Atrakcie Korzika ostrov kontrastov
Bastia
Atrakcie Korzika ostrov kontrastov
Corte Citadelle
Príroda Korzika ostrov kontrastov
Santa Giulia
Ostatné Korzika ostrov kontrastov
Bonifacio
Korzika
Bonifacio
Ostatné Korzika ostrov kontrastov

Podrobné info o pobyte


Úvod

8-dňový letecký zájazd.


Doprava

letecká


Strava

7x raňajky.


Cena zahŕňa

Leteckú dopravu na trase Viedeň - Bratislava - Viedeň, transfer Bratislava - Schwechat - Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, autokarovú dopravu počas okruhu, 7x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Vstupy, fakultatívne výlety - plavby loďou, pobytovú taxu, cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 190 EUR.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 298 EUR.

Upozornenie

Zmena programu vyhradená.


Ubytovanie

7x ubytovanie v hoteli 3*.

Lokalita

Francúzsko

Francúzsko ako krajina s prímorským pobrežím ako aj významnou históriou láka turistov práve tým. Spoznávajte Paríž, hlavné mesto módy a viacerých historických udalostí a oddychujte na francúzskej riviére v mestách ako Nice, Saint Tropez.

Hlavné mesto: Paríž
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Program zájazdu

Úvod

8-dňový letecký zájazd.

Program

1. deň:

Transfer na Schwechat a odlet do Bastie. Presun do Calvi. Calvi je najobľúbenejším strediskom na ostrove Korzika a leží v rovnomennom zálive. Svojim návštevníkom ponúka 6 km dlhých piesočnatých pláží, prekrásne staré mesto s úzkymi uličkami a prístavnou promenádou, kde si môžu vychutnať prímorskú atmosféru. Ubytovanie, večera.

2. deň:

Raňajky. Oddych na pláži. Fakultatívne výlet loďou do Porta. Užijeme si atmosféru pohodovej prímorskej dedinky Porto, ktorému na západnom pobreží dominuje "Golfe du Porto", strážna veža postavená Janovčanmi na obranu proti nájazdom Saracénov. Oddýchneme si na pláži. Návrat na ubytovanie.

3. deň:

Raňajky. Ráno vyrazíme smerom do vnútrozemia. Návšteva "najkorzickejšieho" mesta Korziky - Corte, situovaného v samom srdci ostrova. Prehliadka mesta - Citadela, kostol Nanebovstúpenia a malebné uličky, ktoré boli počas krátkeho obdobia korzickej nezávislosti svedkami najväčšieho rozkvetu korzickej vzdelanosti. Poobede výlet údoliami Tavignano a Restonica. Údolie Tavignano patrí medzi najkrajšie a najhlbšie horské údolia Korziky. Údolie Restonica tvoria žulové sklaiská, priezačné zelené horské bystriny a ľadovcové jazierka. Presun na západné pobrežie ostrova, ubytovanie v okolí Ajaccia.

4. deň:

 Raňajky. Dnes nás čakajú panoramatické výhľady pri presune po západnom pobreží na juh do rodiska slávneho Napoleona Bonaparteho. Ajaccio, najväčšie a hlavné mesto ostrova, typické svojimi pôvabnými námestiami a múzeami, láka návštevníkov rodným domom Napoleona Bonaparte, palmovými a platanovými promenádami priam pozývajúcimi na pohodovú prechádzku popri pobreží. Ubytovanie.

5. deň:

Raňajky. Výlet do atraktívneho mesta Bonifacio, ktoré leží na najjužnejšom cípe Korziky. Mesto s výbornou polohou leží na 70 metrov vysokom vápencovom brale nad tyrkysovými vodami Stredozemného mora. Prehliadka citadely, ktorú vybudovali Janovčania. Z citadely vedú do mesta dve schodiská, tretie s názvom Schodisko Kráľa aragonského vedie k moru a podľa legendy ho vytesali Aragonci za jednu noc. Prehliadka malebného centra Vielle Ville (starého mesta), námorníckeho cintorína alebo vychádzka k majáku Phare de Pertusato. Fakultatívne plavba loďou do neďalekých jaskýň a zátok (calnque) a plavba okolo mesta k najznámejšej skale Korziky, nazývanej zrnko piesku (Grain de Sable). Pohľad z mora na mesto na vysokom bielom vápencovom brale je jedinečný a žiadny návštevník mesta Bonifacio by si ho nemal nechať ujsť. Ubytovanie.

6. deň:

Deň v Porto Vecchio – relax na pláži v mestečku s údajne jednými z najkrajších pláží na svete. Celodenný relax na pláži.

7. deň:

 Raňajky. Pobyt pri mori v Porto Vecchio. Presun do mesta Bastia. Prehliadka starého mesta Bastie – prístav, námestie St. Nicolas, radničné námestie, kostol St. Jean Baptiste, citadela zo 16. storočia. Posledné prechádzky a nákupy. Ubytovanie.

8. deň:

Raňajky vo forme balíčka. Transfer na letisko v Bastii a odlet do Viedne. Po prílete transfer do Bratislavy.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2018 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness