Krásy východného Slovenska

Slovensko

4 20 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
20 5

Titulná fotka
Atrakcie Krásy východného Slovenska
Atrakcie Krásy východného Slovenska
Atrakcie Krásy východného Slovenska
Atrakcie Krásy východného Slovenska
Atrakcie Krásy východného Slovenska
Atrakcie Krásy východného Slovenska
Atrakcie Krásy východného Slovenska

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Levoča s unikátnym neskorogotickým oltárom majstra Pavla, Spišský hrad v zozname UNESCO, metropola Šariša Prešov, drevený kostolík Hervartov, Bardejov so zachovalým centrom, rusínsky skanzen vo Svidníku a drevené kostolíky, Warholovo múzeum v Medzilaborciach, centrum horného Zemplína Humenné, Michalovce, významné pamiatky Košíc a barokový kláštor v Jasove, poľovnícky zámoček Betliar a celosvetový unikát Ochtinská aragonitová jaskyňa.

Úvod

5-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie

4x ubytovanie v hoteli 2*/3*

Stravovanie

4x raňajky

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 4x ubytovanie s raňajkami v hoteli 2*/3*, sprievodcu CK Satur.

Celková cena nezahŕňa

Za 1/1 izbu 87 EUR,  za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR. Vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.

Doprava

Autokar

Program zájazdu

1. deň

Odchod z Bratislavy v skorých ranných hodinách. Príchod do Levoče a návšteva Kostola sv. Jakuba s unikátnym neskorogotickým oltárom sv. Jakuba, ktorý je s výškou 18,6 m najvyšším svojho druhu na svete. Návšteva Spišského hradu, ktorý je od roku 1993 na Zozname pamiatok svetového kultúrneho dedičstva (UNESCO). Návšteva malej obce Žehra, prehliadka kostolíka (UNESCO). Ubytovanie.

2. deň

Raňajky. Prehliadka Prešova, metropoly Šariša a tretieho najväčšieho mesta na Slovensku. Zastávka v najstaršom drevenom kostolíku v Hervartove (UNESCO) a odchod do Bardejova (UNESCO). Prehliadka zachovalého centra. Odchod do Svidníka. Vo Svidníku nás čaká návšteva skanzenu, ktorý predstavuje život Rusínov – Ukrajincov Slovenska v minulosti. Najväčším turistickým lákadlom okolia Svidníka je 14 nádherných drevených kostolíkov, drevených cerkví. Chrám v Ladomirovej (UNESCO). Ubytovanie.

3. deň

Raňajky. Príchod do Medzilaboriec, rodiska rodičov Andyho Warhola. Múzeum moderného umenia Andyho Warhola. Odchod do Humenného, centra horného Zemplína. Prehliadka veľmi pôsobivého renesančného kaštieľa zo 17. storočia. Návšteva skanzenu. Ubytovanie.

4. deň

Raňajky. Dnes nás privítajú Košice so svojimi najvýznamnejšími pamiatkami. V Jasove navštívime komplex kláštora a kostola premonštrátov, ktorý patrí medzi najskvostnejšie barokové pamiatky na Slovensku. Odchod na ubytovanie.

5. deň

Raňajky. Návšteva kaštieľa Betliar, ktorý dostal podobu prepychového poľovníckeho zámočku šľachtickej rodiny Andrássyovcov. Návšteva Ochtinskej aragonitovej jaskyne, ktorá je celosvetovým unikátom. Jej výzdobu tvoria vzácne aragonitové kryštáliky rozličných tvarov a je právom zaradená do Zoznamu svetového prírodného dedičstva UNESCO. Odchod do Bratislavy, návrat vo večerných hodinách.

Zmena programu vyhradená.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness