Maroko za tajomstvami kráľovských miest

Maroko

4 30 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
30 5

Titulná fotka
 Medresa v meste Fez
Mešita Hassana
Pevnosť Kasbah Oudaias
Typický marocký trh
Záhrady Majorelle
Tradičné špeciality
 Medresa v meste Fez
Mešita Hassan
Námestie Djemaa El Fna
Oddychujúce ťavy
 Medresa v meste Fez
Záhrady v meste Marakéš
Bojovníci
Hrnčiarska dielňa s typickou južanskou keramikou

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Slovenský sprievodca

Priamy let

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Vydáme sa na cestu po najznámejších kráľovských mestách, spoznáme poklady kultúrneho dedičstva UNESCO, nadýchame sa vône korenín a vhupneme do víru miestnych medín. Nahliadneme do Marockého Versailles a započúvame sa do príbehov miestnych rozprávačov.

Úvod

8-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3*/4* hotely.

Stravovanie

Polpenzia.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfery BA–letisko–BA (v prípade odletu z Viedne). Miestne transfery. 7x ubytovanie v 3*/4* hoteloch s polpenziou. Vstupy do pamiatok (okrem vnútra veľkej mešity v Casablance). Sprievodca CK SATUR. Servisné poplatky 350 EUR

Celková cena nezahŕňa

Povinné doplatky: prepitné pre miestnych sprievodcov a vodičov 30 EUR/osoba (platí sa sprievodcovi na mieste). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, doplatok za jednolôžkovú izbu 250 EUR, vstupné do Veľkej mešity v Casablance, záhrady Majorelle, fakultatívne aktivity a cestovné poistenie.

Poznámka

V prípade odletu z Viedne je príletovým miestom Marakeš a programové dni sú upravené.

Doprava

Letecká z Bratislavy alebo z Viedne.

Program zájazdu

1. deň

Odlet z Bratislavy / z Viedne, prílet do Maroka. Oddych po ceste.

2. deň

Deň začneme prehliadkou mesta Oujda, navštívime typický marocký trh – starú Medinu a známu bránu Bab Sidi Abdelouahab. Popoludní sa rozlúčime s mestom a presunieme sa do známeho kráľovského mesta Fez.

3. deň

Čaká nás celodenná prehliadka najstaršieho kráľovského mesta Fez (UNESCO), ktorého vznik sa datuje do roku 790. Je považované za kolísku vzdelania a nachádza sa v ňom množstvo pamiatok. Pozrieme sa na miestny bazár, uvidíme Medresu, kde získavali vzdelanie chlapci od ranného detstva, mešitu a univerzitu Karaouine /len exteriér/ a známu fontánu Nejjarine, miestne garbiarne. Počas prechádzky po miestnych trhoch sa stretneme aj s výrobcami umeleckých tradičných predmetov.

4. deň

Po raňajkách naša cesta povedie cez Stredný Atlas, cez Immouzzer Kandar, zastavíme sa v Ifrane, lyžiarskom stredisku, ktoré bolo vybudované Francúzmi a kopírovalo alpské strediská, ďalej budeme pokračovať cez Azrou, Kenifru až do Beni Mellal. Pohorie Stredného Atlasu je známe nádhernou biodiversitou, rastú tu cédrové lesy, duby a buky, žijú tu opice makak, jelene a takisto sa tu stále nachádza množstvo fosílii, ktoré obchodníci ponúkajú pri cestách v pohorí. Vo večerných hodinách príchod do Marakéša.

5. deň

Deň bude venovaný prehliadke najznámejšieho z kráľovských miest, ktorým je bezpochyby Marakéš, ktoré je právom označované aj ako „Perla juhu“. Mesto je plné palácov a nádherných záhrad. Navštívime Saadske hrobky, múzeum Dar Si Said, záhradu Ménara, 70 metrov vysoký minaret Koutoubia / exteriér/, palác Bahia. Nevynecháme ani medinu, najznámejšie miestne trhy a námestie Djemaa El Fna so zaklínačmi hadov, hudobníkmi, rozprávačmi a artistami. V prípade záujmu možnosť návštevy záhrady Majorelle, kde sa nachádza pamätná hrobka známeho módneho návrhara Yves Saint Laurenta (vstup za poplatok).

6. deň

Čaká nás cesta do azda najznámejšieho marockého mesta, obchodného a priemyselného centra – Casablanca. Srdcom mesta je stará medina, obohnaná vysokými hradbami, za ktorými sa nachádza prístav. Obdivovať budeme majstrovské stavebné dielo mešitu Hassana II. (s najvyšším minaretom na svete, možnosť vstupu za poplatok). Pozrieme si aj novú časť, ktorá pripomína malý Paríž (bola vybudovaná Francúzmi), námestie Mohameda V., Námestie Spojených národov, a nábrežnú promenádu Ain Diab Corniche.

7. deň

Posledným kráľovským mestom bude Rabat, neobyčajne zelené mesto s množstvom parkov. Pozrieme si vežu Hassana II., mauzóleum Mohamada V, pohrebisko Chellah a pevnosť Kasbah Oudaias. Cesta nás povedie ďalej do Volubilis, kde navštívime rímske ruiny a následne sa dostaneme do svätého mesta Moulay Idriss, kde sa nachádza hrobka Moulay Idriss I. Pokračovať budeme do Meknes a podvečer bude venovaný prehliadke tohto „Marockého Versailles“. Mesto obohnané 40 km dlhými hradbami, ktoré ukrývajú starú Medinu a najkrajšiu marockú bránu Bab El Mansour.

8. deň

Ráno sa vydáme smerom k mestu Oujda. Pred nami je už len transfer na letisko v Oujde a odlet do Bratislavy / do Viedne.
.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Termín 9.6.2019 - 16.6.2019 7 nocí

Termín 8.9.2019 - 15.9.2019 7 nocí

Maruškinová  Katarína

Katarína Maruškinová

Po rokoch sprevádzania a pohybu po krajinách hlavne mimo Európu si dovolím tvrdiť, že ľudia sú všade úplne rovnakí, a netreba sa báť s nimi stretávať a poznávať ich sposoby života, myšlienky a názory. Všade na svete sú dobrí i zlí ľudia, a všetky kultúry nám majú čo ponúknuť. Ja som si k vlastnému celoživotnému ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Maroko

Krajina je známa rôznorodou zmesou Orientu s nádhernou drsnou prírodou, skrášľuje neodmysliteľná panoráma majestátnych hôr pohoria Atlas. Nájdete tu kontrast piesočných dún Sahary, kamenných uličiek plných rôznych odtieňov farieb i vôní, malebných prístavov a luxusných prímorských letovísk.  Pozývame Vás s nami do Maroka, úžasnej krajiny, ktorá možno bola dejiskom rozprávok 1001 noci.

Hlavné mesto: Rabat
Časový posun: -1h

Mena: Marocký dirham
Kurz: 1€ = 10.919 MAD

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness