Kuba to najlepšie all inclusive

Kuba

4.5 55 recenzií

Celkové
hodnotenie
4.5
55 5

Príroda Kuba to najlepšie all inclusive
Ostatné Kuba to najlepšie all inclusive
Ostatné Kuba to najlepšie all inclusive
Ostatné Kuba to najlepšie all inclusive
Ostatné Kuba to najlepšie all inclusive
Ostatné Kuba to najlepšie all inclusive
Ostatné Kuba to najlepšie all inclusive
Ostatné Kuba to najlepšie all inclusive
Ostatné Kuba to najlepšie all inclusive
Ostatné Kuba to najlepšie all inclusive
Ostatné Kuba to najlepšie all inclusive
Ostatné Kuba to najlepšie all inclusive
Ostatné Kuba to najlepšie all inclusive
Ostatné Kuba to najlepšie all inclusive

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Veľkosť skupiny
max 16 osôb

Vstupy v cene

S pobytom
pri mori

Kultúrne pamiatky

Kuba – „ostrov slobody“. Návšteva strateného raja revolúcie! Počas nenáročného okruhu spoznáme najznámejšie miesta ostrova, pozrieme si množstvo chránených pamiatok UNESCO a stavby z čias koloniálnej éry. Zrelaxujeme na najznámejších plážach ostrova a osviežime sa v čistých vodách Atlantického oceánu a Karibského mora.


Doprava

Letecká z Viedne alebo z Budapešti.

12-dňový letecký zájazd.


Strava

Polpenzia počas okruhu, obedy počas výletov, all inclusive počas pobytu v Trinidade a na Varadere.


Cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Viedne alebo z Budapešti. Transfer BA – letisko - BA. Miestne transfery. 3x ubytovanie v Havane v 4* hoteli s polpenziou, obedy počas výletov, 2x ubytovanie v Trinidade alebo v okolí, 5x ubytovanie na Varadere v 4* hoteli s all inclusive. Vstupné do pamiatok a múzeí podľa programu. Hodinová jazda na starých amerických autách. Slovensky/česky hovoriaci miestny sprievodca počas okruhu.

Cena nezahŕňa

Možnosť doplatku na 5* hotel Melia Varadero resp. podobný od 450 EUR/pobyt. Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 550 EUR. Vstupná turistická karta 22 EUR.

Ostatné doplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu 650 EUR.

Upozornenie

Počas silvestrovského termínu, Veľkej noci a májových osláv, môžu byť niektoré múzeá/tabakové fabriky zatvorené.  Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.


Ubytovanie

V 3* resp. 4* hoteloch počas okruhu i počas pobytu na Varadere.

Zmena programu vyhradená.

Program zájazdu

1. deň

Odlet z Viedne alebo z Budapešti, prílet na Kubu (Havana/Varadero), transfer do hotela.

2. deň

Program začneme prehliadkou kubánskej metropoly Havany. Moderná univerzita a Námestie revolúcie v kontraste s UNESCO chránenou štvrťou Havana vieja. Svetoznáme a najmä rušné nábrežie s promenádou Malecón s vyhliadkou na pevnosť El Morro, chrániace ústie zálivu. Rezidenčná štvrť Vedado, Kolumbov pamätník, koloniálne El Capitolio – replika amerického vzoru, bývalý prezidentský palác a Gran Teatro, Central Park. Pešia prechádzka uličkami starého mesta, námestie sv. Františka s katedrálou a čulým ruchom. Uvidíme aj kubánske ženy v typickom bielom oblečení posedávajúce a fajčiace cigary, hudobníkov, tanečníčky. Veľkolepé námestie Plaza de Armas, Palác Villanueva, El Templete, obľúbené Hemingwayove podniky La Floridita a Bodeguita del Medio. Zažijeme veľmi zaujímavú hodinovú jazdu na starých amerických autách. Možnosť večernej návštevy známeho kabaretu (za poplatok, odporúčame objednať vopred v CK).

3. deň

Presunieme sa do oblasti Piňar del Rio, ktorá je známa masívnymi vápencovými útvarmi mogotmi, s množstvom krasových útvarov a jaskýň a predovšetkým najlepších tabakových plantáží na svete.  Navštívime miestneho výrobcu tabaku, zistíme, podľa čoho sa pozná tá pravá cigara pre pánov a dámy a ktoré cigary sú najkvalitnejšie. Cesta nás povedie do údolia Viňjales so zastávkou na vyhliadke „Los Jasmines“, odkiaľ uvidíme celé údolie, navštívime jaskyňu Cueva del Indio, preplavíme sa na starovekých lodičkách podzemnou riekou v útrobách jaskyne. Nesmieme vynechať známu kubánsku maľbu na skale Mural of the Prehistory. Návrat do Havany.

4. deň

Cesta nás povedie do starého koloniálneho mesta Trinidad, so zastávkou v Guama na krokodílej farme a v dedinke Taino. Zastavíme sa v nádhernom mestečku Cienfuegos, ktoré je známe aj prívlastkom „Perla juhu“. Vďačí zaň kráse svojho historického centra, kde si pozrieme park Jose Martího, hlavné námestie obkolesené reprezentatívnymi stavbami a architektonickými skvostami s 19. a 20. storočia, mestské divadlo a významný Palacio de Valle.

5. deň

Trinidad, romantické koloniálne mestečko sa teší patronátu UNESCO od roku 1988. Pestrofarebné uličky plné hráčov domina, baseballu a konských povozov bez jediného auta.  Môžeme ochutnať tradičný koktail z trinidadského rumu a sirupu z cukrovej trstiny.

6. deň

Vydáme sa cestou lemovanom plantážami cukrovej trstiny do Santa Clary, miesta posledného odpočinku národného hrdinu „Che“ Guevaru. Vykoľajený vlak označujúci rozhodujúce momenty Kubánskej revolúcie. Varadero.

7. - 10. deň

Oddych na vyhlásených plážach s bielym pieskom na Varadere.

11. deň

Oddych na vyhlásených plážach s bielym pieskom na Varadere. Transfer na letisko, odlet.

12. deň

Prílet do Viedne alebo Budapešti.

Zmena programu vyhradená.

Kuba

Kuba, to sú horúce rytmy rumby a salsy, vzácne ručne šúľané cigary a originálne miešané nápoje z rumu. Kuba, to je tropické slnko a nádherné pláže, 20 km dlhé Varadero s bielym a jemným pieskom.

Hlavné mesto: Havana
Časový posun: -5h

Mena: Kubánske peso
Kurz: 1€ = 1,172 CUP

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2018 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness