednou z nich je i Dakota, pred ktorou bol zavraždený John Lennon.

3. deň:

Socha Slobody na Liberty Island a historický "vstup do Ameriky" Ellis Island je jedinečným symbolom amerického sna, slobody a demokracie, ktorá majestátne stojí v newyorskom prístave. Pre milióny ľudí, ktorí prišli do Ameriky s nádejou na lepší život, je symbolom otvorenosti tejto krajiny. Pochodeň, ktorú drží newyorská dáma v ruke, bola prvou vecou, ktorú uvideli, keď sa blížili k brehom Ameriky. Fakultatívne výletná plavba na Ellis Island. Broadway – ulica pretínajúca štvrť Manhattan z juhu na sever, ktorá je známa veľkým počtom významných divadiel. Wall Street – centrum svetového finančníctva s najdôležitejšou budovou, Newyorskou burzou cenných papierov. Každý pracovný deň mení majiteľov akcií v hodnote cca 35 miliárd dolárov. Socha G. Washingtona na schodisku pred Federal Hall označuje miesto, kde prvý americký prezident zložil prísahu. Ground zero - dramatická pamiatka na obete 11. septembra. Battery Park – javisko pouličných jamajských hudobníkov, akrobatov, živých sôch, predavačov dáždnikov a „pravých“ rollexiek. Brooklyn Bridge – prvý a najslávnejší most New Yorku.

4. deň:

Návšteva vybraných štvrtí: China Town, Little Italy - záruka pravej talianskej kuchyne a kávy. SoHo – kedysi prázdne priemyselné ulice SoHo dnes lemujú galérie, lokály, kaviarne, reštaurácie a drahé butiky. Greenwich Village - dedina slávnych mien. (Počas silvestrovského termínu: keďže Nový rok treba aspoň raz v živote osláviť v New Yorku, vytrvalci sa môžu predrať davom až na Times Square a pozrieť si spúšťanie novoročnej gule.)

5. deň:

Iba počas silvestrovského termínu: Keď dospíme novoročné oslavy vyberieme sa pozrieť si tak trochu iný, ale tiež ten autentický New York – štvrť Harlem. Harlem je fascinujúcim kontrastom k exkluzívnej štvrti boháčov „Upper east side“, okolo ktorej tiež prejdeme. Zastavíme sa nahliadnuť do krásnej katedrály Saint John the Divine. Zastavíme sa aj pri jednej z najslávnejších univerzít Spojených štátov – Colubmia university a architektonickom skvoste Metropolitnej opere. Ešte raz si doprajeme návštevu Central parku.

 

6. deň:

Návšteva galérií, múzeí alebo nákupy. Na rušnej Herald Square na Broadway je najväčší obchodný dom na svete Macy´s. Nájdete tu za dobrú cenu doslova a do písmena všetko – oblečenie, doplnky, kozmetiku, športový tovar, kožuchy, bytové doplnky, nábytok. V blízkosti Ground Zero, kde stáli newyorské dvojičky, máme otvorený ďalší nákupný raj – Century 21 so záplavou značkového oblečenia za diskontné, polovičné i štvrtinové ceny. Parfumy, kozmetika, doplnky, topánky, dámske, pánske i detské oblečenie, športové potreby. Ak zatúžite po bielizni Victoria´s Secret, Calvin Klein, džínsoch Levi´s, po dostupných origináloch od Manola Blahnika, môžete ich mať. Nákupy si vychutnáte aj v SoHo, na známych módnych adresách East Village a Lower East Side. Vuitton, Fendi, Prada a 5th avenue. Prípadne návšteva múzeí podľa Vášho výberu: Metropolitan Museum of Art - otvorené bolo v r. 1870, v súčasnosti sa radí medzi najväčšie múzeá na svete, Guggenheim Museum - sedem poschodovú kužeľovú budovu navrhol vynikajúci americký architekt Frank Lloyd Wright, Guggenheimove múzeum je zamerané na umelecké diela 19. a 20. storočia.

7. deň:

Check-out z hotela. Individuálny program. Transfer na letisko a odlet do Európy.

8. deň:

Prílet do Európy.

Lokalita

USA

Bohaté prírodné i kultúrne bohatstvo, obrovská rozloha, poloha medzi oceánmi predurčuje Spojeným štátom americkým pozíciu lídra, nielen v svetovej ekonomike, ale aj v oblasti cestovného ruchu.

Hlavné mesto: Washington
Časový posun: -6h

Mena: Americký dolár
Kurz: 1€ = 1.1781 USD

Amerika

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2018 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness