Madrid - mesto umenia

Španielsko

4 16 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
16 5

Titulná fotka
Kráľovský palác, Madrid, poznávací zájazd, Španielsko
Retiro park, Madrid, poznávací zájazd, Španielsko
Plaza Mayor, Madir, poznávací zájazd, Španielsko
Katedrála Almudena, poznávací zájazd Madrid
Atrakcie Madrid - mesto umenia
Atrakcie Madrid - mesto umenia

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Madrid - moderné mesto plné kultúry a umeleckého života ponúka unikátne múzeá a galérie ale aj temperamentný nočný život a možností na nakupovanie. Pokiaľ nechcete ísť za pamiatkami ani za nákupmi, dajte si miestnu špecialitu ""tapas"" a šálku kávy v jednom z množstva barov a len sa kochajte atmosférou.

Úvod

4-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3x v hoteli 3* v centre.

Stravovanie

3x raňajky.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu, transfer Bratislava - letisko – Bratislava, transfer letisko – hotel – letisko, okružnú autobusovú prehliadku, 3x ubytovanie v hoteli 3* v centre s raňajkami, sprievodcu CK. Servisné poplatky 190 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Doplatky: za 1/1 izbu 148 EUR, za 1 večeru (španielske tapas) 31 €. Prepravu počas pobytu v Madride okrem uvedenej, vstupy a cestovné poistenie.

Doprava

Letecká.

Program zájazdu

1. deň

Transfer na letisko, odlet do Madridu. Prvé zoznámenie s metropolou Španielska nám poskytne autobusová prehliadka. Necháme sa očariť všetkými dôležitými námestiami, ulicou Gran Vía, rozsiahlymi zelenými plochami či najkrajšími múzeami. Ak sa povie Real Madrid, všetci vieme, o čom je reč. Poznáme však názov štadióna, na ktorom toto futbalové mužstvo hráva svoje zápasy? Správne je Santiago Bernabéu, a my si ho prehliadneme z úplnej blízkosti. Individuálne voľno, príp. možnosť návštevy zábavného parku – Parque de atracciones v Casa de Campo, snáď najväčšom mestskom parku v Európe. Transfer do hotela a ubytovanie.
1

Madrid

Madrid, Španielsko

HistóriaKultúra

Madrid leží pri rieke Manzanares v centre Španielska. V Madride sa zachovala iba veľmi malá stredoveká architektúra, väčšinou v stredisku Almendra vrátane kostolov San Nicolás a San Pedro el Viejo, kostola sv. Jerome a biskupskej kaplnky. Mnohé z historických budov v Madride pochádzajú zo španielskeho zlatého veku. Madrid je považovaný za jednu z najlepších európskych destinácií týkajúcich sa umeleckých múzeí. Najznámejšie je Zlatý trojuholník umenia, ktorý sa nachádza pozdĺž Paseo del Prado a pozostáva z troch múzeí. Najznámejším je múzeum El Prado.

Viac Menej
2

Gran Vía

2. deň

Raňajky. Naše putovanie naprieč históriou začneme na Plaza de Espaňa, pripomenieme si slávneho spisovateľa Cervantesa prostredníctvom súsošia jeho románových hrdinov – Dona Quijota a verného sluhu Sancha. Nahliadneme do útrob Kráľovského paláca, prestavaného z bývalej arabskej pevnosti. Prečo je Katedrála Almudena kontroverzná? Uvidíme to na vlastné oči. Plaza Mayor – námestie námestí, centrum života Habsburgovcov 17. storočia, historické budovy, obchodíky, terasy a niečo pod zub v tapas baroch. Hneď v blízkosti je Puerta del Sol (Slnečné námestie). Nakoniec zostáva Gran Vía – hlavná ulica a súčasne najmodernejšia časť mesta. Návrat na ubytovanie.
3

Plaza de Espaňa

Plaza de Espaňa, Španielsko

HistóriaKultúra

Plaza de España je jedno z najväčších španielskych námestí a v jeho blízkosti sa nachádza aj významný Kráľovský palác. Uprostred námestia stojí pamätník španielskeho novelistu, básnika a dramatika Miguela de Cervantes, ktorého kamenná socha hľadí na bronzové sochy Dona Quijota a Sancha Panza. Po stranách sú dve kamenné sochy žien, reprezentácia "pravých lások" Dona Quijota: jedna je prostá dedinská žena Aldonza Lorenzo a druhá krásna imaginárny Dulcinea del Toboso.

Viac Menej
4

Kráľovský palác v Madride

3. deň

Raňajky. Tento deň venujeme umeniu. Začíname na námestí Cibeles, mieste, kde sa prelína starý Madrid s moderným. Čakajú nás tri umelecké skvosty: Múzeum Thyssen – Bornemisza, El Prado (diela majstrov ako El Greco, Velázquez, Goya) a múzeum Reina Sofía. Kto by sa príliš nasýtil toľkých kultúrnych zážitkov, potrebný oddych mu dopraje park El Retiro s botanickou záhradou či Krištáľovým palácom. Neobídeme ani prehliadku dizajnovo nevšednej vlakovej stanice Atocha, odkiaľ vychádzajú španielske rýchlovlaky AVE (300 km/h). Fakultatívne možnosť večere (typické „tapas“). Návrat na ubytovanie.
5

Cibeles

Cibeles, Španielsko

HistóriaKultúra

Námestie Cibeles sa nachádza na križovatke ulice Alcala, Paseo de Recoletos, Paseo del Prado. Toto miesto, jedno z najznámejších miest hlavného mesta, rozdeľuje okresné hranice Centro, Retiro a Salamanca. V strede námestia sa nachádza slávna fontána Cibeles vytesaná v roku 1782. Je to neoklasický komplex mramorovej sochy, ktorá sa stala symbolom mesta Madridu. Fontána Cibeles bola prijatá futbalovým klubom Real Madrid, ktorých fanúšikovia využívajú túto oblasť na oslavy svojich víťazstiev v zápasoch. V každom zo štyroch kútov námestia dominujú budovy, ktoré boli postavené koncom 18. storočia a začiatkom 20. storočia.

Viac Menej
6

El Prado

7

Reina Sofía

4. deň

Raňajky. Transfer na letisko a odlet, transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Simanová Mária

Mária Simanová

Moje motto: "Kde je vôľa, tam je cesta."

Každý turista je špecifický, dáva prednosť niečomu inému – chce poznať krajinu, niečo z nej vidieť , avšak nebyť  „otrokom“ poznávania, uchodiť sa a večer padnúť! Chce príjemnú atmosféru, v pohode posedieť na obede, večeri  a  v určitom komforte /nečakať v rade/ vidieť to, čo ho baví. Otravuje ho prispôsobovať sa ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Španielsko

Španielske kráľovstvo je jednou z dvanástich európskych monarchií. Ponúka množstvo jedinečných prírodných scenérií, historických pamiatok a nezameniteľných tradičných chutí. Zaujímavé je tiež svojou kultúrou a jedinečným spôsobom života. Aj preto je táto krajina hôr, pláží, futbalu, paelly, flamenca a siesty treťou najnavštevovanejšou destináciou na svete. 

 

Hlavné mesto: Madrid
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness