Madrid - mesto umenia

Španielsko

4 16 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
16 5

Titulná fotka
Kráľovský palác, Madrid, poznávací zájazd, Španielsko
Retiro park, Madrid, poznávací zájazd, Španielsko
Plaza Mayor, Madir, poznávací zájazd, Španielsko
Katedrála Almudena, poznávací zájazd Madrid
Atrakcie Madrid - mesto umenia
Atrakcie Madrid - mesto umenia

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Madrid - moderné mesto plné kultúry a umeleckého života ponúka unikátne múzeá a galérie ale aj temperamentný nočný život a možností na nakupovanie. Pokiaľ nechcete ísť za pamiatkami ani za nákupmi, dajte si miestnu špecialitu ""tapas"" a šálku kávy v jednom z množstva barov a len sa kochajte atmosférou.

Úvod

4-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3x v hoteli 3* v centre.

Stravovanie

3x raňajky.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu, transfer Bratislava - letisko – Bratislava, transfer letisko – hotel – letisko, okružnú autobusovú prehliadku, 3x ubytovanie v hoteli 3* v centre s raňajkami, sprievodcu CK. Servisné poplatky 190 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Doplatky: za 1/1 izbu 148 EUR, za 1 večeru (španielske tapas) 31 €. Prepravu počas pobytu v Madride okrem uvedenej, vstupy a cestovné poistenie.

Doprava

Letecká.

Program zájazdu

1. deň

Transfer na letisko, odlet do Madridu. Prvé zoznámenie s metropolou Španielska nám poskytne autobusová prehliadka. Necháme sa očariť všetkými dôležitými námestiami, ulicou Gran Vía, rozsiahlymi zelenými plochami či najkrajšími múzeami. Ak sa povie Real Madrid, všetci vieme, o čom je reč. Poznáme však názov štadióna, na ktorom toto futbalové mužstvo hráva svoje zápasy? Správne je Santiago Bernabéu, a my si ho prehliadneme z úplnej blízkosti. Individuálne voľno, príp. možnosť návštevy zábavného parku – Parque de atracciones v Casa de Campo, snáď najväčšom mestskom parku v Európe. Transfer do hotela a ubytovanie.

2. deň

Raňajky. Naše putovanie naprieč históriou začneme na Plaza de Espaňa, pripomenieme si slávneho spisovateľa Cervantesa prostredníctvom súsošia jeho románových hrdinov – Dona Quijota a verného sluhu Sancha. Nahliadneme do útrob Kráľovského paláca, prestavaného z bývalej arabskej pevnosti. Prečo je Katedrála Almudena kontroverzná? Uvidíme to na vlastné oči. Plaza Mayor – námestie námestí, centrum života Habsburgovcov 17. storočia, historické budovy, obchodíky, terasy a niečo pod zub v tapas baroch. Hneď v blízkosti je Puerta del Sol (Slnečné námestie). Nakoniec zostáva Gran Vía – hlavná ulica a súčasne najmodernejšia časť mesta. Návrat na ubytovanie.

3. deň

Raňajky. Tento deň venujeme umeniu. Začíname na námestí Cibeles, mieste, kde sa prelína starý Madrid s moderným. Čakajú nás tri umelecké skvosty: Múzeum Thyssen – Bornemisza, El Prado (diela majstrov ako El Greco, Velázquez, Goya) a múzeum Reina Sofía. Kto by sa príliš nasýtil toľkých kultúrnych zážitkov, potrebný oddych mu dopraje park El Retiro s botanickou záhradou či Krištáľovým palácom. Neobídeme ani prehliadku dizajnovo nevšednej vlakovej stanice Atocha, odkiaľ vychádzajú španielske rýchlovlaky AVE (300 km/h). Fakultatívne možnosť večere (typické „tapas“). Návrat na ubytovanie.

4. deň

Raňajky. Transfer na letisko a odlet, transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Termín 26.4.2019 - 29.4.2019 3 nocí

Simanová Mária

Mária Simanová

Moje motto: "Kde je vôľa, tam je cesta."

Každý turista je špecifický, dáva prednosť niečomu inému – chce poznať krajinu, niečo z nej vidieť , avšak nebyť  „otrokom“ poznávania, uchodiť sa a večer padnúť! Chce príjemnú atmosféru, v pohode posedieť na obede, večeri  a  v určitom komforte /nečakať v rade/ vidieť to, čo ho baví. Otravuje ho prispôsobovať sa ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Španielsko

Španielske kráľovstvo je jednou z dvanástich európskych monarchií. Ponúka množstvo jedinečných prírodných scenérií, historických pamiatok a nezameniteľných tradičných chutí. Zaujímavé je tiež svojou kultúrou a jedinečným spôsobom života. Aj preto je táto krajina hôr, pláží, futbalu, paelly, flamenca a siesty treťou najnavštevovanejšou destináciou na svete. 

 

Hlavné mesto: Madrid
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness