Botanická záhrada, Funchal, poznávací zájazd, Madeira, Portugalsko
Hlavné mesto Funchal, Madeira, poznávací zájazd, Portugalsko
Madeira, poznávací zájazd, Potugalsko
Santana, Madeira, poznávací zájazd, Portugalsko
Funchal, Madeira, poznávací zájazd, Portugalsko
Botanická záhrada, Funchal, Madeira,  poznávací zájazd Portugalsko
Pobrezia, Madeira, poznávací zájazd, Portugalsko
Botanická záharada, Funchal, Madeira, poznávací zájazd, Portugalsko
Ostatné Grand Tour Madeirou

Podrobné info o pobyte


Úvod

8-dňový letecký zájazd

 


Doprava

Letecky, autobus, resp. mikrobus počas pobytu.


Strava

7x polpenzia.


Cena zahŕňa

Leteckú dopravu do/z Funchalu, transfer Bratislava – Schwechat – Bratislava, autobus, resp. mikrobus počas pobytu, 7 x ubytovanie v hoteli 4* s polpenziou (raňajky a večere, z toho 1 x folklórna večera), ochutnávku vína, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Vstupy a cestovné poistenie. 

Povinné doplatky

Servisné poplatky 250,- EUR.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 265 EUR.  V termíne 17.04 - 24.04.2018 je doplatok za 1/1 345 EUR.

Upozornenie

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená


Ubytovanie

7x ubytovanie v hoteli 4*.

Program zájazdu

Úvod

8-dňový letecký zájazd

 

Program

1. deň:

Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat (Viedeň), odlet do Funchalu, transfer z letiska do hotela. Ubytovanie, večera.

2. deň:

Raňajky. Dnes sa vydáme na poldenný výlet - pozrieme si najstaršiu sochu Krista v dedinke Garaju, ktorá bola postavená ešte skôr ako slávnejšia socha v Brazílii. Pokračovanie do dedinky Camacha a následne sa turistickým chodníkom prejdeme popri levade v oblasti nad Funchalom. Návrat do hotela. Večera v hoteli.

3. deň:

Raňajky, odchod na celodennú prehliadku mesta. Hlavné mesto ostrova sa pýši mnohými pamiatkami: monumentálne paláce s tienistými nádvoriami, meštianske domy obklopené subtropickými parkami, kostoly a kláštory, zaujímavé múzeá. Počas prehliadky uvidíme sochu Sissy, park Municipal, katedrálu, radnicu, ochutnáme víno Madeira v Oliveiras - najstarších vínnych pivniciach ostrova, navštívime manufaktúru na výrobu výšiviek, vychutnáme si kolorit miestnej tržnice, farbami hýriacu tropickú záhradu a na záver si pozrieme barokový pútnický kostol Monte, v ktorom pochovali posledného rakúskeho cisára z rodu Habsburgovcov. Vychýrenou sa stala miestna atrakcia – jazda v tradičnom tobogáne dlhom 2 km. Návrat do hotela. Večera.

4. deň:

Raňajky. Voľný deň na oddych, nákupy, prípadne individuálny program. Večer folklórna večera v klasickej portugalskej reštaurácii, kde máte možnosť ochutnať jedno z typických madeiranských jedál Estepadu a zároveň sa zoznámiť s miestnym folklórnym spevom a tancom.

5. deň:

Raňajky. Odchod na celodenný výlet do východnej časti ostrova. Po ceste sa zastavíme na druhom najvyššom vrchu Madeiry Pico do Areeiro. Pokračujeme cez vnútrozemie do Ribeiro Frio, známeho farmou na pstruhy, ktorá je situovaná v krásnej záhrade. Po ceste na severovýchod ostrova navštívime mestečko Santana, kde sa nachádzajú jedny z posledných typických madeiranských domov v tvare písmena A. Na spiatočnej ceste budeme cez Portelu pokračovať do najvýchodnejšej časti Madeiry a zastavíme sa na vyhliadke Ponta do Rosio. Ďalej postupujeme pozdĺž pobrežia cez Machico – prvé miesto, kde sa vylodili moreplavci pri objavení Madeiry. Návrat do hotela. Večera.

6. deň:

Po raňajkách odchod na celodenný výlet do západnej časti ostrova: hlavná cesta ostrova Estrada Monumental nás privedie najskôr do mestečka Camara de Lobos (kde Winston Churchill trávil čas maľovaním obrazov v dobe jeho návštev Madeiry) a ďalej ku Cabo Girao – útesu (druhý najvyšší na svete) s úchvatným výhľadom. Zastavíme sa v Ribeira Brava, ktoré je situované na úrovni mora a navštívime jaskyňu Grutas e Centro de Vulcanismo. Pokračovanie do mestečka Porto Moritz, ktoré je známe unikátnym prírodným kúpaliskom z lávových kameňov. Popoludní pokračujeme cez Seixal (vodopád Nevestin závoj Véu da Noiva), poslednou zasávkou je Sao Vicente a cesta nás zavedie priamo do hotela. Večera.

7. deň:

Raňajky. Odchod na celodenný výlet. Zastavíme sa na vyhliadke Pico dos Barcelos, kde sa Vám naskytne krásny panoramatický výhľad na Funchal a okolie. Pokračujeme do vnútrozemia do Údolia mníšok Curral das Freiras a následne sa vyvezieme na Eira do Serrado – jedného z najkrajších miest na ostrove s uchvacujúcim výhľadom na okolité hory. Možnosť občerstvenia v jedinom vysokohorskom hoteli na Madeire. Odchod do botanickej záhrady Jardim Botanico, v ktorej si môžeme pozrieť unikátne druhy stromov, rastlín a kvetov. Na záver navštívime múzeum Quinta das Cruzes, zamerané na históriu Madeiry, so zaujímavou zbierkou antického nábytku a artefaktov Večera v hoteli. 

8. deň:

Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Viedne. Transfer do Bratislavy.

Poznámka

Poradie výletov sa v jednotlivých termínoch môže meniť. Počas kvetinového festivalu bude program upravený podľa programu festivalu..

Zmena programu vyhradená

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2017 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness