Korzika ostrov kontrastov

Francúzsko, Korzika

5 3 recenzie

Celkové
hodnotenie
5
3 5

Prístav v meste Bastia
Corte Citadelle
Prístav Bastia
Bonifacio na útesoch
Bonifacio na útesoch
Krásna pláž Santa Giulia
Pláž Santa Giulia
Mesto Bonifacio
Pohľad na mesto Calvi
Uličky s reštauráciami v meste Bonifacio
Maják v prístave Bastia

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

S pobytom pri mori

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Francúzsky ostrov Korzika je miesto, kde sa spoločne snúbili krásne belavé piesočnaté pláže s divokou hornatou prírodou.  Pokocháme sa romantickými plážami, priezračným morom, vysokými pohoriami, nedotknutou prírodou, ale i divokými vodopádmi či pokojnými hlbočinami.  Je to ostrov kontrastov známy svojimi malebnými starobylými horskými mestami, dedinami a prístavmi. My sa vydáme po stopách korzickej histórie a slávneho rodáka Napoleona Bonaparteho...

8-dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

7x ubytovanie v hoteli 3*.

Stravovanie

7x raňajky.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu na trase Viedeň - Calvi - Viedeň, transfer Bratislava - Schwechat - Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, autokarovú dopravu počas okruhu, 7x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK. Servisné poplatky 190 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Za 1/1 izbu 298 EUR. Vstupy, fakultatívne výlety - plavby loďou, pobytovú taxu, cestovné poistenie.

Poznámka

Zmena programu vyhradená.

Doprava

letecká

Program zájazdu

1. deň

Transfer na Schwechat a odlet do Bastie. Presun do Calvi. Calvi je najobľúbenejším strediskom na ostrove Korzika a leží v rovnomennom zálive. Svojim návštevníkom ponúka 6 km dlhých piesočnatých pláží, prekrásne staré mesto s úzkymi uličkami a prístavnou promenádou, kde si môžu vychutnať prímorskú atmosféru. Ubytovanie, večera.
1

Calvi

Calvi, Francúzsko

HistóriaKultúra

Calvi je zaujímavé mesto na Korzike. Zaujímavé je najmä tým, že podľa legendy, Krištof Kolumbus pravdepodobne pochádza z Calvi, ktoré bolo v tom čase súčasťou Janovskej ríše. Prístavné mesto Calvi v regióne Balagne na severozápade Korziky, sa môže pochváliť spojením tradičnej korzickej kultúry a moderného letoviska. Nájdete tu malebné výhliadky na pobreží a takisto aj veľa príjemných miest na trávenie času v samotnom Calvi aj v okolitom regióne. Calvi v sebe ukrýva nádhernú historickú časť ale aj prekrásnu čistú pláž.

Viac Menej

2. deň

Raňajky. Oddych na pláži. Fakultatívne výlet loďou do Porta. Užijeme si atmosféru pohodovej prímorskej dedinky Porto, ktorému na západnom pobreží dominuje ""Golfe du Porto"", strážna veža postavená Janovčanmi na obranu proti nájazdom Saracénov. Oddýchneme si na pláži. Návrat na ubytovanie.
2

Golfo du Porto

Golfo du Porto, Francúzsko

PlážeIné atrakcie

Golfo du Porto je podmanivý záliv na francúzskom ostrove Korzika. Na konci zálivu Porto sa nachádza mesto s rovnakým názvom, Porto. Napriek tomu, že z tohto mesta sa vám nenaskytne scénický výhľad na záliv, nachádzajú sa v ňom nádherné historické pamiatky. Do zálivu Porto sa dá najlepšie dostať loďou či pešou turistikou. Záliv Golfo du Porto sa nachádza v objatí vrcholkov hôr, rokliny plnej červenej žuly Calanches, eukaliptov a zubatými vrcholmi Paglia Orba.

Viac Menej

3. deň

Raňajky. Ráno vyrazíme smerom do vnútrozemia. Návšteva ""najkorzickejšieho"" mesta Korziky - Corte, situovaného v samom srdci ostrova. Prehliadka mesta - Citadela, kostol Nanebovstúpenia a malebné uličky, ktoré boli počas krátkeho obdobia korzickej nezávislosti svedkami najväčšieho rozkvetu korzickej vzdelanosti. Poobede výlet údoliami Tavignano a Restonica. Údolie Tavignano patrí medzi najkrajšie a najhlbšie horské údolia Korziky. Údolie Restonica tvoria žulové sklaiská, priezačné zelené horské bystriny a ľadovcové jazierka. Presun na západné pobrežie ostrova, ubytovanie v okolí Ajaccia.
3

Corte

Corte, Francúzsko

História

Mestečko v srdci Korziky, Corte bolo hlavným mestom ostrova v rokoch 1755-1769 pod vedením Pasquale Paoliho. Rovnako ako zaujímavé mesto v sebe, Corte je skvelým miestom pre objavovanie hôr, údolí a scenérie centrálnej Korziky a okolitého prírodného parku. Po príchode do Corte v prvom momente uvidíte dramatickú citadelu sediacu na vrchole skalného výbežku nad mestom a údolím Tavignano. V meste sa okrem toho nachádza aj múzeum, no najzaujímavejším miestom v Corte je rozhľadňa, z ktorej uvidíte za dobrého počasia na desiatky kilometrov ďaleko.

Viac Menej
4

Restonica

4. deň

Raňajky. Dnes nás čakajú panoramatické výhľady pri presune po západnom pobreží na juh do rodiska slávneho Napoleona Bonaparteho. Ajaccio, najväčšie a hlavné mesto ostrova, typické svojimi pôvabnými námestiami a múzeami, láka návštevníkov rodným domom Napoleona Bonaparte, palmovými a platanovými promenádami priam pozývajúcimi na pohodovú prechádzku popri pobreží. Ubytovanie.
5

Ajaccio

Ajaccio, Francúzsko

HistóriaKultúra

Ajaccio je hlavné mesto ostrova Korzika, ktoré leží na jeho západnom pobreží. Mesto je plné zelene, ktorá obklopuje prístav či citadellu v zálive Ajaccio. Klíma v Ajacciu zostáva mierna aj v zimných mesiacoch, a preto je mesto obľúbené pre turistov počas väčšiny roka. Centrum mesta Ajaccio je založené okolo citadely zo 16. storočia. Toto "staré mesto" v časti Ajaccio zahŕňa námestie Bonaparte, katedrálu kardinála Fescha a pokračuje až na miesto Place Marechal Foch v blízkosti nábrežia, čo predstavuje časť, ktorá je pre návštevníkov najzaujímavejšia. Čo ale preslávilo toto mesto najviac, je jeho rodák - Napoleon Bonaparte, ktorý tu má sochu, múzeum i rodný dom.

Viac Menej

5. deň

Raňajky. Výlet do atraktívneho mesta Bonifacio, ktoré leží na najjužnejšom cípe Korziky. Mesto s výbornou polohou leží na 70 metrov vysokom vápencovom brale nad tyrkysovými vodami Stredozemného mora. Prehliadka citadely, ktorú vybudovali Janovčania. Z citadely vedú do mesta dve schodiská, tretie s názvom Schodisko Kráľa aragonského vedie k moru a podľa legendy ho vytesali Aragonci za jednu noc. Prehliadka malebného centra Vielle Ville (starého mesta), námorníckeho cintorína alebo vychádzka k majáku Phare de Pertusato. Fakultatívne plavba loďou do neďalekých jaskýň a zátok (calnque) a plavba okolo mesta k najznámejšej skale Korziky, nazývanej zrnko piesku (Grain de Sable). Pohľad z mora na mesto na vysokom bielom vápencovom brale je jedinečný a žiadny návštevník mesta Bonifacio by si ho nemal nechať ujsť. Ubytovanie.
6

Bonifacio

Bonifacio,

PlážeHistória

Opevnené stredoveké mesto a zároveň aj najjužnejší výbežok Korziky. Vďaka jeho útesom je mesto označované aj za „korzický Gilbraltár“. Výlet do tohto mesta si môžete spríjemniť oddychom na krásnych plážach, ktoré sa nachádzajú priamo v meste alebo v jeho blízkosti.

Viac Menej

6. deň

Deň v Porto Vecchio – relax na pláži v mestečku s údajne jednými z najkrajších pláží na svete. Celodenný relax na pláži.
7

Porto Vecchio

Porto Vecchio, Francúzsko

HistóriaIné atrakcie

Porto-Vecchio je stredne veľké prístavné mesto umiestnené na dobrom mieste, najjužnejšom močiarnom a aluviálnom východe Korsiky. Obyvatelia sa nazývajú Porto-Vecchiais vo francúzštine a Portivechjacciu na Korzike. Názov znamená Porto Vecchio znamená v preklade "Starý prístav", ktorý sa môže vzťahovať na rímsky prístav, ktorý v okolí zanechal stopy. Následne bol región viac menej opustený kvôli močiarom, z ktorých sa šírila nebezpečná malária ale stalo sa súčasťou veľkej kresťanskej farnosti.

Viac Menej

7. deň

 Raňajky. Pobyt pri mori v Porto Vecchio. Presun do mesta Bastia. Prehliadka starého mesta Bastie – prístav, námestie St. Nicolas, radničné námestie, kostol St. Jean Baptiste, citadela zo 16. storočia. Posledné prechádzky a nákupy. Ubytovanie.
8

Bastia

Bastia, Francúzsko

HistóriaIné atrakcie

Bastia je hlavným prístavom ostrova Korzika a jeho hlavným obchodným mestom. Bastia je obzvlášť známa svojimi vínami. Bastia má veľký počet budov a lokalít, ktoré sú registrované ako historické pamiatky. Sú to napríklad Záhrady Johanky z Arcu, Verejná záhrada Romieu či Citadela a Palác guvernéra a viaceré iné. Miestnymi špecialitami sú Sardines au brocciu, čerstvé sardinky plnené syrom Brocciu vyrobeným z ovčieho mlieka a Baccala, čo predstavuje silno nasolenú tresku.

Viac Menej

8. deň

Raňajky vo forme balíčka. Transfer na letisko v Bastii a odlet do Viedne. Po prílete transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

Francúzsko

Francúzsko ako krajina s prímorským pobrežím ako aj významnou históriou láka turistov práve tým. Spoznávajte Paríž, hlavné mesto módy a viacerých historických udalostí a oddychujte na francúzskej riviére v mestách ako Nice, Saint Tropez.

Územie Francúzska, ktoré leží v Západnej Európe, a po Rusku je druhou najväčšou krajinou Európy, je z väčšej časti vymedzené prirodzenými hranicami. Územie Francúzska zaberá rozlohu 535285 km2, územie Korziky má rozlohu 8680 km2. K Francúzsku patria i iné kolónie a závislé územia ako napr. Martinik, Fr. Guyana, Guadeloupe, Réunion, Mayotte, Fr. Polynézia, Nová Kaledónia, Wallis a Futuna. Na severe ho ohraničuje Lamanšský prieliv a Severné more, na západe Atlantický oceán, na juhu hrebene Pyrenejí a dlhým pobrežím sa dotýka Stredozemného mora a vďaka ostrovu Korzika zasahuje hlboko do jeho západnej časti. Východné hranice sledujú hrebene Álp a pohoria Jury a ďalej na dlhom úseku tok Rýna. Na území Francúzska sa vyvinuli veľmi rozdielne krajinné celky. Oblasť Massif Central je pramennou oblasťou viacerých veľkých francúzskych riek (Loire, Dordogne). V Západných Alpách, bohatých na výskyt ľadovcov, sa vypína najvyšší bod Francúzska i Európy, Mont Blanc (4807 m). Medzi pohoria (Pyreneje, Alpy, Massif Central, Ardeny, Vogézy) sa vkliňujú panvy a úvaly (Parížska panva, panva rieky Garoonne atď.).Podnebie 
Vo Francúzsku sa vyskytujú 3 typy podnebia, oceánske, stredomorské a kontinentálne. 

Oceánske podnebie
Oceánske podnebie na západe sa vyznačuje vysokou mierou zrážok prinášaných atlantickou tlakovou nížou, bývajú tu mierne zimy a chladnejšie letá a počasie sa často mení. 

Stredomorské podnebie
Stredomorské podnebie na juhozápade je charakteristické teplejšími letami a poskytuje aj viac jesenného slnka. Na juhovýchode stredozemská klíma garantuje horúce a suché letá a mierne zimy. Slnko tu svieti viac ako 2500 hodín ročne, daždivé obdobie prichádza väčšinou na jar a na jeseň. Mráz a sneh sú tu veľmi neobvyklé. 

Kontinentálne podnebie
Alsace a Lorraine v strednom a východnom Francúzsku majú podnebie kontinentálneho charakteru s horúcimi a búrkovými letami, chladnejšími zimami s menšou mierou zrážok. 

Hlavné mesto: Paríž
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Korzika

Korzika je nádherný ostrov v Stredozemnom mori a je jedným z osemnástich regiónov Francúzska. Na ostrove Korzika sa nachádzajú nádherné dlhé piesočnaté pláže. Santa Giulia patrí dokonca medzi najfotografovanejšie pláže sveta. Morská voda na každej pláži pozdĺž celej Korziky má číru tyrkysovú farbu. Okrem pláži v sebe Korzika ukrýva viacero historických pamiatok. Stovky dokonalých pláží, nádherné scenérie na pobreží a vnútrozemí v horách, perfektné stredomorské podnebie, atraktívne prístavné mestá a množstvo malých dedín ukrytých v okolitej krajine spájajú všetko tak, aby vytvorili ideálnu dovolenkovú destináciu.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands