Irán - Khorasan a Perzský záliv

Irán

bez recenzií

Galéria Irán - Khorasan a Perzský záliv
Atrakcie Irán - Khorasan a Perzský záliv
Atrakcie Irán - Khorasan a Perzský záliv
Príroda Irán - Khorasan a Perzský záliv
Príroda Irán - Khorasan a Perzský záliv
Príroda Irán - Khorasan a Perzský záliv
Príroda Irán - Khorasan a Perzský záliv
Ostatné Irán - Khorasan a Perzský záliv

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Miestny prelet v cene

Slovenský sprievodca

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Vstupy v cene

S pobytom pri mori

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Irán pre tých, ktorí už v Iráne boli, ale chcú ho spoznať viac. Z Teheránu až po ostrov Qeshm, kde strávime nejaký čas pri mori na prírodných plážach, kam noha turistov zavíta len sporadicky. S našou sprievodkyňou a znalkyňou Iránu Tatianou Bukovou.

10-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

4* hotely.

Stravovanie

Raňajky.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Viedne. Transfer BA–letisko–BA. Miestne transfery. 2 miestne prelety. 9x ubytovanie v 4* hoteloch s raňajkami. Vstupy a výlety podľa programu. Sprievodca CK SATUR. Servisné poplatky 400 EUR. Vstupné vízum 95 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Povinné doplatky: prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 50 EUR (vyberie na mieste sprievodca). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, fakultatívne aktivity, príplatok za jednolôžkovú izbu 280 EUR a cestovné poistenie.

Poznámka

Pas nesmie obsahovat izraelskú pečiatku.

Doprava

Letecká z Viedne.

Program zájazdu

1. deň

Odlet z Viedne do Iránu. Prílet podľa letových časov v noci alebo v skorých ranných hodinách.

2. deň

Teherán, druhé najväčšie hlavného mesto na Blízkom Východe. Po krátkom oddychu začneme s prehliadkou tohto nádherného a tajomného mesta. Navštívime sever Teheránu, palác Niavaran, rezidenciu posledného shaha, prejdeme sa bazárom Tajrish, zavítame aj do novej štvrti Teheránu k jazeru Chitgar.
1

Teherán

Teherán, Irán

HistóriaIné atrakcie

Teherán je hlavné a najväčšie mesto Iránu. Je miestom, kde sa nachádzajú viaceré univerzity, múzea a pamätihodnosti, svoje zastúpenie tu majú viaceré domáce ako aj zahraničné inštitúcie. Je tiež mestom kontrastov, kde sa stretáva história s modernou súčasnosťou vo viacerých smeroch. Južnú časť mesta zaberajú historické štvrte s množstvom pamiatok a pôvodných budov, v severnej časti dominujú moderné architektonické prvky. Medzi významné stavby patrí Golestanský palác v centre mesta obklopený parkom, Audienčný palác – bývalá rezidencia perzských šachov, Palác mramorového trónu a Biely palác.

Viac Menej

3. deň

V ranných hodinách máme pred sebou miestny prelet do Mashadu, druhého najväčšieho iránskeho mesta, kde budeme spoznávať provinciu Khorasan. Po prílete navštivíme hrobku Nader Shaha, miesto odpočinku jedného z najsilnejších vládcov Perzie, prejdeme aj do Tusu, kde sa v 10. st. narodil geniálny perzský básnik Fedowsi, autor slávnej„knihy kráľov“.

4. deň

V tento deň navštívime pútnické miesto v Mashade, komplex Imam Reza, ktorý je prekrásnou súhrou islamskej architektúry od 12. st. Nekonečné hodiny sa dajú obdivovať ornamenty a kaligrafie na mozaikách budov na nádvoriach. Tento komplex je najposvätnejším pútnickým miestom pre šítských moslimov v Iráne. Následne sa presunieme do Nishapuru, miesta kadiaľ v minulosti putovali karavány po hodvábnej ceste. Nishapur je známy ťažbou tyrkysu, perzsky „firouzeh“, narodil sa tu aj slávny básnik, astronóm a matemaik Omar Khajam, ako aj Attari Nishapuri.

5. deň

Z Mashadu nás čaká miestny prelet do Bandar Abbas, najväčšieho iránskeho prístavu. Vďaka vynikajúcej strategickej polohe mesto prospelovalo z hľadiska obchodu, ako to spomína aj Marco Polo. V minulosti ste tu mohli nájsť perly z Bahrainu, hodváb z Indočíny, drahokamy a slonovinu. Krátka panoramatická prehliadka mesta s Hindu chrámom, presun trajektom na ostrov Qeshm, kde nám začne zaslúžené voľno s možnosťou kúpania.

6. deň

Ostrov Qeshm bol UNESCOm vyhlásený za Geopark s chránenou pobrežnou zónou, s množstvom soľných jaskýň, unikátnou prírodou, faunou a flórou. Pozrieme si les Hara s mangrovníkmi, údolie hviezd a ostrov Hengam. Prenocovanie v Qeshm.

7. deň

Voľno na oddych a možnosť kúpania na ostrove.

8. deň

Odlet do Teheránu,  v závisloti od času príletu dokončenie prehliadky. Pozrieme si most Tabyiat s unikátnou architektúrou, za ktorú získal niekoľko ocenení a prejdeme sa parkom Nowruz.

9. deň

Na koniec zavítame do múzea Resa Abbasi, kde sa nachádza historická zbierka perzského umenia od 2. tis. p.n.l až po 20. st. Zvonku si pozrieme i palác Sadabad, ktorý postavili shahovia qadžárovskej dynastie v 19. st., a nachádza sa tam aj rezidencia súčasného prezidenta.

10. deň

V závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet do Viedne.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Termín 8.11.2019 - 17.11.2019 9 nocí

Tatiana  Buková

Tatiana Buková

Moje motto: "Zostať sám sebou."

Svet je plný rôzných zaujímavých kultúr a krásných miest ako aj nových dojmov ktoré sa nedajú nikdy vyčerpať a preto treba cestovať! Cestovanie je najlepšia vec na svete. Mne osobne prirastla k srdcu blizkovýchodná oblasť. Milujem historiu a čím sú pamiatky staršie tým ma viac priťahujú. Som posadnutá najmä Perziou, z hľadiska ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Irán

Zaujímavá, pohostinná, priateľská a hlavne bezpečná – taká je súčasnosť najvýznamnejšej krajiny bývalej Perzskej ríše, obdarenej prírodnými krásami, cennými historickými pamiatkami a kultúrou, ktorú môžete spoznať a vychutnávať doslova na každom kroku. Napríklad aj v podobe chutných jedál perzskej kuchyne.

Hlavné mesto: Teheran
Časový posun: +2,30h

Mena: Iránsky rial
Kurz: 1€ = 36262,9 IRR

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness