Krásy Tirolska a južného Švajčiarska

Nemecko

4 8 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
8 5

Madonna del Sassso, poznávací zájazd, Rakúsko
St. Moritz nachádzajúci sa v údolí Engadin
Uličky vo Švajčiarsku
Rímsky most v údolí Verzasca, Ticino Canton, Švajčiarsko
Innsbruck, poznávací zájazd, Rakúsko
Vaduz, poznávací zájazd, Rakúsko
Krimml, poznávací zájazd, Rakúsko
Krásy Tirolska a Švajčiarska

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Tirolsko – spolková krajina na západe Rakúska ležiaca v srdci Álp vyhľadávaná pre alpinizmus, zimné športy i typický folklór. Krimmel – najväčší vodopád v strednej Európe, významné stredisko Kützbühl, hlavné mesto Tirolska Innsbruck – svedok minulosti i špičkovej architektúry, kniežatstvo Lichtenštajnsko a Vaduz, švajčiarske Ticino, Locarno, Lago Maggiore, St. Moritz – stredisko európskej smotánky, Samedan a zubačka s nádhernou vyhliadkou.

5-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie

3x v hoteli/penzióne 3*.

Stravovanie

3x raňajky.

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 3*, sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa

Za 1/1 izbu 88 EUR, za 3 večere 80 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR. 

Vstupy na lanovky a do objektov, cestovné poistenie, pobytovú taxu.

Poznámka

Zmena programu vyhradená.

Doprava

Autokar.

Program zájazdu

1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 05:30 hod.), v popoludňajších hodinách príchod k svetoznámym vodopádom Krimmel, najväčším v Rakúsku a celej strednej Európe (súčasť Národného parku Hohe Tauren), z ktorých voda padá v 3 kaskádach z výšky 380 m. Okolo vodopádov vedie upravený turistický chodník s vyhliadkami. Pokračovanie do Kitzbühlu, prehliadka historického jadra jedného z najvyhľadávanejších stredísk v Tirolsku. Ubytovanie v okolí, fakultatívne večera.

2. deň

Raňajky, odchod do Innsbrucku, sídla tirolskej vetvy Habsburgovcov a hlavného mesta Tirolska – mesta v srdci Álp, kde si podáva ruku minulosť s budúcnosťou. Svetoznáme pamiatky Innsbrucku - ako svedkovia jeho veľkej histórie – stoja bok po boku s budovami postmodernej medzinárodnej špičkovej architektúry. Možnosť výjazdu lanovkou priamo z centra Innsbrucku do alpskej krajiny (2 256 m.n.m.). Po pešej prehliadke pokračovanie do kniežatstva Lichtenštajnsko (prehliadka malebného hlavného mesta Vaduz, fakultatívne možnosť návštevy kniežacích viníc), pokračovanie do Švajčiarska, ubytovanie v okolí Thuzis, fakultatívne večera.

3. deň

Raňajky, odchod na celodenný výlet do švajčiarskeho kantónu Ticino, cez známu roklinu Via mala (zlá cesta) do kúpeľného strediska Locarno, nazývaného tiež švajčiarskym Monte Carlom. Prehliadka s možnosťou výjazdu lanovkou k známemu pútnickému kostolu Madonna del Sasso s prekrásnym výhľadom na okolie a jazero Lago Maggiore, na brehu ktorého sa Locarno nachádza, následne prejazd pozoruhodným horským údolím Verzasca. Ubytovanie, fakultatívne večera.

4. deň

Raňajky, odchod do St. Moritzu nachádzajúceho sa v údolí Engadin (pešia prehliadka známeho rekreačného strediska európskej smotánky, obklopeného vrchmi vyššími ako 3 000 m n. m.), pokračovanie autobusom do Samedanu (možnosť výjazdu zubačkou na vrchol Muottas Muragl s nádhernou vyhliadkou na panorámu alpského masívu Bernina s ľadovcami a jazerami v údolí Engadin), odchod na Slovensko.

5. deň

Návrat na Slovensko v skorých ranných hodinách.

Zmena programu vyhradená.

Nemecko

Mníchov je nielen dôležitou finančnou a priemyselnou metropolou Nemecka, ale aj živým kultúrnym centrom. Počas celého roka sa tu organizujú rôzne oslavy a festivaly. Najväčším a najznámejším je Oktoberfest, na ktorý každoročne zavíta viac ako šesť miliónov návštevníkov.

Iba 60 kilometrov od Mníchova leží Augsburg – mesto založené rímskym cisárom Augustom, v minulosti dôležitá obchodná križovatka Európy. Bolo domovom Mozartovej rodiny, a má bohatú hudobnú a divadelnú tradíciu. Na obraze mesta, ktorý sa vytváral počas 2000 rokov jeho histórie, sa podieľajú všetky významné stavebné slohy. Augsburg je v súčasnosti známe univerzitné mesto s približne 250 000 obyvateľmi, z čoho prevažnú väčšinu tvoria hlavne mladí ľudia. 

Hlavné mesto Nemecka Berlín je mesto plné kontrastov, s priateľskou a multikultúrnou atmosférou. Je to dynamická metropola s množstvom zaujímavostí a moderných stavieb. Historické pamiatky sa nachádzajú prevažne v bývalej východnej časti.

Landshut je historické mestečko so 60 000 obyvateľmi, ležiace v juhozápadnej časti Bavorska. V Stredoveku bol svetoznámym umeleckým a remeselníckym centrom. Osemstoročná história mesta sa odráža v mnohých historických pamiatkach a unikátnych stavbách. 

Hlavné mesto: Berlín
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands