Ostrov Man a Liverpool

Veľká Británia

bez recenzií

Galéria Ostrov Man a Liverpool
Atrakcie Ostrov Man a Liverpool
Príroda Ostrov Man a Liverpool
Príroda Ostrov Man a Liverpool
Liverpool radnica
Pohľad na Manchester
Anglikánska katedrála
Interiér Anglikánskej katedrály
Večerný pohľad na ruské kolo
Ruské kolo Liverpool
Royal Liver Building v Liverpool
Liverpoolský kanál
Radnica v Manchesteri
Manchester Town Hall
Ostatné Ostrov Man a Liverpool
Ostatné Ostrov Man a Liverpool
Ostatné Ostrov Man a Liverpool

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Priamy let

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

5-dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

4x v hoteli 3*

Stravovanie

4x raňajky.

Celková cena zahŕňa

Spiatočnú leteckú dopravu z/do Bratislavy, trajekt Liverpool – Douglas – Liverpool, 4x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, súkromnú dopravu počas pobytu na ostrove Man, vlakovú dopravu z/na letisko v Manchestri. sprievodcu CK SATUR. Servisné poplatky 190 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Príplatok za jednolôžkovú izbu 260 EUR, vstupy, stravu a nápoje nad rámec uvedené v programe, cestovné poistenie

Poznámka

Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Doprava

Letecká.

Program zájazdu

1. deň

Odlet z Bratislavy, poobedný prílet do Manchestru a následný krátky vlakový presun až do metropoly Merseyovej zátoky, Liverpoolu. Po príchode nás čaká ubytovanie a oddych.

2. deň

Po raňajkách nás čaká prehliadka mesta, ktoré sa stalo v 60. rokoch 20. storočia centrom mladej kultúry. V  tej dobe tu bola založená slávna skupina Beatles a iné popové skupiny, ktoré urobili mesto centrom populárnej hudby. Počas prehliadky nahliadneme do krásnej Anglikánskej katedrály, navrhnutej sirom Gilesom Robertom Scottom a prejdeme sa kultúrnou časťou mesta, William Brown Street. Prehliadku pomaly zakončíme v najznámejšej oblasti, Albert Dock (UNESCO), ktorá ponúka množstvo múzeí, galérií ale aj skvelých reštaurácií. Tu sa nalodíme na trajekt, ktorým sa presunieme na rozprávkový ostrov Man. Po príchode sa ubytujeme v hlavnom meste.

3. deň

Ostrov Man (UNESCO) sa nachádza medzi pobrežnými oblasťami Anglicka, Škótska, Írska a Walesu, v strede Írskeho mora. Mnohí ho nazývajú aj „skrytý klenot“. Napriek svojej veľkosti, iba 52 kilometrov na dĺžku a 13 kilometrov na šírku, ponúka tento ostrov rozmanitú krajinu s drsnými útesmi, piesočnatými plážami a skrytými zátokami, ktoré čakajú na preskúmanie. Počs nášho celodenného výletu preskúmame viktoriánske hlavné mesto Douglas a zastavíme sa tiež v starom banskom meste Laxey, ktoré je domovom jedného z najkrajších vodných kolies na svete. Pokračovať budeme na sever až do mestečka Ramsay a následne sa pozdĺž západného pobrežia presunieme až na zámok Peel, ktorý pôvodne postavili Vikingovia. Cez vnútrozemie sa nakoniec vrátime do hlavneho mesta.

4. deň

Po raňajkách sa dnes presunieme objaviť pestrofarebné južné pobrežie ostrova. Jeho dominantou je bývalé hlavné mesto Castletown, s dominantným zámkom Ruhen. Ten bol pôvodne postavený pre nórskeho kráľa v 12. storoči, neskôr bol zámok kráľovskou rezidenciou, mincovňou ale aj väznicou. V dnešnej dobe slúži ako múzeum a vzdelávacie centrum a my sa budeme mocť presvedčiť, prečo získal povesť jedného z najlepšie zachovaných stredovekých hradov v Európe. Následne sa presunieme naspať do prístavu v hlavnom meste a trajektom smerujeme opať do mesta futbalu a skvelého piva.

5. deň

Dnes nás po raňajkách čaká známa St. George‘s Hall, jedna z najpôsobivejších neoklasicistických stavieb, či ikonická Liverpoolska radnica z roku 1754. Neskôr sa prejdeme známou Mathew Street, kde koncertovala skupina Beatles ale aj mnoho ďalších svetoznámych interpretov a pomaly sa presunieme na letisko do Manchestru, odkiaľ nás bude čakať spiatočný let do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands