Hrady a zámky z českých rozprávok

Česká republika, Západné Čechy

4.5 58 recenzií

Atrakcie Hrady a zámky z českých rozprávok
Atrakcie Hrady a zámky z českých rozprávok
Atrakcie Hrady a zámky z českých rozprávok
Atrakcie Hrady a zámky z českých rozprávok
Atrakcie Hrady a zámky z českých rozprávok
Atrakcie Hrady a zámky z českých rozprávok
Atrakcie Hrady a zámky z českých rozprávok
Ostatné Hrady a zámky z českých rozprávok

Podrobné info o pobyte


Úvod

3-dňový autokarový zájazd

Doprava

Autokar


Strava

2x raňajky

Cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 2x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, sprievodcu CK. 

Cena nezahŕňa

Vstupy,  cestovné poistenie. 

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 30 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Upozornenie

Zmena programu vyhradená.

Ubytovanie

2x v hoteli 3*

Program zájazdu

Úvod

Česká republika je mimoriadne bohatá na zachovalé hrady a zámky. Tentokrát sa vyberieme na poľovnícky zámok Konopiště, navštívime kráľovský Beroun, zavítame na Karlštejn Karla IV. obľúbeneho filmármi, Orlík týčiaci sa na skale nad Vltavou, po romantickej rezidencii rodu Schwarzenbergovcov v Hlubokej nad Vltavou sa presunieme do Českého Krumlova a zúčastníme sa renesančnej Slávnosti pětisté ruže s návratom do čias rytierov, šermu a vznešených dám.

Program

1. deň:

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 7.00 h), v popoludňajších hodinách príchod na Konopiště (prehliadka poľovníckeho zámku a parku – bohaté interiéry, súkromné priestory Františka Ferdinanda, lovecké trofeje, zbierky zbraní), pokračovanie smerom na Beroun – prehliadka kráľovského mesta s dominantnou radnicou a stredovekými hradbami, ubytovanie v okolí. 

2. deň:

Raňajky, odchod na hrad Karlštejn, ktorý bol založený v roku 1348 Karlom IV. na ochranu korunovačných klenotov (prehliadka – Cisársky palác, Kostol Panny Márie, Studničná veža). Pokračovanie k zámku Orlík, ktorý sa týči na skale priamo nad Vltavou (prehliadka), odchod na ubytovanie v okolí. 

3. deň:

Raňajky, odchod do Hlubokej nad Vltavou (prehliadka štátneho zámku, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou a záhrad – romantická rezidencia rodu Schwarzenbergovcov bola v minulom storočí prestavaná podľa vzoru anglického Windsoru), pokračovanie do Českého Krumlova (prehliadka zámku, ktorý je významnou architektonickou pamiatkou a svojou rozlohou je druhým najväčším hradným komplexom v Českej republike a individuálne voľno). V tomto termíne sa v Českom Krumlove konajú Slavnosti pětilisté růže – renesančné slávnosti, kedy sa mesto vracia do čias rytierov, vznešených  dám, pouličných umelcov a žobrákov. Stredoveká hudba, šerm, historické remeselné trhy, kostýmové sprievody, tradičná stredoveká krčma, divadelné predstavenia – to všetko možno vidieť a obdivovať priamo na ulici. Odchod na Slovensko, návrat vo večerných hodinách (cca 21:00 hod.).

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2017 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness