Kuba to najlepšie all inclusive

Kuba

4 24 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
24 5

Galéria Kuba to najlepšie all inclusive
Atrakcie Kuba to najlepšie all inclusive
Atrakcie Kuba to najlepšie all inclusive
Atrakcie Kuba to najlepšie all inclusive
Atrakcie Kuba to najlepšie all inclusive
Atrakcie Kuba to najlepšie all inclusive
Atrakcie Kuba to najlepšie all inclusive
Atrakcie Kuba to najlepšie all inclusive
Príroda Kuba to najlepšie all inclusive
Príroda Kuba to najlepšie all inclusive
Príroda Kuba to najlepšie all inclusive
Ostatné Kuba to najlepšie all inclusive
Ostatné Kuba to najlepšie all inclusive
Ostatné Kuba to najlepšie all inclusive
Ostatné Kuba to najlepšie all inclusive

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Slovenský sprievodca

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Vstupy v cene

S pobytom pri mori

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Kuba – „ostrov slobody“. Návšteva strateného raja revolúcie! Počas nenáročného okruhu spoznáme najznámejšie miesta ostrova, pozrieme si množstvo chránených pamiatok UNESCO a stavby z čias koloniálnej éry. Zrelaxujeme na najznámejších plážach ostrova a osviežime sa v čistých vodách Atlantického oceánu a Karibského mora.

12, resp. 13-dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

3* resp. 4* hoteloch počas okruhu i počas pobytu na Varadere.

Stravovanie

Polpenzia počas okruhu, obedy počas výletov, all inclusive počas pobytu v Trinidade a na Varadere.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Viedne. Transfer BA – letisko - BA. Miestne transfery. 3x ubytovanie v Havane v  4* hoteli s polpenziou, obedy počas výletov, 2x ubytovanie v 3* hoteli v Trinidade s all inclusive. 5x / 6x ubytovanie v 4* hoteli na Varadere  s all inclusive. Vstupné do pamiatok a múzeí podľa programu. Hodinovú jazdú na starých amerických autách. Slovensky/česky hovoriaci miestny sprievodca CK SATUR počas okruhu, servisné poplatky 550 EUR, vstupná turistická karta 22 EUR

Celková cena nezahŕňa

Ostatné poplatky: za jednolôžkovú izbu 650 EUR, možnosť doplatku na 5* hotel Melia Varadero resp. podobný od 450 EUR/pobyt a cestovné poistenie.

Doprava

Letecká z Viedne alebo z Budapešti.

Program zájazdu

1. deň

Odlet z Viedne, prílet na Kubu (Havana), transfer do hotela.

2. deň

Program začneme prehliadkou kubánskej metropoly Havany. Moderná univerzita a Námestie revolúcie v kontraste s UNESCO chránenou štvrťou Havana vieja. Svetoznáme a najmä rušné nábrežie s promenádou Malecón s vyhliadkou na pevnosť  El Morro, chrániace ústie zálivu. Rezidenčná štvrť Vedado, Kolumbov pamätník, koloniálne El Capitolio – replika amerického vzoru, bývalý prezidentský palác a Gran Teatro, Central Park. Pešia prechádzka uličkami starého mesta, Námestie sv. Františka s katedrálou a čulým ruchom. Uvidíme aj kubánske ženy v typickom bielom oblečení posedávajúce a fajčiace cigary, hudobníkov, tanečníčky. Veľkolepé námestie Plaza de Armas, Palác Villanueva, El Templete, obľúbené Hemingwayove podniky La Floridita a Bodeguita del Medio. Zažijeme veľmi zaujímavú hodinovú jazdu na starých amerických autách. Možnosť večernej návštevy známeho kabaretu (za poplatok, odporúčame objednať vopred v CK).
1

Havana

Havana, Kuba

HistóriaKultúra

Historická Havana je považovaná za najkrajšie mesto sveta. Kto ju niekedy navštívil, to určite potvrdí. Pri prechádzke jej uličkami na vás padne zvláštna nostalgia z časov minulých a zároveň vám je ľúto, že toľko nádherných budov tu chátra. Štvrť Havania je dokonca chránená UNESCO. Samozrejme, hlavné mesto ponúka oveľa viac, môžete sa poprechádzať rušným nábrežím s promenádou Malecón s vyhliadkou na pevnosť El Morro, prezrieť si rezidenčnú štvrť Vedado, Kolumbov pamätník a ak by ste chceli vidieť americký Kapitol, nemusíte ísť do Washingtonu, tu sa nachádza jeho presná replika.

Viac Menej

3. deň

Presunieme sa do oblasti Piňar del Rio, ktorá je známa masívnymi vápencovými útvarmi mogotmi, s množstvom krasových útvarov a jaskýň a predovšetkým najlepších tabakových plantáží na svete. Navštívime miestneho výrobcu tabaku, zistíme, podľa čoho sa pozná tá pravá cigara pre pánov a dámy a ktoré cigary sú najkvalitnejšie. Cesta nás povedie do údolia Viňjales so zastávkou na vyhliadke „Los Jasmines“, odkiaľ uvidíme celé údolie, navštívime jaskyňu Cueva del Indio, preplavíme sa na starovekých lodičkách podzemnou riekou v útrobách jaskyne. Nesmieme vynechať známu kubánsku maľbu na skale Mural of the Prehistory. Návrat do Havany.
2

Pinar del Rio

Pinar del Rio, Kuba

PrírodaIné atrakcie

Najkrajšou kubánskou provinciou je Pinar del Río. Krajina je úžasne rozmanitá. Charakteristickým rysom krajiny sú tzv. mogotes (pohoria zvláštne obkolesené vápencom pokryté sviežou vegetáciou). V tejto provincii sa nachádza svetoznáma jaskyňa Cueva de las Indio. Mesto Pinar del Río je domovom niekoľkých fabrík na výrobu cigár, ktoré sú prístupné i verejnosti. Tabakové plantáže vo Vuelta Abajo ležia juhozápadne od Pinar del Río, pre turistov sú tiež prístupné počas sezóny od decembra do apríla. Cesta z Vińales k pobrežiu poskytuje cestovateľom pohľad na malebnú krajinu.

Viac Menej
3

Viňjales

4. deň

Cesta nás povedie do starého koloniálneho mesta Trinidad, so zastávkou v Guama na krokodílej farme a v dedinke Taino. Zastavíme sa v nádhernom mestečku Cienfuegos, ktoré je známe aj prívlastkom „Perla juhu“. Vďačí zaň kráse svojho historického centra, kde si pozrieme park Jose Martího, hlavné námestie obkolesené reprezentatívnymi stavbami a architektonickými skvostami z 19. a 20. storočia, mestské divadlo a významný Palacio de Valle.
4

Trinidad

Trinidad, Kuba

HistóriaIné atrakcie

Jedno z najstarších kubánskych miest, založené už v roku 1514 je už takmer 30 rokov zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO. Dostalo sa sem vďaka koloniálnej architektúre, ktorú si uchováva po stáročia. Pestrofarebné uličky sú v dnešných časoch plné hráčov domina, baseballu a najmä konských povozov, v oblasti stále obľúbenejších viac ako akýkoľvek iný dopravný prostriedok. Za ekonomickým prosperovaním tu stojí najmä obchod s cukrovou trstinou. Ochutnať ju v jej domovskej krajine sa oplatí najmä v podobe tradičného sirupu či trinidadského rumu.

Viac Menej
5

Guama

6

Taino

7

Cienfuegos

5. deň

Trinidad, romantické koloniálne mestečko sa teší patronátu UNESCO od roku 1988. Pestrofarebné uličky plné hráčov domina, baseballu a konských povozov bez jediného auta. Ochutnáme tradičný koktejl z trinidadského rumu a sirupu z cukrovej trstiny.

6. deň

Vydáme sa cestou lemovanou plantážami cukrovej trstiny do Santa Clary, miesta posledného odpočinku národného hrdinu „Che“ Guevaru. Vykoľajený vlak označujúci rozhodujúce momenty Kubánskej revolúcie. Varadero.
8

Santa Clara

Santa Clara, Kuba

HistóriaIné atrakcie

Vnútrozemská časť „perly Karibiku“ je plná plantáží s cukrovou trstinou. V centrálnej časti okolo mestečka Santa Clara si pohľad na ne môžete vychutnať naozaj naplno. Preslávilo sa však nie len svojou poľnohospodárskom činnosťou, ale aj mauzóleom asi najvýznamnejšej postavy miestnej histórie – veliteľa partizánskych vojsk známeho ako Che Guevara. Pamätník národného hrdinu bol na mieste jeho posledného odpočinku postavený koncom 50. rokov minulého storočia. Nad celou budovou sa týči jeho, takmer 7 metrov vysoká socha a tento areál je dodnes obľúbenou zastávkou turistov aj domácich.

Viac Menej
9

Varadero

7. deň

Oddych na vyhlásených plážach s bielym pieskom na Varadere, pohodlie all inclusive hotela, kubánsky rum, ľadové mojito, cuba libre, večerné show, hodiny salsy, šnorchlovanie, potápanie, fakultatívne výlety, miestne trhy.

8. deň

Oddych na vyhlásených plážach s bielym pieskom na Varadere.

9. deň

Oddych na vyhlásených plážach s bielym pieskom na Varadere.

10. deň

Oddych na vyhlásených plážach s bielym pieskom na Varadere.

11. deň

Pri 12-dňovom pobyte: Záverečný deň na oddych, transfer na letisko, odlet do Viedne alebo Budapešti.

12. deň

Pri 12-dňovom pobyte: Prílet do Viedne alebo Budapešti. Pri 13-dňovom pobyte: Záverečný deň na oddych, transfer na letisko, odlet do Európy.

13. deň

Pri 13-dňovom pobyte: Prílet do Viedne alebo Budapešti.

Zmena programu vyhradená.

Kuba

Kuba, to sú horúce rytmy rumby a salsy, vzácne ručne šúľané cigary a originálne miešané nápoje z rumu. Kuba, to je tropické slnko a nádherné pláže, 20 km dlhé Varadero s bielym a jemným pieskom.

Hlavné mesto: Havana
Časový posun: -5h

Mena: Kubánske peso
Kurz: 1€ = 1,118 CUP

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness