Maroko za tajomstvami kráľovských miest

Maroko

4 11 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
11 5

Casablanca - Mešita Hassana
 Medresa v meste Fez
Mešita Hassana
Pevnosť Kasbah Oudaias
Typický marocký trh
Záhrady Majorelle
Tradičné špeciality
 Medresa v meste Fez
Mešita Hassan
Námestie Djemaa El Fna
Oddychujúce ťavy
 Medresa v meste Fez
Záhrady v meste Marakéš
Bojovníci
Hrnčiarska dielňa s typickou južanskou keramikou

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Slovenský sprievodca

Priamy let

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Vydáme sa na cestu po najznámejších kráľovských mestách, spoznáme poklady kultúrneho dedičstva UNESCO, nadýchame sa vône korenín a vhupneme do víru miestnych medín. Nahliadneme do Marockého Versailles a započúvame sa do príbehov miestnych rozprávačov.

8-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3*/4* hotely.

Stravovanie

Polpenzia.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfery BA–letisko–BA (v prípade odletu z Viedne). Miestne transfery. 7x ubytovanie v 3*/4* hoteloch s polpenziou. Vstupy do pamiatok (okrem vnútra veľkej mešity v Casablance). Sprievodca CK SATUR. Servisné poplatky 350 EUR

Celková cena nezahŕňa

Povinné doplatky: prepitné pre miestnych sprievodcov a vodičov 30 EUR/osoba (platí sa sprievodcovi na mieste). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, doplatok za jednolôžkovú izbu 250 EUR, vstupné do Veľkej mešity v Casablance, záhrady Majorelle, fakultatívne aktivity a cestovné poistenie.

Poznámka

V prípade odletu z Viedne je príletovým miestom Marakeš a programové dni sú upravené.

Doprava

Letecká z Bratislavy alebo z Viedne.

Program zájazdu

1. deň

Odlet z Bratislavy / z Viedne, prílet do Maroka. Oddych po ceste.

2. deň

Deň začneme prehliadkou mesta Oujda, navštívime typický marocký trh – starú Medinu a známu bránu Bab Sidi Abdelouahab. Popoludní sa rozlúčime s mestom a presunieme sa do známeho kráľovského mesta Fez.
Fez, Severná Afrika
Fez, Severná Afrika
Fez, Severná Afrika

HistóriaKultúra

Toto fascinujúce marocké mesto sa radí medzi najkrajšie v severnej Afrike. Fez má dobre zachované starobylé jadro, kde dodnes nechýbajú obchodníci s tradičným tovarom či garbiarske dielne. Veľkým lákadlom sú najmä fezské brány - do mesta ich vedie až 11, islamské Medersy a známe garbiarne, v ktorých sa kože spracúvajú už od stredoveku.

Viac Menej

3. deň

Čaká nás celodenná prehliadka najstaršieho kráľovského mesta Fez (UNESCO), ktorého vznik sa datuje do roku 790. Je považované za kolísku vzdelania a nachádza sa v ňom množstvo pamiatok. Pozrieme sa na miestny bazár, uvidíme Medresu, kde získavali vzdelanie chlapci od ranného detstva, mešitu a univerzitu Karaouine /len exteriér/ a známu fontánu Nejjarine, miestne garbiarne. Počas prechádzky po miestnych trhoch sa stretneme aj s výrobcami umeleckých tradičných predmetov.
Fez, Severná Afrika
Fez, Severná Afrika
Fez, Severná Afrika

HistóriaKultúra

Toto fascinujúce marocké mesto sa radí medzi najkrajšie v severnej Afrike. Fez má dobre zachované starobylé jadro, kde dodnes nechýbajú obchodníci s tradičným tovarom či garbiarske dielne. Veľkým lákadlom sú najmä fezské brány - do mesta ich vedie až 11, islamské Medersy a známe garbiarne, v ktorých sa kože spracúvajú už od stredoveku.

Viac Menej

4. deň

Po raňajkách naša cesta povedie cez Stredný Atlas, cez Immouzzer Kandar, zastavíme sa v Ifrane, lyžiarskom stredisku, ktoré bolo vybudované Francúzmi a kopírovalo alpské strediská, ďalej budeme pokračovať cez Azrou, Kenifru až do Beni Mellal. Pohorie Stredného Atlasu je známe nádhernou biodiversitou, rastú tu cédrové lesy, duby a buky, žijú tu opice makak, jelene a takisto sa tu stále nachádza množstvo fosílii, ktoré obchodníci ponúkajú pri cestách v pohorí. Vo večerných hodinách príchod do Marakéša.
3

Ifrane

Ifrane, Maroko

HistóriaIné atrakcie

Toto letovisko spoločne s tunajšími kúpeľmi založili v roku 1929 Francúzi blízko loveckého zámku Hassana II. V mestských záhradách možno nájsť nejednu vilu a chatu bohatých Maročanov, ktorý sem, do obľúbeného rekreačného centra prichádzajú za oddychom na svahoch miestneho strediska  zimných športov alebo pri jazere Dait Aoua. Netreba sa diviť, prostredie stredného Atlasu je totiž zalesnené bujným cédrovým porastom, pričom väčšina ich plochy je súčasťou Národného parku Ifrane, ktorého krásna príroda nenechá chladnými ani vás.

Viac Menej
4

Marakéš

5. deň

Deň bude venovaný prehliadke najznámejšieho z kráľovských miest, ktorým je bezpochyby Marakéš, ktoré je právom označované aj ako „Perla juhu“. Mesto je plné palácov a nádherných záhrad. Navštívime Saadske hrobky, múzeum Dar Si Said, záhradu Ménara, 70 metrov vysoký minaret Koutoubia / exteriér/, palác Bahia. Nevynecháme ani medinu, najznámejšie miestne trhy a námestie Djemaa El Fna so zaklínačmi hadov, hudobníkmi, rozprávačmi a artistami. V prípade záujmu možnosť návštevy záhrady Majorelle, kde sa nachádza pamätná hrobka známeho módneho návrhara Yves Saint Laurenta (vstup za poplatok).
5

Marakéš

Marakéš, Marakéš

Fakultatívny výletHistóriaKultúra

Je pojem, pod ktorým si množstvo ľudí predstaví Maroko. Je to mesto, ktoré každého vtiahne do svojej neopakovateľnej atmosféry. Táto “červená perla” je označovaná ako brána k juhu a je hlavným strediskom Berberov v krajine. Práve tu sa v centre mesta nachádza známe námestie mŕtvych Jamma-el-Fna ponúkajúce nezabudnuteľné každodenné divadlo, ktoré mení sny o arabskom Oriente na skutočnosť. 

Celodenná prehliadka mesta Marrakech Vám priblíži povestné hrobky dynastie Saadian Tombs, opevnenie mešity Koutoubia, nádherný palác Bahia, záhrady Menara. Toto staroveké mesto založené v 11. storočí, nazývajú Červená Perla, dodnes fascinuje farebnosťou námestí, uličiek a domov, ako aj islamskými pamiatkami, arabskou architektúrou. Pozriete si známe námestie Djemaa el Fna povestné trhmi a predstaveniami miestnych pouličných umelcov, zažijete neopakovateľnú orientálnu atmosféru.

Viac Menej

6. deň

Čaká nás cesta do azda najznámejšieho marockého mesta, obchodného a priemyselného centra – Casablanca. Srdcom mesta je stará medina, obohnaná vysokými hradbami, za ktorými sa nachádza prístav. Obdivovať budeme majstrovské stavebné dielo mešitu Hassana II. (s najvyšším minaretom na svete, možnosť vstupu za poplatok). Pozrieme si aj novú časť, ktorá pripomína malý Paríž (bola vybudovaná Francúzmi), námestie Mohameda V., Námestie Spojených národov, a nábrežnú promenádu Ain Diab Corniche.
6

Casablanca

Casablanca, Maroko

História

Vďaka svojej rozlohe a umiestnení na pobreží Atlantického oceánu je Casablanca najväčším a hospodárskym i kultúrnym centrom Maroka. Významný prístav a miestna tradícia ju predurčili na post centra priemyslu a obchodu, najmä v textilnom a potravinárskom odvetví. Načerpať v nej však môžete aj moslimskú kultúru – dominantou mesta je totiž najvyššia stavba v krajine, mešita Hassana II., týčiaca sa na skalnatej plošine nad morom. Jej minaret je vysoký až 200 metrov a do chrámu sa zmestí 25000 veriacich, nehovoriac o priestore pre ďalších 80000 na nádvorí. Atmosféru dopĺňajú stavby s koloniálnym nádychom, aké nájdete napríklad na námestí Mohammeda V., na ktorom nájdete budovy v štýle „mauresque“, čo je maurský štýl ovplyvnený art decom.

Viac Menej

7. deň

Posledným kráľovským mestom bude Rabat, neobyčajne zelené mesto s množstvom parkov. Pozrieme si vežu Hassana II., mauzóleum Mohamada V, pohrebisko Chellah a pevnosť Kasbah Oudaias. Cesta nás povedie ďalej do Volubilis, kde navštívime rímske ruiny a následne sa dostaneme do svätého mesta Moulay Idriss, kde sa nachádza hrobka Moulay Idriss I. Pokračovať budeme do Meknes a podvečer bude venovaný prehliadke tohto „Marockého Versailles“. Mesto obohnané 40 km dlhými hradbami, ktoré ukrývajú starú Medinu a najkrajšiu marockú bránu Bab El Mansour.
7

Rabat

Rabat, Severná Afrika

HistóriaKultúra

Rabat je hlavným mestom Maroka, nachádzajúce sa na severozápade krajiny, na pobreží Atlantického oceánu. Je jedným z marockých kráľovských miest, významným prístavom a obľúbeným turistickým cieľom. Nachádza sa tu sídlo kráľa, vlády a katolíckeho biskupstva. Sídli tu univerzita, vysoká škola technická, škola tkania kobercov a ústav pre arabský jazyk. V meste Rabat je tiež zoologická záhrada, botanická záhrada, divadlo a múzeum. K pamiatkam patrí 44 m vysoká veža Hassana, staroveké pohrebisko Chellah, Mauzóleum Mohammeda V. a kráľovský palác.

Viac Menej
8

Meknes

8. deň

Ráno sa vydáme smerom k mestu Oujda. Pred nami je už len transfer na letisko v Oujde a odlet do Bratislavy / do Viedne.
.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Termín 8.9.2019 - 15.9.2019 7 nocí

Katarína Maruškinová

Katarína Maruškinová

Po rokoch sprevádzania a pohybu po krajinách hlavne mimo Európu si dovolím tvrdiť, že ľudia sú všade úplne rovnakí, a netreba sa báť s nimi stretávať a poznávať ich sposoby života, myšlienky a názory. Všade na svete sú dobrí i zlí ľudia, a všetky kultúry nám majú čo ponúknuť. Ja som si k vlastnému celoživotnému ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Maroko

Krajinu, známu rôznorodou zmesou Orientu s nádhernou drsnou prírodou, skrášľuje neodmysliteľná panoráma majestátnych hôr pohoria Atlas s končiarmi pokrytými snehom. Nájdete tu kontrast piesočných dún Sahary, kamenných uličiek plných rôznych odtieňov farieb i vôní, malebných prístavov a luxusných prímorských letovísk. Patríte k milovníkom relaxu alebo kultúry siahajúcej až do dôb Féničanov, radi sa necháte opantať vôňou korenín na typickom arabskom trhovisku, ste obdivovateľom majestátnych červených hôr a historicky známych kráľovských miest? Pozývame Vás s nami do Maroka, úžasnej krajiny, ktorá možno bola dejiskom rozprávok 1001 noci.

Hlavné mesto: Rabat
Časový posun: -1h

Mena: Marocký dirham
Kurz: 1€ = 10,918 MAD

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands