Hrady a zámky Dolného Rakúska

Rakúsko

4.4 30 recenzií

Celkové
hodnotenie
4.4
30 5

Atrakcie Hrady a zámky Dolného Rakúska
Atrakcie Hrady a zámky Dolného Rakúska
Atrakcie Hrady a zámky Dolného Rakúska
Atrakcie Hrady a zámky Dolného Rakúska
Atrakcie Hrady a zámky Dolného Rakúska
Atrakcie Hrady a zámky Dolného Rakúska
Ostatné Hrady a zámky Dolného Rakúska

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Kultúrne pamiatky

Renesančné zámky Artstetten, Rosenburg a Greillenstein nás prenesú do romantiky starých čias, ďalej navštívime mohutný vodný gotický hrad Heidenreichstein s originálnym zariadením, zámok Rosenau bei Zwettl spojený so slobodomurárstvom a stredoveký hrad Rappottenstein s gigantickým opevnením, na záver prehliadka malebného mestečka Krems.


Doprava

Autokar.

3-dňový autokarový zájazd.


Strava

2xraňajky


Cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 2x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 2*/3*, sprievodcu.

Cena nezahŕňa

Vstupy, cestovné poistenie.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 45 EUR, za 2 večere 33 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Upozornenie

Zmena programu vyhradená.


Ubytovanie

2x v hoteli/penzióne 2*/3*.

Program zájazdu

Program

1. deň:

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 08:00 hod.), príchod do malebného mestečka Krems, krátka prehliadka historického centra, možnosť občerstvenia. V popoludňajších hodinách navštívime renesančný zámok Rosenburg. Zámok tróni na 100 m vysokej skale nad riekou Kampa a so svojím stredovekým hradným jadrom, skvostnými renesančnými arkádami, 13-timi vežami a impozantým turnajovým nádvorím patrí k najzaujímavejším zámockým objektom Dolného Rakúska. Pokračujeme na zámok Greillenstein, ktorý je zaujímavý nielen svojou architektúrou, ale aj ojedinelým vnútorným vybavením. K najhodnotnejším patrí úplne zachované zariadenie knižnice zo 16. stor., kaplnka, obrazy zo 17. až 19. stor. a mnohé ďalšie. Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera. 

2. deň:

Raňajky, odchod na prehliadku renesančného zámku Weitra, vybudovaného na základoch stredovekého hradu. Zo zámku Weitra sa vyberieme do starobylého mestečka Heidenreichstein, kde stojí mohutný, nedobytný vodný hrad z 12. storočia, ktorý už viac ako 800 rokov úspešne vzdoruje všetkým nepriateľom. Je to jeden z najkrajších gotických hradov s originálnym zariadením. Ohromná stavba má 4 krídla, tri nárožné veže a múry hrubé až 4 metre. Prehliadka trojposchodového obytného krídla s točitým schodišťom a arkádami odhalí pozoruhodné vybavenie interiéru, okrem iného gotický nábytok, portréty a predmety dennej a osobnej potreby. Na záver dňa sa vyberieme na prehliadku zámku Rosenau bei Zwettl, rodového sídla kniežat von Schallenberg. Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň:

Po raňajkách odchod na prehliadku stredovekého hradu Rappottenstein s gigantickým opevnením. Trojposchodové arkádové chodby so sgraffitovou dekoráciou, fresky a prepychový interiér vytvárajú taliansku atmosféru. V závere nášho zájazdu navštívime  renesančný zámok Artstetten, pôvodne stredoveký hrad, ktorého majitelia si dali záležať na očarujúcej architektúre aj na vnútornom vybavení. Vďaka nim môžeme teraz obdivovať krásny nábytok, luxusné kúpeľne, zariadené detské izby či obrazy. Po prehliadke návrat na Slovensko s príchodom vo večerných hodinách.

Lokalita

Rakúsko

Rakúsko, má vysoké alpské štíty, lyžiarské strediská, jazerá, romantické horské údolia a romantické mestá na poznávanie. Preto je Rakúsko ideálnou voľbou na dovolenku počas celého roka.

Hlavné mesto: Viedeň
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2018 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness