Krásy Katalánska s pobytom pri mori

Španielsko

4 17 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
17 5

Titulná fotka
Atrakcie Krásy Katalánska s pobytom pri mori
Atrakcie Krásy Katalánska s pobytom pri mori
Atrakcie Krásy Katalánska s pobytom pri mori
Atrakcie Krásy Katalánska s pobytom pri mori
Atrakcie Krásy Katalánska s pobytom pri mori
Benediktínske opátstvo, Montserrat, poznávací zájazd, Španielsko
Španielske námestie, Barcelona, poznávací zájazd, Španielsko
Parc Güell, Barcelona, poznávací zájazd, Španielsko
Tossa de Mar, poznávací zájazd, Španielsko
Costa Brava, poznávací zájazd, Španielsko
Montserrat, Katalánsko, poznávací zájazd, Španielsko
Pláž v meste Costa Brava
Víťazný oblúk Parc de la Ciutadella v Barcelone
Ostatné Krásy Katalánska s pobytom pri mori

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Slovenský sprievodca

S pobytom pri mori

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Katalánsko je unikátne veľkou rozmanitosťou - na severe sa tiahnu vysoké Pyreneje s nádhernou drsnou prírodou, juhu pre zmenu dominujú piesočnaté pláže, historické mestá a kultúra. Nezabudnuteľná Barcelona láka modernistickou architektúrou, horský kláštor Montserrat nadchne krásnymi prírodnými scenériami a urobíme si aj výlet do očarujúcej Girony so stredovekým historickým centrom a krásnymi románskymi kostolmi.

Úvod

8-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

7x v hoteli 3*.

Stravovanie

7x polpenzia (raňajky, 6x večera a 1x obed).

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň – Barcelona – Viedeň, transfer Bratislava - Schwechat - Bratislava, autokarovú dopravu podľa programu, 7x ubytovanie v hoteli 3*/4*, 7x polpenziu (raňajky, 6x večere a 1x obed), sprievodcu CK. Servisné poplatky 190 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Doplatky: za 1/1 izbu 148 EUR, za vstup do Sagrady Familie vrátane prehliadky s miestnym sprievodcom 27 EUR, za vstup do Parc Güell 10 EUR (nutné objednať pri kúpe zájazdu). Ostatné vstupy, pobytovú taxu, fakultatívny výlet do Tossa de Mar,  cestovné poistenie.

Doprava

Letecká, počas pobytu autokar resp. mikrobus

Program zájazdu

1. deň

Odlet z Viedne do Barcelony, transfer do hotela na Costa Brava. Individuálne voľno, večera.

2. deň

Raňajky. Odchod na celodenný výlet do Barcelony. Prehliadka mesta: začneme prechádzkou po najživšej promenáde mesta – La Rambla, kde zažijeme pravú barcelonskú atmosféru a pokračujeme k Plaça Portal de la Pau  vyhliadkovou vežou Krištofa Kolumba, Palau Gűell – prvá stavba na objednávku Gaudího, Plaça Reial – Kráľovské námestie obkolesené palmami, Plaça Sant Jaume s radnicou a palácom katalánskej vlády. Palau de la Generalitat Katedrála sv. Eulálie a Bazilika Santa Maria del Mar, Palác Reial Major – sídlo barcelonských kniežat a neskôr arabských vládcov. Pozrieme si pamiatky secesného umenia ako ich zanechal geniálny katalánsky architekt Gaudí: elegantný bulvár Passeig de Grácia s významnými Gaudího stavbami ako Casa Batlló - rozprávkovo koncipovaný dom so strechou pripomínajúcou chrbát obrovského jaštera a stĺpy dole nohy slona či Casa Milá, prezývaná La Pedrera a nakoniec Sagrada Família – novogotický chrám Svätej rodiny, ktorý sa stal symbolom Barcelony. Vo večerných hodinách návrat do hotela, večera.

3. deň

Raňajky, odchod na celodenný výlet na najvýznamnejšie pútnické miesto Katalánska – horský kláštor Montserrat,  ktorý sa nachádza na rovnomennom vrchu s charakteristickou “zubatou” líniou vrcholcov skál dvíhajúcich sa do výšky niečo cez 1 000 m. V benediktínskom kláštore, zakliesnenom v strmom svahu medzi skalami sa údajne udiali viaceré zázraky a socha milostivej Panny Márie z Montsserat - La Moreneta (tmavá panna) – patrónky Katalánska sem láka pútnikov z celého sveta. Niektoré legendy hovoria, že sa na tomto mieste ukrýva svätý grál. Mystickú atmosféru umocňuje nádherný výhľad do doliny. V múzeu, ktoré je súčasťou kláštora, sú maľby takých majstrov, akými boli El Greco, Caravaggio a Picasso. návrat do hotela, večera.

4. deň

Raňajky, pobyt pri mori, obed, odchod na výlet do Barcelony. Návšteva Parku Güell (UNESCO), následne individuálne voľno na nákupy, fakultatívne návštevy múzeí: futbalového štadiónu Camp Nou, ktorý je domovom pre svetový tím FC Barcelona, alebo akvária. Počas autobusovej prehliadky si pozrieme Olympijský štadión, centrum olympijských hier z r. 1992, a uvidíme aj ďalšie zaujímavé miesta ako vrch Montjuic, či  námestie Plaça d´Espanya. Deň ukončíme pohľadom na efektný súzvuk svetla, hudby a vody, ktorý ponúka jedinečná fontána – Font Màgica de Montjuic (predstavenie Spievajúce fontány). Návrat do hotela.

5. deň

Raňajky, odchod na výlet do Girony, ktorá je centrom rovnomenného regiónu s dokonalou polohou na brehoch rieky Ter a Onyar. Historické centrum mesta s jednou z najzachovalejších stredovekých židovských štvrtí, hradbami a krásnymi románskymi kostolmi je sieťou úzkych šarmantných uličiek, námestí a elegantných palácov. Dokonca tu nájdeme aj zaujímavý most – betónový monolit má v najužšom mieste v strede nad riekou hrúbku len 25 cm. Obdivovať môžeme aj katedrálu s najširšou gotickou loďou na svete (širšia je len loď chrámu sv. Petra v Ríme), či farebné domy  na nábreží rieky Onyar, Popoludní presun do vnútrozemia, krátka zastávka pri najväčšom katalánskom prírodnom jazere Banyoles s romantickými scenériami. Odchod do Besalú, nádherného stredovekého mesta s románskymi kostolmi Sant Vicenc a Sant Pere, pozostatkom benediktínskeho kláštora a opevneným mostom cez rieku Fluviá. Návrat do hotela, večera.

6. deň

Raňajky, individuálne voľno, príp. fakultatívny výlet loďou do Tossa de Mar – malebného a turisticky  atraktívneho katalánskeho mestečka ležiaceho na pobreží Costa Brava, asi 100 km severovýchodne od Barcelony. Dominantou mesta je zrúcanina gotického hradu, ktorá je súčasťou hradbami obklopeného a veľmi zachovalého starého mesta Vila Vella. Po prehliadke mesta možnosť návštevy Mestského múzea s obrazmi Marca Chagalla. Návrat do hotela, večera.

7. deň

Raňajky, odchod do Cadaqués, malebného prístavného mestečka obklopeného fascinujúcimi scenériami prírodnej rezervácie Cap de Creus. Toto miesto si obľúbilo mnoho umelcov, ako napr, Pablo Picasso, Joan Miró, Walt Disney, či Salvador Dalí, ktorého dom sa nachádza v zátoke Portligat. Popoludní príchod do Figueres, fakultatívne možnosť návštevy múzea Salvadora Dalího. Návrat do hotela, večera.

8. deň

Raňajky, transfer na letisko v Barcelone a odlet do Viedne. Transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Chilová Chris

Chris Chilová

Moje motto:" S úsmevom ide všetko ľahšie. :)"

Cestovanie a sprevádzanie je pre mňa obrovské privilégium. Spoznávaním nových kultúr sa nám rozširujú obzory, stávame sa tolerantnejšími a otvorenejšími. Ja som vďačná za každú cestovateľskú skúsenosť a za možnost spoznať množstvo zaujímavých a inšpiratívnych ľudí. Každá krajina ktorú som navštívila sa mi určitým ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Španielsko

Španielske kráľovstvo je jednou z dvanástich európskych monarchií. Ponúka množstvo jedinečných prírodných scenérií, historických pamiatok a nezameniteľných tradičných chutí. Zaujímavé je tiež svojou kultúrou a jedinečným spôsobom života. Aj preto je táto krajina hôr, pláží, futbalu, paelly, flamenca a siesty treťou najnavštevovanejšou destináciou na svete. 

 

Hlavné mesto: Madrid
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness