Marakéš a magický juh

Maroko

bez recenzií

Galéria Marakéš a magický juh
Ťavy na púšti v Marakéši
 Mesto „Medina“ s najväčšími trhmi v Maroku
Garbiarské dielne s velkými kaďami naplnenými prírodným farbivom
Minaret v Koutoubii
Hrnčiarska dielňa s typickou južanskou keramikou
Ksar Ait Benhaddou
Ruiny mesta Sijilmassa
Vodopády Ouzoud
Hrnčiarska dielňa s typickou južanskou keramikou
Ksar Ait Benhaddou
Ruiny mesta Sijilmassa
Minaret v Koutoubii
Vodopády Ouzoud
Garbiarské dielne s velkými kaďami naplnenými prírodným farbivom
Ťavy na púšti v Marakéši
 Mesto „Medina“ s najväčšími trhmi v Maroku

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Slovenský sprievodca

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Vstupy v cene

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Marakéš, staré kasby, majestátne pohorie Atlas, rozľahlá púšť, staré dedinky s miestnymi oyvateľmi a pokojným životom, to všetko nás čaká na tomto zájazde. Spoznajte s nami Maroko z inej stránky, pozrite sa mimo tradičných turistických miest.

8-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3*/4* hotely.

Stravovanie

Polpenzia.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfer BA-letisko-BA. 7x ubytovanie v 3*/4* hoteloch s polpenziou. Vstupy do pamiatok (okrem záhrady Majorelle, fi lmové štúdiá vo Ouarzazate). Sprievodca CK SATUR. Servisné poplatky 350 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Povinné doplatky:  prepitné pre miestnych sprievodcov a vodičov 30 EUR/osoba (platí sa sprievodcovi na mieste). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, príplatok za jednolôžkovú izbu 260 EUR, fakultatívne aktivity a cestovné poistenie.

Doprava

Letecká.

Program zájazdu

1. deň

Odlet z Viedne, prílet do nádherného kráľovského mesta Marakéš.

2. deň

Marakéš je často označované ako červené mesto alebo“perla juhu“. Rozprestiera sa pod úpätím pohoria Atlas, založené bolo v 11. st. Navštívime pôvodné staré mesto „medinu“ s najväčšími trhmi v Maroku, krásne zdobený palác Bahia a Dar si Said a takisto nekropolu Sádskych sultánov zo 16. st., prejdeme aj záhradou Koutoubia k minaretu, uvidíme tiež jednu zo starých zavlažovacích nádrží „Khettara“. Možnosť návštevy záhrady Majorelle s pamätnou hrobokou módneho návrhára Yves Saint Laurenta (vstup za poplatok).
1

Marakéš

Marakéš, Marakéš

Fakultatívny výletHistóriaKultúra

Je pojem, pod ktorým si množstvo ľudí predstaví Maroko. Je to mesto, ktoré každého vtiahne do svojej neopakovateľnej atmosféry. Táto “červená perla” je označovaná ako brána k juhu a je hlavným strediskom Berberov v krajine. Práve tu sa v centre mesta nachádza známe námestie mŕtvych Jamma-el-Fna ponúkajúce nezabudnuteľné každodenné divadlo, ktoré mení sny o arabskom Oriente na skutočnosť. 

Celodenná prehliadka mesta Marrakech Vám priblíži povestné hrobky dynastie Saadian Tombs, opevnenie mešity Koutoubia, nádherný palác Bahia, záhrady Menara. Toto staroveké mesto založené v 11. storočí, nazývajú Červená Perla, dodnes fascinuje farebnosťou námestí, uličiek a domov, ako aj islamskými pamiatkami, arabskou architektúrou. Pozriete si známe námestie Djemaa el Fna povestné trhmi a predstaveniami miestnych pouličných umelcov, zažijete neopakovateľnú orientálnu atmosféru.

Viac Menej

3. deň

Naša cesta povedie na juh naprieč Vysokým Atlasom cez prejazd Tizi-n Tichka 2260 n.m., ktorý je najväčším prejazdom severnej Afriky. Uvidíme nádherné panorámy, malebné oázy údolia Draa, zavítame do Zagory. Tadiaľto v minulosti putovali karavány, do Timbuktu im cesta trvala 52 dní. Návšteva Tamegroute z 11. st., nachádzajú sa tu staré dedinky (ksours) ako aj Zawiya Nassiria, v hrnčiarskej dielni uvidíme typickú južanskú keramiku.
2

Zagora

Zagora, Maroko

KultúraIné atrakcie

Nádherné mesto v Maroku, ktoré leží vedľa rieky Draa. V tomto meste žijú spoločne Arabi, Barbari, Židia a potomkovia mauritánskych otrokov. Táto oblasť je známa aj ako oblasť datlí. Datle sú skvelým ovocím, bohužiaľ u nás sa predáva len v sušenom stave. Priamo v Zagore ho môžete ochutnať čerstvé a práve po čerstvých plodoch sa vám bude veľmi dobre zaspávať. Ďalšou zaujímavosťou mesta Zagora je krásny výhľad na zelené údolie rieky, ktoré sa mieša s kamenistou zemou.

Viac Menej

4. deň

Ráno sa vydáme cez dedinky Nakob, Mellal a Timerzit do mesta Erfoud v regióne Tafilalt. Odtiaľto zahájila marocká dynastia Alávitovcov svoj vzostup v 17 stor., na čele s jej zakladateľom Moulay Ali Charifom, ktorý je dodnes stále pri moci v podobe kráľa Mohammada V. Tafilalt bol vždy hlavnou vstupnou bránou do Sahary.
3

Erfoud

Erfoud, Maroko

Príroda

Púšť je jednou z mnohých tvárí Afriky, a teda aj Maroka. Uprostred nej sa rozprestiera jedna z najväčších oáz na Sahare – Erfoud. V tejto oblasti sa naskytá jedinečná príležitosť previezť sa cez na ťavách či džípoch po pieskových dunách a vychutnať si okúzľujúcu atmosféru východu slnka nad nekonečným pieskom. Zdanie, že by takáto zem mohla byť neúrodná a prinášala domácim viac škody ako osobu, je však klamlivé. Presvedčia vás o tom nie len nádherné a rozľahlé palmové háje, ale aj datľové slávnosti, ktoré sa v meste plnom budov z červenej hliny organizujú každý rok v októbri. V blízkom okolí sa tiež ťaží čierny mramor a je tu možnosť vidieť prekrásne skameneliny.

Viac Menej

5. deň

Dnešný deň bude venovaný objavovaniu regiónu Tafilalt a jeho okolia na džípoch. V Rissani je mauzóleum Moulay Ali Cherifa, pôjdeme na najväčšie duny Erg Chebbi, uvidíme ruiny mesta Sijilmassa z 8. st., mesto sa tiež nazývalo „Mezopotámia Maroka“. Mince, ktoré sa tu vyrábali sa našli až v Jordánsku. Navštívime nomádsku rodinu a zavítame aj ku starým preislamským hrobkám pri meste Taouz.

6. deň

Opúšťame región Tafilalt a budeme pokračovať severozápadne k mestu Ouarzazate. Prejdeme k oáze Tinerhir a odtiaľ ku Gorges du Todra. Unikátne vysoké skalné steny siahajú do výšky 300 m, v rozostupe niekde len 10 m, ďalej budeme  pokračovať cez Boumalne Dades a Kellaâ M’Gouna, „cestou tisícich kasieb“ do Ouarzazate. Jednu z kasieb aj navštívime.
4

Tinerhir

Tinerhir, Maroko

Príroda

Dokonalou ukážkou nevyspytateľnosti a rozmanitosti prírody sú púštne oázy. Palmové háje a pomerne úrodné zeme v obklopení piesočnatých dún. Jednou z nich je aj 30 kilometrov dlhé, zelené sídlo ležiace neďaleko Vysokého Atlasu, Tinerhir. To je zároveň hlavným mestom okolitého regiónu, nesúceho rovnaké meno. Nevynechajte ho na svojej trase vedúcej po zákutiach Maroka a nechajte tu svoje zmysly naplniť pravým púštnym životom.

Viac Menej

7. deň

Ouarzazate je známe kvôli filmových štúdiám, točili sa tu filmy ako Princ z Perzie, Kleopatra či Hra o tróny. Navštívime aj impozantný ksar Ait Benhaddou a naša cesta povedie späť do Marakéša. Zastavíme sa pri kasbe kontroverzného pašu Tami el-Glaouiho Telouet.
5

Ouarzazate

Ouarzazate, Maroko

Fakultatívny výletHistória

Mesto s nevysloviteľným názvom [var-za-zat] patrí mezi nejdôležitějšie na juhu Maroka. Strategickým umiestnením ponúka výborné príležitosti na návštevu pôvodných púštnych oblastí s dunami a oázami. Tu v pohorí Atlas nájdete jednu z najkrajších horských dediniek Ait Benhaddou, známa je nádhernou medinou (kasbah). V 80. rokoch tu bolo vybudované letisko, nakrúcali tu holywoodske filmy – napr. Lawrence z Arábie od Davida Leana, Ježiš Nazaretský od Bernarda Bertolucciho a iné. Mesto patrí k pamiatkam kultúrneho dedičstva UNESCO.

 

 

Viac Menej
6

Telouet

8. deň

Voľný program v Marakéši do odletu. Transfer na letisko, odlet do Viedne.

Zmena programu vyhradená.

Maroko

Krajinu, známu rôznorodou zmesou Orientu s nádhernou drsnou prírodou, skrášľuje neodmysliteľná panoráma majestátnych hôr pohoria Atlas s končiarmi pokrytými snehom. Nájdete tu kontrast piesočných dún Sahary, kamenných uličiek plných rôznych odtieňov farieb i vôní, malebných prístavov a luxusných prímorských letovísk. Patríte k milovníkom relaxu alebo kultúry siahajúcej až do dôb Féničanov, radi sa necháte opantať vôňou korenín na typickom arabskom trhovisku, ste obdivovateľom majestátnych červených hôr a historicky známych kráľovských miest? Pozývame Vás s nami do Maroka, úžasnej krajiny, ktorá možno bola dejiskom rozprávok 1001 noci.

Hlavné mesto: Rabat
Časový posun: -1h

Mena: Marocký dirham
Kurz: 1€ = 10,918 MAD

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands