Maroko - rozprávka naživo

Maroko

5 3 recenzie

Celkové
hodnotenie
5
3 5

Titulná fotka
Mesto a oáza Tinerhir
Atrakcie Maroko - rozprávka naživo
Mesto a oáza Tinerhir
Mláďa ťavy
Príroda Maroko - rozprávka naživo
Príroda Maroko - rozprávka naživo
Pieskový zámok Ait Benhaddou Kasbahs
Predaj korenín
Minaret v Koutoubii
Starý fasádny drevený dom s hrdzavým zámkom a kovový šedý morok
Ostatné Maroko - rozprávka naživo
Ostatné Maroko - rozprávka naživo

Podrobné info o zájazde


All Inclusive

Dieťa do 12 rokov zdarma

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Slovenský sprievodca

Vstupy v cene

S pobytom pri mori

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Okruh po nádhernej krajine plnej starých príbehov, palácov ako z rozprávok tisíc a jednej noci a stále žijúcich tradícii. Krásne oázy, vysoké pieskové duny, tradiční obyvatelia dediniek, známe marocké kráľovské mestá a to všetko obohatené a aktivity pre celú rodinu. To ja naša marocká rozprávka.

Úvod

8-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3*/4* hotely, kemp v púšti.

Stravovanie

Polpenzia, all inclusive.

Celková cena zahŕňa

Letecká dopravu. Transfery BA-letisko-BA. 4x ubytovanie s polpenziou v 3*/4* hoteloch. 1x zážitková noc v kempe v púšti. 3x ubytovanie v 4* hoteli s all inclusive počas pobytu. Vstupy do pamiatok. Sprievodcu CK SATUR. Servisné poplatky 350 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Povinné doplatky: prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 40 EUR/dosp. os., 20 EUR/dieťa do 12 r. (platí sa na mieste sprievodcovi). Ostatné doplatky: stravu a nápoje neuvedené v programe, príplatok za jednolôžkovú izbu 250 EUR a cestovné poistenie.

Poznámka

Príletovým miestom môže byť Agadir alebo Marakéš. V prípade príletu do Marakéša sú programové dni zmenené.

Doprava

Letecká.

Program zájazdu

1. deň

Odlet z Európy, prílet do Maroka, krajiny plnej nádherných rozprávkových palácov, tajomných miest, starých berberských dedín a najmä, krajiny, kde dodnes ožívajú staré príbehy a rozprávky. Našu rozprávkovú cestu začneme v jednom z najznámejších kráľovských miest, v Marakéši (UNESCO). Podľa príletu si pozrieme mesto. *Pri letoch z Budapešti je prílet a odlet Agadir.

2. deň

Cesta nás povedie do nádherného mesta Ouarzazate, ktoré sa rozprestiera pod najvyššími vrcholmi Vysokého Atlasu a leží na križovatke tradičným marockých obchodných ciest. Mesto obklopuje nádherná krajina, kde sa hory stretávajú s púšťou. Žije tu prevažne berberské obyvateľstvo a turisti sem mieria najmä vďaka svetoznámym filmovým štúdiám Atlas Film Corporation. Ouarzazate sa stalo najvýznamnejšou filmárskou lokalitou v Afrike. Aj tí, ktorí v Maroku nikdy neboli, túto oblasť určite videli v mnohých filmoch – repliky stavieb zo starého Ríma, replika tisícročného egyptského chrámu, všetky. Ouarzazate má vlastné Filmové múzeum, ktoré je venované vzťahom s Hollywoodom. Navštívime nádherný „pieskový zámok“ Ait Benhaddou Kasbahs (UNESCO). Mesto je jednou z najdokonalejších ukážok starobylej predsaharskej architektúry na svete. Vďaka svojej neopakovateľnej atmosfére sa stal súčasťou filmov Lawrenc z Arábie, Múmia, Sedem rokov v Tibete a mnohých ďalších. Ubytujeme sa v jednom z tradičných butikových hotelov Riad, v štýle klasických marockých palácov.

3. deň

Z Ouarzazate sa vydáme na cestu do Zagory. Prejazdom údolím rieky Draa sa dostaneme do jedného z najkrajších miest v Maroku. Mesto je plné červených buganvílií, ružových oleandrov a paliem. Žijú tu hlavne berberské rodiny v typických malých domčekoch z červenej hliny. Zagora bola poslednou oázou na starobylej ceste, po ktorej chodili karavány a v meste sa zastavovali, aby sa občerstvili. Na vrchole Jebel Zagora nad mestom s a týčia pozostatky starej pevnosti. Nasadneme na džípy a vydáme sa na cestu do púštneho kempu, kde nás čaká zážitková noc v púšti.

4. deň

Pred sebou máme dlhší presun do nádherného mesta Marakéš (UNESCO), ktoré je druhým najstarším z kráľovských miest a je nazývané aj „Perla juhu“. Navštívime starú medinu, najznámejšie miestne súky a námestie Djemaa El Fna so zaklínačmi hadov, hudobníkmi, zápasníkmi, krotiteľmi zvierat a rozprávačmi.

5. deň

Pozrieme si najväčšie pamiatky, 70 m vysoký minaret Koutoubia, Menara a záhrady, hrobky dynastie Saadian a palác Bahia. V prípade záujmu návšteva záhrad Majorelle (za poplatok) s hrobom majstra módy Yves Saint Laurenta. Popoludní sa vydáme k moru a to priamo do známeho letoviska Agadir.

6. deň

Voľný deň na pláži, možnosť fakultatívneho výletu do rybárskeho mesta Essaouira, ktoré je považované za najmalebnejšie a zároveň najkrajšie mesto v Maroku. Biele mesto obkolesené sivými hradbami je známe najmä vďaka spracovávaniu drahého tujového dreva a výrobe farbiva nazývaného tyrský purpur. Do dnešných čias sú tu v starej medine malé dielničky miestnych remeselníkov, ktorí ponúkajú svoje ručne výrobky. Pýchou mesta je prístav plný modrých lodí, rybý trh a hradby z 18. st. s nádherným výhľadom na oceán. Centrum je plné kaviarničiek, kde sa dá príjemne posedieť. Svojou pokojnou prímorskou atmosférou je vzdialené rušnému Marakéšu.

7. deň

Voľno na pláži.

8. deň

Každá rozprávka sa raz skončí a končí sa aj tá naša. Pred nami je už len transfer na letisko a odlet domov.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Termín 14.7.2019 - 21.7.2019 7 nocí

Termín 18.8.2019 - 25.8.2019 7 nocí

Maruškinová  Katarína

Katarína Maruškinová

Po rokoch sprevádzania a pohybu po krajinách hlavne mimo Európu si dovolím tvrdiť, že ľudia sú všade úplne rovnakí, a netreba sa báť s nimi stretávať a poznávať ich sposoby života, myšlienky a názory. Všade na svete sú dobrí i zlí ľudia, a všetky kultúry nám majú čo ponúknuť. Ja som si k vlastnému celoživotnému ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Maroko

Krajina je známa rôznorodou zmesou Orientu s nádhernou drsnou prírodou, skrášľuje neodmysliteľná panoráma majestátnych hôr pohoria Atlas. Nájdete tu kontrast piesočných dún Sahary, kamenných uličiek plných rôznych odtieňov farieb i vôní, malebných prístavov a luxusných prímorských letovísk.  Pozývame Vás s nami do Maroka, úžasnej krajiny, ktorá možno bola dejiskom rozprávok 1001 noci.

Hlavné mesto: Rabat
Časový posun: -1h

Mena: Marocký dirham
Kurz: 1€ = 10.919 MAD

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness