Najkrajšie španielske metropoly

Španielsko

4 13 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
13 5

Titulná fotka
Katerdála, Toledo, poznávací zájazd, Španielsko
Staré mesto, Toledo, poznávací zájazd, Španielsko
Palác Aljaferia, Zaragoza, poznávací zájazd, Španielsko
Víťazný oblúk, Barcelona, poznávací zájazd, Španielsko
Gotická štvrť, Barcelona, poznávací zájazd, Španielsko
Kostol San Jeronimo, Madrid, poznávací zájazd, Španielsko
Cibeles, Madrid, poznávací zájazd, Španielsko
Valencia, poznávací zájazd, Španielsko
Palác umenia, Valencia, poznávací zájazd, Španielsko

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Najkrajšie španielske metropoly sa sa majú čím pýšiť: katalánska metropola Barcelona pamiatkami secesného umenia geniálneho architekta Gaudího a neopakovateľnou atmosférou, metropola Aragónska Zaragoza nádhernými renesančnými šľachtickými palácmi, mudéjarskými kostolmi a arabským palácom Aljaferia, Madrid svetovými múzeami a Valencia unikátnym spôsobom ako sa v meste snúbi umenie stredoveku s najmodernejšou architektúrou.

Úvod

8-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

7 x v hoteli 3*

Stravovanie

7x polpenzia

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu na trase Viedeň – Barcelona – Viedeň, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, 7 x ubytovanie s polpenziou v hoteli 3*, dopravu v  podľa programu, sprievodcu CK. Servisné poplatky 190 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Doplatky: za 1/1 izbu 189 EUR, za vstup do Sagrady Familie vrátane prehliadky s miestnym sprievodcom 27 EUR, za vstup do Parc Güell 10 EUR. Ostatné vstupy, pobytovú taxu na Costa Brava a v Barcelone, cestovné poistenie.

Doprava

Letecká, autobus, resp. mikrobus počas okruhu.

Program zájazdu

1. deň

Transfer na letisko do Viedne, odlet do Barcelony, transfer z letiska do hotela na pobreží Costa Brava/Costa Maresme, ubytovanie, večera.

2. deň

Raňajky, odchod na celodenný výlet do Barcelony. Prehliadka mesta – dnes spoznáme pamiatky secesného umenia ako ich zanechal geniálny katalánsky architekt Gaudí: Sagrada Família – novogotický chrám Svätej rodiny, ktorý sa stal symbolom Barcelony  elegantný bulvár Passeig de Grácia s ďalšími významnými Gaudího stavbami ako Casa Batlló, rozprávkovo koncipovaný dom so strechou pripomínajúcou chrbát obrovského jaštera a stĺpy dole nohy slona či Casa Milá, prezývaná la Pedrera. Nahliadneme do uzulinkých uličiek “gotickej” Barcelony a prejdeme sa po najživšej promenáde mesta – La Rambla, kde zažijeme pravú barcelonskú atmosféru. Uvidíme aj ďalšie zaujímavé miesta: vrch Montjuic námestia Plaça d´Espanya a Plaça de Catalunya, nový prístavný komplex Moll d´Espanya,  Plaça Portal de la Pau so sochou Krištofa Kolumba Palau Gűell – prvá stavba na objednávku Gaudího Plaça Reial – Kráľovské námestie obkolesené palmami Plaça Sant Jaume s radnicou a sídlom katalánskej vlády bazilika sv. Eulálie a katedrála Santa Maria del Mar Palác Reial Major – sídlo barcelónskych grófov. Návrat na ubytovanie. Večera.

3. deň

Raňajky, odchod na poldenný výlet do Girony, ktorá je centrom rovnomenného regiónu s dokonalou polohou na brehoch rieky Ter a Onyar Historické centrum mesta je sieťou úzkych šarmantných uličiek, námestí a elegantných palácov a nábrežie vyzerá ako to v slávnej Florencii. Dokonca tu nájdeme aj zaujímavý most – betónový monolit má v najužšom mieste v strede nad riekou hrúbku len 25 cm. Okrem farebného nábrežia v Girone môžeme obdivovať gironskú katedrálu s najširšou gotickou loďou na svete (širšia je len loď chrámu sv. Petra v Ríme). Popoludní odchod do Figueres, možnosť návštevy múzea Salvadora Dalího. Návrat do hotela, večera.

4. deň

Raňajky, odchod do Zaragozy – nádherného historického mesta a metropoly Aragónska, ktoré sa pýši krásnymi renesančnými šľachtickými palácmi. Dominantou mesta je bazilika Panny Márie, katedrála La Seo a arabský opevnený palác Aljafería z 11.stor. - veľkolepá ukážka maurskej architektúry. Po prehliadke mesta (Katedrála, námestie Santa María del Pilar, mudéjarské kostoly,  mestská tržnica) odchod na ubytovanie. Večera.

5. deň

Raňajky, odchod do Madridu, okružná jazda a prehliadka mesta – Plaza de Espaňa, ktoré pripomína slávneho spisovateľa Cervantesa prostredníctvom súsošia jeho románových hrdinov – Dona Quijota a verného sluhu Sancha; exteriéry Kráľovského paláca, prestavaného z bývalej arabskej pevnosti, Plaza Mayor – námestie námestí, centrum života Habsburgovcov 17. storočia, historické budovy, obchodíky, terasy a niečo pod zub v tapas baroch. Hneď v blízkosti je Puerta del Sol (Slnečné námestie) a nakoniec zostáva Gran Vía – hlavná ulica a súčasne najmodernejšia časť mesta. Návrat na ubytovanie a večera.

6. deň

Raňajky, pokračovanie prehliadky mesta, možnosť návštevy galérie El Prado. Popoludní odchod do Valencie, ubytovanie  a večera.

7. deň

Raňajky, prehliadka Valencie – mesta, v ktorom sa unikátnym spôsobom snúbi umenie stredoveku s modernou architektúrou. Milovníkom zelene sa budú páčiť záhrady, parky a aleje stromov, vybudované v bývalom koryte rieky Turia; kto rád obdivuje historické budovy, starodávne brány, hradby, kostoly a námestia, tiež si príde na svoje. Prehliadka starobylého centra, ktoré odhaľuje románske, gotické a renesančné dedičstvo UNESCO, vrátane ikonickej budovy La Lonja zo 16. storočia, katedrály Seu s 51 m vysokou vežou Micalet, z ktorej je nádherný výhľad na celé mesto. Odchod do Barcelony, ubytovanie, večera.

8. deň

Raňajky, transfer na letisko v Barcelone, po prílete do Viedne transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Chilová Chris

Chris Chilová

Moje motto:" S úsmevom ide všetko ľahšie. :)"

Cestovanie a sprevádzanie je pre mňa obrovské privilégium. Spoznávaním nových kultúr sa nám rozširujú obzory, stávame sa tolerantnejšími a otvorenejšími. Ja som vďačná za každú cestovateľskú skúsenosť a za možnost spoznať množstvo zaujímavých a inšpiratívnych ľudí. Každá krajina ktorú som navštívila sa mi určitým ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Španielsko

Španielske kráľovstvo je jednou z dvanástich európskych monarchií. Ponúka množstvo jedinečných prírodných scenérií, historických pamiatok a nezameniteľných tradičných chutí. Zaujímavé je tiež svojou kultúrou a jedinečným spôsobom života. Aj preto je táto krajina hôr, pláží, futbalu, paelly, flamenca a siesty treťou najnavštevovanejšou destináciou na svete. 

 

Hlavné mesto: Madrid
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness