Írsko - zelený ostrov

Írsko, Veľká Británia

4 18 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
18 5

Titulná fotka
Cliffs of Moher pobrežie s útesmi
Temple bar V Dubline
Záhrady Dublinského Zámku
Chatka v Adare
Cliffs of Moher pobrežie s útesmi
Zátoka na polostrove Kerry
Trinity College, najstaršia írska univerzita

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Priamy let

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Ostrov, kde cesty sú natoľko zaujímavé ako samotný cieľ. Oostrov, kde tráva je vždy zelená a ľudia priateľskí, pohostinní s jedinečným zmyslom pre humor. Objavte Dublin, Cork, Galway, Belfast - mestá nasiaknuté históriou, zachovalé hrady a zrúcaniny kláštorov s monumentálnymi keltskými krížami, mohutné útesy Cliffs of Moher na západnom pobreží, či obrov chodník v severnom Írsku.

Úvod

9-dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

8x v hoteli 3*.

Stravovanie

8x raňajky.

Celková cena zahŕňa

Spiatočnú leteckú dopravu do Dublinu, letiskové transfery (v prípade odletu mimo Bratislavy), autokarovú dopravu počas pobytu, 8x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, ochutnávku whisky, vstup na Moherove útesy, sprievodcu CK SATUR. Servisné poplatky 190 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Vstupy a cestovné poistenie. Doplatok za jednolôžkovú izbu 300 EUR, doplatok za 8 večerí 200 EUR.

Poznámka

Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Doprava

Letecká doprava, autokarová doprava počas pobytu.

Program zájazdu

1. deň

Odlet do Dublinu. Prehliadku hlavného mesta Írska začneme v návštevníckom centre pivovaru Guiness, kde si každý môže načapovať svoju vlastnú pintu piva. Odhalíme tajomstvá výroby tohto tmavého moku a na záver nás čaká panoramatický výhľad na celý Dublin zo strechy pivovaru. Ubytovanie a fakultatívne večera.

2. deň

Raňajk. Dnes nás čaká návšteva Trinity College, najstaršej írskej univerzity, založenej ešte kráľovnou Alžbetou I., pozrieme si jej najväčšiu pýchu, knižnicu, kde sa ukrýva okolo 200 tisíc kníh, najmä Book of Kells - krásne zdobený evanjeliár starý viac ako 1 200 rokov. Parlament, Christ church cathedrale, Dublin castle, Halfpenny Bridge, O´Connel street, The Spire a zábava v známom Temple bar. Fakultatívne večera.

3. deň

Po raňajkách sa vydáme južne od Dublinu, čakajú nás krásne scenérie Wicklow mountains. Zastavíme sa v údolí dvoch jazier Glendalough, kde už v rannom stredoveku sv. Kevin založil kláštor a okolité usadlosti. Ďalej nás čaká impozantná zrúcanina hradu Rock of Cashel, kedysi sídlo kráľov z Munsteru. Pokračujem do malebného prístavu Cobh, ktorý bol v r. 1912 poslednou zastávkou parníka Titanic. Je tu prístavná budova, mólo, po ktorom nastupovali poslední írski pasažieri na vytúženú cestu za veľkú mláku. Ubytovanie, fakultatívne večera.

4. deň

Raňajky, prehliadka hradu Blarney. Podľa povesti, ak pobozkáte tunajší čarovný kameň, bude vám udelený dar výrečnosti. Pokračovanie popri Atlantickom oceáne najznámejšou panoramatickou cestou v krajine – Ring of Kerry s krátkymi zastávkami na vyhliadkových bodoch a v tunajších mestečkách (Ladies View či Sneem). Polostrov Kerry patrí k najmalebnejším oblastiam Írska, v prípade pekného počasia možnosť kúpať sa v zátokách. Ubytovanie, fakultatívne večera.

5. deň

Raňajky, zastávka na stredovekom hrade Bunratty, ktorý vďaka zrekonštruovanému interiéru dodnes hostí stredoveké bankety. Blízky ľudový park zasa dokumentuje život obyvateľov v minulosti cez dobové domčeky, chalúpky a farmy. Pokračovanie ku Cliffs of Moher, 8 km pásu pobrežia s útesmi vyššími ako 200 m, ktoré sa zvažujú kolmo do mora (miesto patrí k najkrajším úsekom pobrežia západnej Európy). Cesta cez región Burren (národný park) – oblasti holých vápencových skál, medzi ktorými boli odkryté megalitické hroby a stavby z doby kamennej. Ubytovanie v okolí mesta Galway, fakultatívne večera.

6. deň

Raňajky, prejazd oblasťou krásneho Írskeho vidieku. Zastávka pri jednom z najdôležitejších írskych kláštorov, kde boli pochovávaní aj králi – Clonmacnoise. Prejazd do Severného Írska, Londonderry, jediného opevneného mesta v Írsku, dejiska smutne známej Bloody Sunday. Ubytovanie, fakultatívne večera.

7. deň

Raňajky, návšteva Giant’s Causeway,  Obrovho chodníka - obrovské stĺpovité skalné útvary vulkanického pôvodu. Pokračovať budeme návštevou najstaršej licencovanej pálenice na svete, Bushmills Distillery – jedinečná možnosť okúsiť pravú írsku whiskey. Odvážlivci sa môžu prejsť po Carrick-a-rede - hojdacom lanovom moste zavesenom 25 m nad morskou hladinou. Návrat na ubytovanie v okolí Belfastu, fakultatívne večera.

8. deň

Raňajky, prehliadka metropoly severu – mesta Belfast, v ktorom sa zrodil Titanic, ale aj dobre známy konflikt, na ktorý už dnes, našťastie, len spomíname. Odchod na ubytovanie v okolí Dublinu, fakultatívne večera.

9. deň

Raňajky, transfer na letisko, odlet z Dublinu.

Zmena programu vyhradená.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness