Najkrajšie záhrady Toskánska

Taliansko, Toskánsko

4 22 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
22 5

Záhrady Boboli, Florencia, poznávací zájazd, Taliansko
Záhrada, Toskánsko, poznávací zájazd, Taliansko
Villa Torrigiani, Toskánsko, poznávací zájazd, Taliansko
Pamiatky a architektúra- poznávací zjazd, Taliansko
Pamiatky a architektúra- poznávací zjazd, Taliansko
Záhrady Boboli, Florencia, poznávací zájazd, Taliansko
Záhrada, Toskánsko, poznávací zájazd, Taliansko
Neptúnova fontána, Florencia, poznávací zjazd, Taliansko
Záhrada, Toskánsko, poznávací zájazd, Taliansko
Ponte vecchio, Florencia, poznávací zájazd, Taliansko
Pamiatky a architektúra- poznávací zjazd, Taliansko
Pamiatky a architektúra- poznávací zjazd, Taliansko

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Krása toskánskych záhrad vždy priťahovala vynikajúcich architektov, sochárov, maliarov , básnikov a spisovateľov. Uvidíme tie, ktoré patria k najkrajším - anglický park v okolí vily Reale di Marlia so sadom citrónovníkov a vodným divadlom, záhradu Garzoni s nádherne upravenými záhonmi a sklenníkom s exotickými rastlinami, či unikátny komplex okrasných a úžitkových záhrad pri vile Geggiano. Nenecháme si ujsť ani návštevu ďalších toskánskych skvostov - historických miest Siena a Florencia.

5-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie

3x v hoteli 3*.

Stravovanie

3x raňajky.

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, ochutnávku vína, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa

Doplatky: za 1/1 izbu 58 EUR, za 3 večere 55 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR. Vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.

Doprava

Autkarová.

Program zájazdu

1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 07:00 h). Tranzit cez Rakúsko V podvečerných hodinách príchod na ubytovanie v Montecatini Terme, fakultatívne večera, prenocovanie.

2. deň

Raňajky, odchod do pôvabného mestečka Lucca so zachovaným opevnením. Popokludní presun na prehliadku záhrad Reale di Marlia, ktoré sú jednou z hlavných atrakcií Toskánska. Preslávila ich princezná Elisa Bonaparte Baciocchi, sestra Napoleona, ktorá pretvorila 18-hektárový anglický park v okolí vily Reale di Marlia na jednu z najkrajších záhrad Talianska. Možno tu obdivovať napr. záhradu citrónovníkov alebo vodné divadlo – Teatro dell´Aqua. Deň zakočíme ochutnávkou vína v miestnom vinárstve. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.
1

Lucca

Lucca, Toskánsko

Fakultatívny výletHistória

Známe mesto v Toskánsku a hlavné mesto v provincii Lucca, bolo založené Etruskami. V roku 180 pred naším letopočtom ho dobyli Rimania a v roku 56 pred naším letopočtom tu uzavrel Ceasar zmluvu s Pompeiom a Crassom. Z tohto obdobia sa tu zachovala pravidelná sieť ulíc, staroveké fórum, ako aj mestské hradby. Mesto Lucca sa preslávilo najmä spracovaním a farbením hodvábia a má tiež zachovalé historické centrum s historickými budovami, ako napr. Piazza Anfiteatro, románska katedrála San Martino, románsky kostol San Michele, kostol San Frediano, San Giusto, renesančná radnica, rada renesančných a barokových palácov a víl.

Viac Menej

3. deň

Po raňajkách sa vyberieme na prehliadku ďalšej z očarujúcich toskánskych záhrad – Garzoni v mestečku Collodi. Možno sa tu kochať nádherne upravenými záhonmi s mnohými vodnými prvkami a tiež obdivovať exotické rastliny a motýle v impozantnom sklenníku. Pokračovanie do malebnej oblasti Chianti, návšteva záhrad pri vile Geggiano. Unikátny krajinný komplex na ploche 50 ha pozostáva z vinohradov, okrasných a úžitkových záhrad, ovocného sadu a terasovitého rybníka, odkiaľ je nádherný výhľad na historické mesto Siena. Popoludní  prehliadka centra – pozrieme si Palazzo Publico s vežou Torre del Mangia, vysokou 88 m, či slávne námestie Piazza del Campo. Ubytovanie, fakultatívne večera.
2

Siena

Siena, Toskánsko

Fakultatívny výletHistóriaKultúra

Je pravdepodobne najkrajšie talianske stredoveké mesto. Srdcom mesta je jeho centrálne námestie známe ako Il Campo, známe na celom svete pre slávne dostihy Palio, ktoré sa konajú na námestí dvakrát za leto. Hovorí sa, že mesto bolo založené Seniusom - synom Remusa, jedného z dvoch legendárnych bratov a zakladateľov Ríma. Preto je v embléme mesta vlčica, ktorá dojčí Remusa a Romulusa.

Viac Menej

4. deň

Raňajky, odchod do hlavného mesta Toskánska – Florencie, kde si pozrieme renesančnú záhradu Bardini s barokovými a viktoriánskymi prvkami. Okrem prekrásneho výhľadu na mesto budeme obdivovať mozaikové fontány. Pokračovanie do záhrady Boboli, známej najmä sochami od viacerých talianskych umelcov, fontánami a kamenným amfiteátrom. Popoludní prehliadka historického centra mesta: Palazzo Vecchio na námestí Piazza della Signoria, kostol Santa Croce, Dóm, Baptistérium. a podľa časových možností Medicejská kaplnka. Vo večerných hodinách odchod na Slovensko.
3

Florencia

Florencia, Toskánsko

Fakultatívny výletHistóriaKultúra

Kolíska talianskeho humanizmu a renesancie, ktorá je spätá s najznámejšími umelcami a vedcami Talianska, ako napríklad Botticelli, Michelangelo alebo Leonardo da Vinci. Múzeá, paláce a kostoly patria medzi najväčšie umelecké poklady sveta. Okrem histórie majú návštevníci možnosť ochutnať vynikajúcu taliansku kuchyňu alebo vína.

Viac Menej
4

Giardino di Boboli

5

Palazzo Vecchio

6

Piazza della Signoria

7

Kostol Santa Croce

8

Dóm Santa Maria del Fiore

9

Baptistérium sv. Jána Krstiteľa

10

Medicejská kaplnka

5. deň

Návrat na Slovensko v ranných hodinách. 

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Slavka Kóňová

Slavka Kóňová

Moje motto: "Nad nikým sa nepovyšuj, a pred nikým sa neponižuj."

Pre mňa je svet priestorom, kde aj keď sa 1000 x vrátiš na to isté miesto, vždy niečo nové objavíš. Z každého uhlu pohľadu niečo nové prinesie, prekvapí, občas sklame, ale musíš si z toho zobrať to pozitívne. Neporovnávať, ale konštatovať.

Profil a zájazdy sprievodcu

Taliansko

Obľúbené letoviská, už od 600 km od Bratislavy, piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora, živé promenády s obchodíkmi, kaviarňami, pizzeriami, reštauráciami a barmi, talianska zmrzlina, chutná talianska kuchyňa, komfortne vybavené apartmány s kuchynkami a rodinne vedené hotely v blízkosti pláží, zábavné a vodné parky a historické mestá. Vitajte na talianskom Jadrane.

Taliansko je krajinou mnohých tvárí. Na jednej strane je domovom pamätihodností, veď jeho história siaha až do čias antického Ríma. Na druhej strane sa o stovky rokov neskôr stalo vyhľadávaným miestom na strávenie pohodlnej letnej dovolenky pri mori. Dovolenkárov priťahujú nádherné moderné hotely, ale aj menšie apartmánové domy, ktoré si zachovávajú čaro pôvodného Talianska. 

Hlavné mesto: Rím
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Toskánsko

Toskánsko je región, ktorý sa nachádza v srdci Talianska a disponuje naozaj všetkým, čo na letnej dovolenke v Taliansku potrebujete. Nádherné pláže sú samozrejmosťou, niektoré sú obklopené aj píniovými hájikmi, takže ani slnečníky nebudú potrebné. Ak sa vám morská voda náhodou zunuje, Toskánsko ponúka riešenie – vyberiete si aquaparky, termálne kúpele alebo sa pozriete radšej na zasnežené vrchy hôr v blízkosti mesta Lucca? Máte chuť na umenie, prípadne by ste chceli vidieť najkrajšie talianske mesto? Nech sa páči, Florencia vás očakáva s otvorenou náručou. Považujete sa za gurmána a k vychutnávaniu krásnej architektúry potrebujete aj pohár naozaj dobrého vína? Vitajte v krajine vychýrenej svojím vínom, spomenieme len známe Chianti Classico. Veď už dávni Etruskovia (mimochodom, pamiatky na nich nájdete v krajine aj dnes) nazývali Toskánsko „Enotria“, v preklade „zem vína“. Jedna legenda dokonca tvrdí, že tri staré toskánske mestá – Castellina, Radda a Taille, založili politickú stranu liga del Chianti. Víno je jedným z hlavných potravín toskánskej kuchyne. Okrem neho do „základnej štvorky“ patrí extra panenský olivový olej, chlieb a rôzne druhy mäsa. Takto vzniká množstvo delikates, s ktorými sa stretnete aj na rôznych festivaloch a slávnostiach organizovaných v Toskánsku. Vyberte sa do tohto nádherného kraja a vychutnajte si všetko, čo vám ponúka.

Taliansko má veľmi dobre vybudovanú sieť železníc, ktoré sa tiahne pozdĺž celého pobrežia. Takmer všetky letoviská sú spojené miestnou železnicou, vedúcou tesne popri pobreží. Klientom, ktorí uprednostňujú pohodlie, zabezpečíme leteckú dopravu priamym letom z Viedne do Florencie.

AGROTURISTIKA V TOSKÁNSKU
Prázdniny v Toskánsku bol vždy romantický sen tých, ktorí milujú cestovanie. Stovky nádherných kamenných domčekov, ktoré v minulosti obývali poľnohospodári, boli kompletne zrekonštruované s bazénom a maximálnym komfortom. Dnes sú vyhľadávaným miestom turistov, ktorí prichádzajú z celého sveta objaviť krásu tejto krajiny, ochutnať pravú taliansku kuchyňu a vybrané toskánske vína. V absolútnej relaxácii, ďaleko od turistického ruchu.Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands