Maroko - križovatka farieb a vôní

Maroko

5 97 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
97 5

Tradiční pastieri kôz na stromoch
Príroda krajiny
Oddychujúce ťavy
Pripravená večera pre hostí
Záhrady Majorelle
Tradičné jedlo v Maroku
Námestie Djemaa El Fna
Miestny predávajúci na námestí Djemaa El Fna
Zabávajúci sa hudobníci
Mešita Hassan
Mešita Hassan
Garbiarské dielne s velkými kaďami naplnenými prírodným farbivom
Domáce deti
Náhrdelníky, čajníky, vázy, svietniky
Ksar Ait Benhaddou
Minaret v Koutoubii
Pieskový zámok Ait Benhaddou Kasbahs
Pieskový zámok Ait Benhaddou Kasbahs
Špeciality ponúkané na trhoch
Dedina Azrou známa svojimi ručne tkanými kobercami

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Slovenský sprievodca

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Vstupy v cene

Priamy let

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Rozprávka tisíc a jednej noci. Hnedé kasby, zelené oázy, červený Marakéš a modrý oceán. Krajina plná farieb a vôní. Križovatka arabskej, berberskej, rímskej, portugalskej  a francúzskej kultúry. Spletité uličky zabudnutých miest, dramatické kaňony a vysoké minarety. Voňavý mätový čaj, lahodný kuskus, vodná fajka, tradičné farbiarne, volanie muezína a nekonečné zjednávanie. Navyše v Marakéši s nami ochutnáte  drink ""Berber"" whiskey alebo avokádovo-mandľový džús, že vraj najlepší na svete.

Úvod

8 - dňový letecký zájazd.


Ubytovanie

4* hotely.


Stravovanie

Polpenzia (bez nápojov).


Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfer BA – letisko – BA. Miestne transfery. 7x ubytovanie v 4* hoteloch s polpenziou, výlety a vstupy podľa programu, služby slovensky/ česky hovoriaceho sprievodcu CK SATUR. Servisné poplatky 350 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Povinné doplatky: povinné prepitné 30 EUR (platí sa na mieste po prílete sprievodcovi CK SATUR). Ostatné doplatky: príplatok za jednolôžkovú izbu 150 EUR, strava a nápoje neuvedené v programe, fakultatívne aktivity a cestovné poistenie.

Poznámka

Pri letoch z Budapešti sú programové dni upravené.

Doprava

Letecká.

Program zájazdu

1. deň

Odlet z Viedne/ Budapešti. Prílet do Maroka, do nádherného a azda najznámejšieho z kráľovských miest, do Marakéša (pri letoch z BUD prílet Agadir). Marakéš (UNESCO) je druhé najstaršie z kráľovských miest a je právom nazývané aj „Perlou juhu“. Pozrieme si najväčšie pamiatky mesta (podľa času) – 70 m vysoký minaret Koutoubia, Menara a záhrady, hrobky dynastie Saadian  a palác Bahia. V prípade záujmu návšteva záhrad Majorelle (za poplatok na mieste) s hrobom majstra módy Yves Saint Laurenta (prehliadka mesta bude pokračovať potom 7. deň).

2. deň

V tento deň sa presunieme do mesta Casablanca, ktoré je známym priemyselným centrom a centrom obchodu. Krátka prehliadka nám zahrnie námestie Spojených národov, medinu, námestie Mohameda V., okolie kráľovského paláca a rezidenčnú štvrť Anfa, Al Diab corniche a okolie mešity Hassana II. Následne sa vydáme na cestu do neobyčajne zeleného mesta Rabat, kde si pozrieme nádhernú starú časť mesta, Kasbah Oudaya, Hasanovu vežu a mešitu  (len zvonku), mauzóleum Mohammeda V. a Mechouar (známe opevnenie okolo kráľovského paláca).

3. deň

Presunieme sa do Meknes (UNESCO). Navštívime „Marocké Versailles“, ktoré bolo založené v 17. storočí, spoznáme najkrajšiu marockú bránu Bab El Manasour  a stajne kráľa M. Ismaila. Pozrieme si i novú a starú medinu. Vydáme sa na cestu do mesta Fez, cestou sa zastavíme v posvätných mestách Moulay Idirss a Volubilis. Príchod do Fez v neskorých večerných hodinách.

4. deň

Ráno bude venované prehliadke mesta Fez (UNESCO), ktoré je právom považované za kolísku vzdelania a kultúry. Navštívime hrobky dynastie Merinides, uchváti nás miestny bazár, kde sa budeme predierať úzkymi uličkami medzi oslíkmi a necháme sa uniesť množstvom farieb a vôní, navštívime Medersas, mešitu Karouine a fontánu Nejjarine. Počas prechádzky sa stretneme aj s miestnymi výrobcami suvenírov, ktoré si budeme môcť zakúpiť.

5. deň

Po skorých raňajkách sa vydáme na cestu do mesta Erfoud. Budeme prechádzať berberskou dedinou Immouzer du Kandar, cez cédrové lesy sa presunieme masívnym horstvom stredného Atlasu s nádhernými scenériami k jazeru Dait Aoua, prejdeme známym strediskom zimných športov Ifrane, narazíme na ďalšiu berberskú dedinu Azrou, ktorá je známa svojimi ručnými výrobkami z dreva a tkanými kobercami. Cestou nás čaká ešte mesto Errachidia a nádherné údolie Ziz s množstvom malých opevnených dediniek.

6. deň

V skorých ranných hodinách možnosť fakultatívneho výletu na džípoch a ťavách na pieskové duny (veľmi obľúbený výlet), pozorovanie východu slnka nad púšťou. Po raňajkách sa vydáme na cestu do mesta Tinerhir. Prechádzať budeme nádhernými oázami, až sa dostaneme ku kaňonu Todra, kde medzi 300 m vysokými strmými skalnými útesmi vedie úzka cesta široká len 20 m, čo je nezabudnuteľným zážitkom. Pokračujeme údolím Dades s množstvom paliem  a záhrad. Cestou „Tisícich Kasbahov“ sa dostaneme  do mesta Ouarzazate.

7. deň

Podľa záujmu navštívime filmové štúdiá (vstup za poplatok cca 50 AED) a 30 km vzdialený Ait Benhaddou Kasbahs „pieskový zámok“ (UNESCO), najdokonalejšiu ukážku tradičného predsaharského života. Vďaka svojej neopakovateľnej atmosfére sa stal súčasťou filmov Lawrenc z Arábie, Múmia, Alexander, Sedem rokov v Tibete a mnohých ďalších. Cez priesmyk Tizi n´Tichka sa dostaneme opäť do Marakéša, kde navštívime najznámejšie námestie Djemaa El Fna, ktoré cez deň funguje ako miestny súk a večer sa mení na veľmi zaujímavé miesto plné hudobníkov, rozprávačov, artistov, zaklínačov hadov a stánkov s miestnymi špecialitami.

8. deň

Čaká nás posledný deň v tejto krajine plnej farieb a vôní. Pred nami je už len transfer na letisko a odlet do Viedne/Budapešti.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Termín 8.11.2019 - 15.11.2019 7 nocí

Lucia Kulfasová

Lucia Kulfasová

“Ber, čo život dáva.”

Poznávaním sa človek veľa naučí a každé cestovanie nás posúva ďalej, teda bližšie k iným národom a kultúram. Svet je rôznorodý je dobré ho spoznať  a vnímať všetkými zmyslami, tak aby v človeku zanechal to krásne a pozitívne so všetkým, čo nám ponúka. Pochopenie iných a akceptovanie inakostí života nás robí lepšími. ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Maroko

Krajina je známa rôznorodou zmesou Orientu s nádhernou drsnou prírodou, skrášľuje neodmysliteľná panoráma majestátnych hôr pohoria Atlas. Nájdete tu kontrast piesočných dún Sahary, kamenných uličiek plných rôznych odtieňov farieb i vôní, malebných prístavov a luxusných prímorských letovísk.  Pozývame Vás s nami do Maroka, úžasnej krajiny, ktorá možno bola dejiskom rozprávok 1001 noci.

Hlavné mesto: Rabat
Časový posun: -1h

Mena: Marocký dirham
Kurz: 1€ = 10,918 MAD

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness