Ako chutí Dolné Rakúsko

Rakúsko

4 3 recenzie

Celkové
hodnotenie
4
3 5

Ako chutí Dolné Rakúsko- kvety a príroda
Ako chutí Dolné Rakúsko- pohľad na mesto
Ako chutí Dolné Rakúsko
Ako chutí Dolné Rakúsko- mak na lúke

Podrobné info o zájazde


Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Návšteva muštového domu v opátstve Ardageer, makovej dedinky Armschlag a makového múzea, zástavka vo vinárskej dedinke Langelois s ochutnávkou.

1 - dňový zájazd.

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa

Prehliadka pivníc Loisium (nutné objednať pri kúpe zájazdu), za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR. 

Vstupy, prehliadky, cestovné poistenie.

Poznámka

Zmena programu vyhradená.

Doprava

Autokar.

Program zájazdu

1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách, z Bratislavy o 7:00 hod. Prvou zastávkou bude Muštový dom " MostBirnHaus ", ktorý sa nachádza v opátstve Ardagger. Pri zaujímavej multimediálnej prehliadke sa dozvieme všetko o tejto kulinárskej špecialite a na záver ju budeme môcť aj ochutnať. Po ochutnávke muštu sa vydáme na sever. Prekročíme Dunaj a dostaneme sa do oblasti Waldviertel. V tejto drsnej krajine lesov, kde sa darí maku a zemiakom, sa nachádza maková dedinka Armschlag, ktorá sa maku nadobro upísala. Majú tu makové múzeum, makové kino, makový náučný chodník a samozrejme aj makové špeciality od výmyslu sveta. Pri prehliadke Múzea maku s premietnutím krátkeho filmu sa dozvieme všetko o tunajšom typickom šedom maku. Ochutnáme makové špeciality (koláč, štrúdľu, olej, destilát) a budeme mať možnosť niektoré typické výrobky aj zakúpiť. Poslednou zastávkou programu bude návšteva vinárskej dedinky Langenlois, kde sa nachádza zážitkový svet vína Loisium, futuristická stavba koncipovaná ako návštevnícke centrum s vinotékou. Prehliadka s ochutnávkou. Vo večerných hodinách odchod na Slovensko s príchodom do Bratislavy o cca 21:00 hod.

Oblasť Mostviertel, charakterizujú zaoblené kopce posiate ovocnými stromami. Mušt, či skôr kvasenú ovocnú šťavu, tu vyrábali už Kelti, ktorí tu žili niekoľko tisícročí pred našim letopočtom. Výnimočnosť tohto kraja spočíva v tom, že sa na rozdiel od ostatných muštových krajín nevyrába z jabĺk ale z hrušiek. V oblasti Waldviertel má pestovanie maku dlhú tradíciu. Mak sa tu pestoval už v stredoveku a okolo roku 1900 sa s ním dokonca obchodovalo aj na londýnskej burze. Začiatkom júla, ked zakvitnú makové polia, sfarbí sa krajina do nádherných bielych, červených a ružových odtieňov, ktoré sem lákajú turistov a fotografov z celého sveta. Oblasť Weinviertel je so svojimi viac ako 2000 ha vinohradov najväčšou vinárskou oblasťou a je preslávená svojimi malebnými pivničnými uličkami a vynikajúcim vínami.
1

Armschlag

Armschlag, Rakúsko

História

V makovej dedine Armschlag nájdete makovú cestu, záhradu, najdlhšiu makovú maľbu od Karla Mosera  v júli kvitnúce makové polia a všetky možné pokrmy z maku.

Viac Menej
2

Loisium

3

Langenlois

Zmena programu vyhradená.

Rakúsko

Rakúsko, má vysoké alpské štíty, lyžiarské strediská, jazerá, romantické horské údolia a romantické mestá na poznávanie. Preto je Rakúsko ideálnou voľbou na dovolenku počas celého roka. Rakúsko, južný sused Slovenskej republiky, má vysoké alpské štíty, jazerá, romantické horské údolia a romantické mestá, ktoré sú ideálne na dovolenku. Pod pojmom Rakúsko si veľa ľudí predstaví alpskú krajinu s prekrásnymi historickými mestami ako Viedeň alebo Salzburg a ľudí hovoriacich nemecky, záhradkárom sa vybavia previsnuté tirolské muškáty a ľuďom milujúcim históriu fakt, že až do roku 1918 vládli rakúsky Habsburgovci aj na Slovensku. 

Hlavné mesto: Viedeň
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands