Jordánsko s pobytom pri Mŕtvom mori

Jordánsko

5 33 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
33 5

Mŕtve more, v ktorom sa nedá plávať ani ponárať
Jerash, nazývané aj „Pompeje východu“
Ťavy na púšti Wadi Rum
Krst v Jordáne
Archeologické nálezisko Petra
Jerash, nazývané aj „Pompeje východu“
Jerash, nazývané aj „Pompeje východu“
Mŕtve more
Ťavy v Jordánsku
Mt. Nebo, miesto, kde Mojžiš videl Jordánsko ako zasľúbenú zem
Tradičné jedlo Jordánska

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Vstupy v cene

Slovenský sprievodca

S pobytom pri mori

Priamy let

Vysvetlenie piktogramov

Jordánsko, krajina známa z mnohých televíznych filmov o hrdinoch. Tajomná krajina, ktorá skrýva množstvo historických pamiatok. Našu cestu začneme čerstvou kávou s kardamónom na jordánskom trhu a budeme pokračovať mestami Jerash a Madaba, z archeologického náleziska Petra sa nám naskytnú nezabudnuteľné výhľady a na fascinujúcej púšti Wadi Rum budeme dobýjať púštne hrady. Naše poznávanie ukončíme pobytom pri mori v letovisku Aqaba, odkiaľ sa následne presunieme k najväčšiemu pokladu krajiny, k Mŕtvemu moru.


Doprava

letecká

8-dňový letecký zájazd


Strava

raňajky


Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfer BA-letisko-BA. Miestne transfery. 7 x ubytovanie v 4* hoteloch s raňajkami. 2 h. jazdu na džípoch. Silvestrovský večer. Vstupy do pamiatok. Sprievodcu CK SATUR a miestneho sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa

Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 350 EUR. Prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 30 EUR/osoba (vyzbiera sprievodca po prílete).

Ostatné doplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu 280 EUR. Príplatok za polpenziu 100 EUR.


Ubytovanie

4* hotely

Zmena programu vyhradená.

Jordánsko

Jordánsku patrí krátka časť Akabského zálivu. Väčšina krajiny sa rozprestiera na západ mierne sa dvíhajúcej sýrskej a arabskej tabuli. Územie na západe príkro spadá do priekopovej prepadliny Ghór (dolina Jordánu), ktorej najnižšiu časť a zároveň najnižšie položené miesto na svete (-405 m) vypĺňajú slané vody Mŕtveho mora. Na tomto mieste sa nachádzali aj dobre známe mestá Sodoma a Gomora.Najvyší vrch krajiny je Ra’s al Khashm (1854 m n. m.) v pohorí Ash Sharah. Na bývalom britskom mandátnom území (transjordánsky emirát) vzniklo roku 1967 kráľovstvo. Územie na západ od rieky Jordán obsadil Izrael roku 1967 po arabsko-izraelských vojnách.

Jordánsko, bohaté na dejepisné pamiatky a pozoruhodnosti, patrí medzi najzaujímavejšie krajiny pre turistov. Obyvatelia sú známi tradičným pohostinným prístupom. Jordánsko je úchvatnou krajinou, ktorá dýcha tajomstvom východu. Svätá zem, kde sa odohrávali biblické udalosti, kde tiahli križiacke výpravy cez Jerash, starodávne rímske mesto, na juh smerom na Kerak, ktorý je známy svojim arborétom. Lawrence z Arábie vyrážal odtiaľ, z púšte Wadi Rum, so svojim vojskom proti otomanom do Aqaby. Najväčším zázrakom Jordánska je však mesto vytesané do ružových skál – Petra, ktorú pokladajú za ôsmy div sveta. Jordánsko ponúka širokú paletu možností ako stráviť dovolenku, či už je to objavovanie histórie, alebo leňošenie pri mori – pri liečivom Mŕtvom mori, alebo pri priezračnom Červenom. Pocit kúpania sa v Čevenom mori je fantastický. Krásny podmorský koralový svet, aký sa Vám naskytne v tomto mori, môžete uvidieť iba v Karibiku,  či v Tasmánskom mori v Austrálii. Koraly začínajú už od dvoch – troch metrov od brehu.

Hlavné mesto: Amman
Časový posun: h

Mena:
Kurz: 1€ = 0

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands