Ostatné Izrael city break
Ostatné Izrael city break
Ostatné Izrael city break
Ostatné Izrael city break
Ostatné Izrael city break
Ostatné Izrael city break
Ostatné Izrael city break
Ostatné Izrael city break
Ostatné Izrael city break
Ostatné Izrael city break
Ostatné Izrael city break

Podrobné info o pobyte


Úvod

4-dňový letecký zájazd.


Doprava

Letecká.


Strava

Raňajky.


Cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfery BA-letisko-BA. Miestne transfery. 3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami. Výlety a vstupy do pamiatok podľa programu. Sprievodcu CK SATUR.

Cena nezahŕňa

Stravu a nápoje neuvedené v programe. Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 260 EUR. Prepitné pre miestnych sprievodcov a vodičov 30 EUR/osoba (platí sa na mieste sprievodcovi).

Ostatné doplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu 150 EUR/ubytovanie Betlehem, 280 EUR/ubytovanie Tel Aviv a Jeruzalem. Večera u miestnych (len počas ubytovania v Tel Avive) 140 EUR/osoba.

Upozornenie

Odporúčame vhodné oblečenie – plecia a kolená by mali byť vždy zahalené. Vo vybraných termínoch jr program realizovaný s ubytovaním v Tel Avive.


Ubytovanie

3* hotel.

Lokalita

Izrael

Ťažko by ste našli iný štát s tak bohatou a rôznorodou krajinou a podnebím - žiar púšte a príjemné stredomorské podnebie, skalnatá púšť a zelené údolie rieky Jordán, ľudské obydlia ležiace najnižšie na našej planéte a horu Hermon, priťahujúcu zraky návštevníkov zasneženým štítom. 

Hlavné mesto: Jeruzalem
Časový posun: +2h

Mena: Izraelský šekel
Kurz: 1€ = 4.1343 ILS

Program zájazdu

Úvod

Na pár dní sa prenesieme do Svätej zeme. Navštívime najposvätnejšie miesta krajiny, prejdeme sa cestou, po kotrej si Ježiš niesol svoj kríž, vychutnáme si atmosféru v Getsemanskej záhrade a prostredníctvom vynikajúcich sprievodcov sa dozvieme podrobnosti z histórie. Nevynecháme ani skvelé nákupy.

Program

1. deň:

Odlet z Európy, prílet do nádherného mesta Tel Aviv. Transfer z letiska do hotela v Betleheme, oddych po ceste. V závislosti od letových časov možný individuálny program so sprievodcom.

2. deň:

Dnes máme pred sebou jedno z najväčších lákadiel Izraela – Mŕtve more. Po raňajkách opustíme Tel Aviv a vydáme sa cez pohorie k najnižšie položenému miestu na zemi (400 m pod hladinou mora). Zastavíme sa v pevnosti Masada, ktorá bola vystavaná na izolovanom útese kráľom Herodesom, kde sa dozvieme o hrdinských bojoch židovských bojovníkov. Do pevnosti, ktorej súčasťou boli paláce, cisterny na vodu, steny z mozáik a románske kúpele sa vyvezieme lanovkou. Zastavíme sa pri jaskyni Qumran, kde boli objavené zvitky od Mŕtveho mora. A odmena je pred nami, slané vody Mŕtveho mora.

3. deň:

Pokračujeme v našom poznávaní. Vyjdeme na Olivovú horu a vychutnáme si výhľad na Zlaté mesto Jeruzalem. Presunieme sa do starého mesta, prejdeme si krížovú cestu so 14-timi zastávkami až prídeme k známemu Múru nárekov. Múr je pozostatkom západnej časti vonkajšej hradby, ktorá ku konci obdobia druhého jeruzalemského chrámu obklopovala Chrámovú horu. Dnes je to najposvätnejšie miesto Židov a zároveň je miestom smútku nad zničením Chrámu. K Múru nárekov prichádza mnoho pútnikov z celého sveta, aby tu vyslovili svoje modlitby, ktoré zároveň napísane na kúsku papiera vkladajú do štrbín múru. Navštívime najsvätejšie miesto na Zemi, Chrám Božieho hrobu (vo východných cirkvách nazývaný tiež kostol Vzkriesenia) , pozrieme si Golgotu, čo v preklade znamená Lebka. Je to miesto, na ktorom bola 3. apríla roku Pána 33 ukrižovaná nekonečná Láska – Bohočlovek Ježiš Kristus. Poloha Golgoty sa traduje od staroveku. Podľa starej kresťanskej tradície, ktorú spomína už v 3. storočí Origenes, odvolávajúc sa na staršiu tradíciu židovskú, Spasiteľov Kríž bol vztýčený nad lebkou (hrobom) prvého človeka – Adama. Skalná hora Golgota bola neskôr zabudovaná do vnútra Baziliky Božieho Hrobu, v ktorej sa dodnes nachádza. V súčasnosti zo skalnej hory Golgoty zostal asi 7 m dlhý, 3 m široký a 4, 80 m vysoký kus skaly. Pôvodne pravdepodobne pripomínala ľudskú lebku a preto bolo toto miesto nazvané Lebka – Golgota. Prejdeme sa židovskou štvrťou a Cardo Maxima. Izraelský parlament Knesset so známym svietnikom Menorah.

4. deň:

Krátka prehliadka starej časti Jaffa. Transfer na letisko, odlet do Európy.

Poznámka

Maximálna veľkosť skupiny: 16 osôb.

Zmena programu vyhradená

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2017 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness