Hrady a zámky Dolného Rakúska

Rakúsko

5 18 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
18 5

Hrad v meste Artstetten
Hrad v meste Artstetten
Vodný hrad v mestečku Heidenreichstein
Zámok Rosenburg
Námestie pred zámkom
Vojenský Pantheon
Krems

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Renesančné zámky Artstetten, Rosenburg a Greillenstein nás prenesú do romantiky starých čias, ďalej navštívime mohutný vodný gotický hrad Heidenreichstein s originálnym zariadením, kláštor Zwettl a stredoveký hrad Rappottenstein s gigantickým opevnením, na záver prehliadka pútnického miesta Maria Taferl.

3-dňový autokarový zájazd.

Ubytovanie

2x v hoteli/penzióne 2*/3*.

Stravovanie

2x raňajky

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 2x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 2*/3*, sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa

Za 1/1 izbu 45 EUR, za 2 večere 33 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Vstupy, cestovné poistenie, pobytovú taxu.

Poznámka

Zmena programu vyhradená.

Doprava

Autokar.

Program zájazdu

1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 08:00 hod.), príchod do malebného mestečka Krems, krátka prehliadka historického centra, možnosť občerstvenia. V popoludňajších hodinách navštívime renesančný zámok Rosenburg. Zámok tróni na 100 m vysokej skale nad riekou Kampa a so svojím stredovekým hradným jadrom, skvostnými renesančnými arkádami, 13-timi vežami a impozantým turnajovým nádvorím patrí k najzaujímavejším zámockým objektom Dolného Rakúska. Pokračujeme na zámok Greillenstein, ktorý je zaujímavý nielen svojou architektúrou, ale aj ojedinelým vnútorným vybavením. K najhodnotnejším patrí úplne zachované zariadenie knižnice zo 16. stor., kaplnka, obrazy zo 17. až 19. stor. a mnohé ďalšie. Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.
1

Krems

Krems, Rakúsko

HistóriaKultúra

Krems je jedným z najstarších miest na Dunaji. Hrad "Chremisa" bol spomenutý už v roku 995. Krems je tiež najstarším mestom v Dolnom Rakúsku. Táto oblasť bola obývaná už v dobe kamennej, čo dokazuje nález sošky Venuše z Galgenbergu, ktorá je viac ako 32 000 rokov stará. Krems je mesto umenia a kultúry. Krems so svojím nádherným starým mestom je súčasťou svetového dedičstva UNESCO a ponúka množstvo kultúrnych aktivít. V Kremse sa spája historické a moderné umenie. Bola by škoda ho nenavštíviť.

Viac Menej
2

Rosenburg

2. deň

Raňajky, odchod na prehliadku renesančného zámku Weitra, vybudovaného na základoch stredovekého hradu. Zo zámku Weitra sa vyberieme do starobylého mestečka Heidenreichstein, kde stojí mohutný, nedobytný vodný hrad z 12. storočia, ktorý už viac ako 800 rokov úspešne vzdoruje všetkým nepriateľom. Je to jeden z najkrajších gotických hradov s originálnym zariadením. Ohromná stavba má 4 krídla, tri nárožné veže a múry hrubé až 4 metre. Prehliadka trojposchodového obytného krídla s točitým schodišťom a arkádami odhalí pozoruhodné vybavenie interiéru, okrem iného gotický nábytok, portréty a predmety dennej a osobnej potreby. Poludňajšiu prestávku si urobíme v mestečku Zwettl a na záver navštívime neďaleký kláštor Zwettl, ktorý patrí k najvýznamnejším a najlepšie zachovaným kláštorom v  Rakúsku. Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.
3

Weitra

Weitra, Rakúsko

HistóriaKultúra

Weitra je historické mestečko v Dolnom Rakúsku na rieke Lužnici (Lainsitz) v blízkosti českých hraníc, ktoré kedysi patrilo k Českému kráľovstvu.
Po 1.svetovej vojne 1920 bolo Vitorazsko rozdelené medzi Československo a Rakúsko a nepriaznivá poloha pri hraniciach sa tu zvlášť prejavila po druhej svetovej vojne, kedy bola hranica z českej strany opevnená a úplne nepriestupná. Mesto založené na úpätí vrchu s hradom, neskôr zámkom, si zachovalo svoj historický ráz. Takmer neporušené sa zachovali žulové hradby z konca 13. storočia a jedna z dvoch pôvodných brán, renesančne prestavaná Zwettlerská brána (1526), ​​symbol mesta.

Viac Menej
4

Heidenreichstein

3. deň

Po raňajkách odchod na prehliadku stredovekého hradu Rappottenstein s gigantickým opevnením. Trojposchodové arkádové chodby so sgraffitovou dekoráciou, fresky a prepychový interiér vytvárajú taliansku atmosféru. Ďalej navštívime pútnické miesto Maria Taferl. V závere nášho zájazdu navštívime  renesančný zámok Artstetten, pôvodne stredoveký hrad, ktorého majitelia si dali záležať na očarujúcej architektúre aj na vnútornom vybavení. Vďaka nim môžeme teraz obdivovať krásny nábytok, luxusné kúpeľne, zariadené detské izby či obrazy. Po prehliadke návrat na Slovensko s príchodom vo večerných hodinách.
5

Artstetten

Artstetten, Rakúsko

HistóriaKultúra

Artstetten je zámok vedľa údolia Wachau v Dolnom Rakúsku v obci Artstetten-Pöbring. Hrad Artstetten bol v priebehu storočí vo vlastníctve mnohých rodín, kým ho v roku 1823 kúpil cisár Francis I. V roku 1852 sa stal majiteľom arcivojvoda František Karol a potom ho dal v roku 1861 svojmu tretiemu synovi arcivojvodovi Karlu Ludwigovi z Rakúska. Od roku 2003 až po súčasnosť patrí zámok rodine Hohenbergovcov, ktorí sa oň takisto starajú. V Rakúsku patrí skoro každý jeden zámok alebo hrad určitej rodine, ktorá ho aj spravuje.

Viac Menej

Zmena programu vyhradená.

Rakúsko

Rakúsko, má vysoké alpské štíty, lyžiarské strediská, jazerá, romantické horské údolia a romantické mestá na poznávanie. Preto je Rakúsko ideálnou voľbou na dovolenku počas celého roka. Rakúsko, južný sused Slovenskej republiky, má vysoké alpské štíty, jazerá, romantické horské údolia a romantické mestá, ktoré sú ideálne na dovolenku. Pod pojmom Rakúsko si veľa ľudí predstaví alpskú krajinu s prekrásnymi historickými mestami ako Viedeň alebo Salzburg a ľudí hovoriacich nemecky, záhradkárom sa vybavia previsnuté tirolské muškáty a ľuďom milujúcim históriu fakt, že až do roku 1918 vládli rakúsky Habsburgovci aj na Slovensku. 

Hlavné mesto: Viedeň
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands