Moskva - ruský klenot

Rusko, Moskva

4 17 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
17 5

Galéria Moskva - ruský klenot
Atrakcie Moskva - ruský klenot
Atrakcie Moskva - ruský klenot
Atrakcie Moskva - ruský klenot
Atrakcie Moskva - ruský klenot
Atrakcie Moskva - ruský klenot
Ostatné Moskva - ruský klenot
Ostatné Moskva - ruský klenot
Ostatné Moskva - ruský klenot
Ostatné Moskva - ruský klenot
Ostatné Moskva - ruský klenot

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Priamy let

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Hlavné mesto Ruska s mnohými hodnotnými kultúrno - historickými pamiatkami. Pokocháme sa pohľadom na prekrásny chrám Vasilija Blaženého na Červenom námestí. Navštívime Kremeľ - symbol sily, pevnosti, moci a nedobytnosti Ruska, Katedrálu Krista Spasiteľa, Novodievčí kláštor, Treťjakovskú galériu. Obhliadneme si bohato zdobené stanice metra.

5-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

4x v hoteli 3*/4*

Stravovanie

4x raňajky

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Viedne (priamy let), transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, 4x ubytovanie v hoteli 3*/4* s raňajkami, miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR, vstupné do Kremľa  (do chrámu a zbrojnice) a Treťjakovskej galérie, vízové poplatky 75 EUR, servisné poplatky 190 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Expresné vybavenie víz 100 EUR, doplatok za 1/1 izbu 130 EUR, prepravu počas pobytu v Moskve, ostatné vstupy a cestovné poistenie.

Poznámka

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Doprava

Letecká

Program zájazdu

1. deň

Transfer na letisko, odlet do Moskvy. Autokarová okružná prehliadka ruskej metropoly cez najvýznamnejšie miesta v Rusku a v Európe. Zastávka na najvyššom bode Moskvy – vyhliadke Vrabčie hory a výhľad na monumentálnu stavbu moskovskej štátnej Lomonosovej univerzity. Ubytovanie.
1

Moskva

Moskva, Rusko

HistóriaKultúra

Moskva je nielen hlavným mestom Ruskej federácie, ale tiež miestom, ktoré ukrýva zaujímavú históriu. Väčšina z nej sa koncentruje v Kremli, niekdajšej stredovekej mestskej pevnosti. Za viac ako 2-kilometrovými červenými múrmi stoja chrámy a paláce, ktorých steny, ak by rozprávali, určite by prezradili príbehy ako z románov. Dnešná Moskva je veľkomestom s neurčitým množstvom obyvateľov. Údaje o počte obyvateľov sa pohybujú od 8 do 14 miliónov. Je dôležitým dopravným uzlom v krajine. Okrem iného je mesto centrom ruského politického, ekonomického, kultúrneho a vzdelávacieho života.

Viac Menej

2. deň

Raňajky. Červené námestie – Krasnaja Ploščaď, prekrásny chrám Vasilija Blaženého s typickými cibuľovitými kupolami. Mauzóleum V.I.Lenina, s krištáľovým sarkofágom Leninovho tela (vstup podľa aktuálnej situácie) a obchodný dom GUM. Kremeľ – symbol sily, pevnosti, moci a nedobytnosti Ruska, sídlo parlamentu a prezidenta. Za hradbami sa nachádzajú chrámy ruskej pravoslávnej cirkvi, budova Zbrojnice, ukrývajúca poklad cárov. Prejdeme sa peši najdrahšou ulicou v meste – Tverskaja, pôjdeme okolo najznámejšieho moskovského divadla – Boľšoj teatr, uvidíme aj budovu smutne preslávenej sovietskej špionážnej služby KGB, najväčší a najkrajší detský obchodný dom Detskyj mir. Navštívime jeden z najväčších chrámov sveta Katedrálu Krista Spasiteľa. Ubytovanie.
2

Červené námestie

Červené námestie, Rusko

HistóriaKultúra

V ruskej metropole sa turisticky najdôležitejšie pamiatky sústreďujú v okolí Červeného námestia. Najväčšou ozdobou Červeného námestia je Chrám Vasilija Blaženého, ktorý dal v 16. storočí postaviť cár Ivan Hrozný. Chrám sa skladá z desiatich podobných, ale zároveň odlišných kostolov. Zastaviť sa musíte aj pri Kremli, ktorý je symbolom sily, pevnosti, moci a nedobytnosti Ruska. Ďalšia povinná zastávka je Mauzóleum V.I.Lenina. Dominantou námestia je aj najväčší obchodný dom v Rusku GUM. Má tri poschodia, je dlhý 250 metrov a je prešpikovaný butikmi najznámejších a najdrahších značiek. Na nákupy tu chodieva iba ruská smotánka a veľmi bohatí turisti.

Viac Menej
3

Mauzóleum V.I.Lenina

4

Kremeľ

5

Boľšoj teatr

6

Katedrála Krista Spasiteľa v Moskve

3. deň

Raňajky. Múzeum vodky, ktoré nám odkryje tajomstvá výroby tohto destilátu. Návšteva najväčšieho blšieho trhu s možnosťou nákupu suvenírov. Paklonnaja gora na prospektu  Kutuzova, nezabudnuteľný pamätník 2. svetovej vojny s parkom a fontánami, múzeom a symbolickým stĺpom. Zastavíme sa aj pri Víťaznom oblúku. Čas na osobné voľno. Ubytovanie. Fakultatívne: Večer si pozrieme najkrajšie stanice metra, známe svojou výzdobou.

4. deň

Raňajky. Navštívime Novodievčí kláštor (UNESCO), ktorého súčasťou je aj najznámejší cintorín, na ktorom sa nachádzajú hroby významných ruských vedcov, umelcov aj politikov. Navštívime  štátnu Treťjakovskú galériu,  kde budeme obdivovať unikátnu zbierku ruského umenia vrátane najvzácnejších ikon. Čaká nás plavba loďou po rieke Moskva. Ubytovanie. Fakultatívne: Návšteva ruského cirkusu.

5. deň

Raňajky. Ukážeme si Puškinov dom, v ktorom strávil medové týždne a prejdeme si celý starý Arbat. Transfer na letisko, odlet do Viedne a transfer do Bratislavy.
7

Arbat

Arbat, Rusko

HistóriaKultúra

Pešia zóna Arbat - sa nachádza v historickom centre Moskvy. Táto ulica patrí k najstarším a najznámejším v ruskej metropole. Prvé zmienky o nej sa datujú do konca 15. storočia, kedy vznikla z obchodnej cesty vychádzajúcej z Moskvy smerom na Smolensk. Arbat bol v tej dobe predovšetkým domovom obchodníkov a remeselníkov. V 19. storočí si tu začali stavať domy významní moskovskí šľachtici, kupci a cárski dôstojníci. Dnes má na Arbate sídlo mnoho významných firiem a obchodov svetových značiek. Arbat je známy aj nízkym domom č. 53, kde síce krátko, ale zato čerstvo po svadbe žili A. S. Puškin so svojou ženou.

Viac Menej

Zmena programu vyhradená.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands