Gruzínsko - skryté poklady Kaukazu

Gruzínsko

5 4 recenzie

Celkové
hodnotenie
5
4 5

Titulná fotka
Atrakcie Gruzínsko - skryté poklady Kaukazu
Atrakcie Gruzínsko - skryté poklady Kaukazu
Atrakcie Gruzínsko - skryté poklady Kaukazu
Atrakcie Gruzínsko - skryté poklady Kaukazu
Atrakcie Gruzínsko - skryté poklady Kaukazu
Atrakcie Gruzínsko - skryté poklady Kaukazu
Atrakcie Gruzínsko - skryté poklady Kaukazu
Atrakcie Gruzínsko - skryté poklady Kaukazu
Príroda Gruzínsko - skryté poklady Kaukazu
Príroda Gruzínsko - skryté poklady Kaukazu
Príroda Gruzínsko - skryté poklady Kaukazu
Príroda Gruzínsko - skryté poklady Kaukazu
Ostatné Gruzínsko - skryté poklady Kaukazu
Ostatné Gruzínsko - skryté poklady Kaukazu
Ostatné Gruzínsko - skryté poklady Kaukazu

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Slovenský sprievodca

Vstupy v cene

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Spoznajte s nami nádherné, farebné mesto Tbilisi s veľmi zaujímavou architektúrou. Navštívime rodné mesto Stalina Gori i skalné mesto Uplistsikhe. Pozrieme sa do množstva kláštorov a kostolov a ochutnáme chutnú gruzínsku kuchyňu a svetoznáme gruzínske víno.

Úvod

8-dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

3* hotely, rodinný hotel.

Stravovanie

Raňajky, 3x obed, 3x večera.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfery BA – letisko – BA. Miestne transfery. 6x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, 1x ubytovanie v rodinnom hoteli.  3x obed, 3x večera, ochutnávka vín. Vstupy  do pamiatok. Sprievodcu CK SATUR. Servisné poplatky 360 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Povinné doplatky: prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 30 EUR/osoba (vyzbiera sprievodca po prílete). Ostatné poplatky: stravu a nápoje neuvedené v programe, za jednolôžkovú izbu 250 EUR, vstupné do sírnych kúpeľov a cestovné poistenie.

Doprava

Letecká z Viedne.

Program zájazdu

1. deň

Odlet Viedne do Gruzínska.

2. deň

Prílet do hlavného mesta Tbilisi. Tbilisi, nádherné mesto, ktoré je plné malebných uličiek a farebných domčekov v kontraste s modernou architektúrou veľkomesta. Začneme pri kostole Metekhi, prejdeme k židovskej synagóge, pozrieme si katedrálu Sioni, most Mieru, kostol Anchiskhati, mešitu Ateshka, následne sa vyvezieme k monumentu Matka Gruzínska. Lanovkou sa vyvezieme k pevnosti Narikala. Vystúpime na svätý vrch Mtatsminda, zaujme nás jedinečná architektúra sírnych termálnych kúpeľov (vstup je možný v predposledný deň programu za poplatok). Navštívime najväčší kostol Sameba  (Svätá Trojica) – kostol je hlavnou gruzínskou ortodoxnou katedrálou a zároveň najväčšou náboženskou stavbou v krajine. Prejdeme sa hlavnou ulicou Rustaveli Avenue  a starobylou ulicou Shardeni v centre hlavného mesta s množstvom nočných barov, malých galérií či reštaurácií.

3. deň

Mesto Mtskheta je jedno z najstarších miest  v Gruzínsku a zároveň starobylým náboženským centrom krajiny. Leží v provincii Kartli a na sútoku riek Aragvi a Mtkvari (Kura). Navštívime kláštor Jvari pri meste Mtskheta – gruzínsky ortodoxný kláštor zo  6. storočia, ktorý je zapísaný do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Názov v preklade je Kláštor kríža. Katedrála Svetitskhoveli. Dostaneme sa i do mesta Gori, kde sa narodil Stalin. Aj keď sa môže zdať,  že názov mesta je z ruského „gory“, je to gruzínske slovo, ktoré v preklade znamená „vrch“. Uplistsikhe je prehistorické skalné a jaskynné mesto – jedna z  najstarších archeologicky doložených obytných lokalít v Gruzínsku. Návrat do Tbilisi.

4. deň

Výlet do polopúšte. „David Gareja“ je v skale vytesaný ortodoxný kláštorný komplex. Nachádza sa v regióne Kakheti vo východnom Gruzínsku. Návšteva Signagi – „mesto lásky“ sa nachádza  v najvýchodnejšom regióne Gruzínska Kakheti  a je administratívnym centrom okresu Sighnaghi – je známe výrobou kvalitných vín a tradičných kobercov. Mesto a jeho okolie je tiež známe jedinečnou prírodou a bohatstvom historických pamiatok. Navštívime kláštor  St. Nino – osvietenkyňa Gruzínska z roku 338, ktorá kázala kresťanstvo a zaviedla v krajine kresťanskú vieru. Kostol bol postavený v 9. st. v meste Bodbe. Ubytovanie a večera v rodinnom hoteli v Telavi.

5. deň

Pozrieme si jednu z najvýznamnejších architektonických pamiatok Gruzínska v Gremi, ktoré bolo v 16. a 17. storočia prosperujúcim hlavným mestom kráľovského regiónu Kakheti. Katedrála Alaverdi. Na obed sa zastavíme v miestnej rodine, kde sa dozvieme niečo o gruzínskych tradíciách, ochutnáme tradičné jedlo, naučíme sa robiť tradičnú cukrovinku Churchkhela. Cesta bude pokračovať do Velistsikhe, kde navštívime miestnu vínnu pivnicu a táto návšteva bude spojená s ochutnávkou. V Tsinandali si pozrieme vilu bývalého miestneho vojvodu. Návrat do Tbilisi.

6. deň

Cesta nás povedie do dedinky Stepantsminda, pri hore Kazbegi (5033 m). Jedno z posledných miest, ktoré navštívime je kostol a hrad ananuri z 13. st. Sídlo bolo využívané panovníkmi z regiónu Aragvi a bol dejiskom mnohých bitiek. Po ceste návšteva „plačúcej steny“. Gergeti Trinity, kostol Najsvätejšej Trojice pri obci „Gergeti“ sa nachádza na pravom brehu rieky „Chkheri“, v nadmorskej výške 2 200 m. Večera v reštaurácii – ochutnávka gruzínskej národnej kuchyne.

7. deň

Voľno v hlavnom meste. Možnosť fakultatívnych aktivít: návšteva sírnych termálnych kúpeľov s terapeutickými vlastnosťami. Kúpele sú postavené na mieste, kde sírne potoky pramenia zo srdca zeme a majú terapeutickú povahu s konštantnou teplotou 38 – 40 °C. Možnosť návštevy trhu. Tu môžete získať staré koberce, maľby či iné zaujímavé artefakty ako spomienku na Vašu návštevu.

8. deň

V závislosti od letových časov transfer na letisko, odlet do Viedne.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Termín 15.4.2019 - 22.4.2019 7 nocí

Buková Tatiana

Tatiana Buková

Moje motto: "Zostať sám sebou."

Svet je plný rôzných zaujímavých kultúr a krásných miest ako aj nových dojmov ktoré sa nedajú nikdy vyčerpať a preto treba cestovať! Cestovanie je najlepšia vec na svete. Mne osobne prirastla k srdcu blizkovýchodná oblasť. Milujem historiu a čím sú pamiatky staršie tým ma viac priťahujú. Som posadnutá najmä Perziou, z hľadiska ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Termín 21.9.2019 - 28.9.2019 7 nocí

Šmátrala Marcel

Marcel Šmátrala

Zanechať po sebe svet lepší a krajší ako bol pred mojim príchodom (alebo sa o to aspoň pokúsiť).

Cestovanie neuveriteľným spôsobom rozširuje obzory, buduje charakter a celkovo prispieva k väčšiemu rozhľadu o svete, pretože je niekoľkonásobne lepšie ho zažiť na vlastnej koži, ako si o určitých krajinách len niečo naštudovať, či prečítať. Nestačí len vidieť historické pamätihodnosti, či prírodné krásy a počuť ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness