Grand Tour Južnou Amerikou

Argentína, Brazília, Peru, Bolívia

4.5 16 recenzií

Macchu Picchu, Peru
Rio de Janeiro, Brazília
Lima, Peru
Ostatné Grand Tour Južnou Amerikou
Buenos Aires, Argentína
Buenos Aires, Argentína
Ostatné Grand Tour Južnou Amerikou
Ostatné Grand Tour Južnou Amerikou
Ostatné Grand Tour Južnou Amerikou
Ostatné Grand Tour Južnou Amerikou
Ostatné Grand Tour Južnou Amerikou

Podrobné info o pobyte


Úvod

19-dňový letecký zájazd


Doprava

Letecká


Strava

Raňajky.


Cena zahŕňa

Leteckú dopravu s odletom z Viedne/Budapešti, transfer BA–letisko–BA. 4 miestne prelety Lima–Cuzco, La Paz–Buenos Aires, Buenos Aires–Puerto Iguazú, Iguazú–Rio de Janeiro vrátane letiskových poplatkov. Všetka doprava mikrobusom, prípadné taxíky. Vláčik na Macchu Picchu. Vstupy do NP a Macchu Picchu. Ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch s raňajkami a sprievodcu CK SATUR.

Cena nezahŕňa

Prepitné. Vstupy do pamiatok a múzeí (okrem komplexu Macchu Picchu). Možnosť výstupu na Huyana Picchu za doplatok v CK. Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 750 EUR.

Ostatné doplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu na vyžiadanie.

Upozornenie

Zmena programu a odletových časov vyhradená.


Ubytovanie

3* Hotely

Program zájazdu

Úvod

Fascinujú Vás nové divy sveta, ktoré si zvolil celý svet v roku 2009? V tomto okruhu budete môcť obdivovať dva z nich - Sochu Krista v brazílskom Rio de Janeiro a posvätné miesto Inkov, peruánske Macchu Picchu. Aj ďalšie miesta na trati sa však honosia prestížnymi titulmi - najvyššie položené hlavné mesto sveta, bolívijské La Paz, či vodopády Iguazú, jedinečný systém 275 kaskád rozkladajúci sa na území dvoch štátov, Argentíny a Brazílie. Pozrite si s nami to najkrajšie z Južnej Ameriky za necelé 3 týždne!

Program

1. - 2. DEŇ

Letecky do Južnej Ameriky. Našou prvou zastávkou je Lima, hlavné mesto Peru. „Mesto kráľov“ založené kolonizátormi v 16. storočí, dnes piata najväčšia metropola kontinentu. Historické centrum mesta, chránené UNESCO, preslávili predovšetkým hlavné námestie, koloniálne budovy a okolité sakrálne stavby.

3. - 4. DEŇ

Letecký presun do Cuzca, hlavného mesta inckej ríše. Pôvodné jemné, precízne postavené kamenné diela sú roztrúsené po celom meste. Katedrála, kostolíky, kláštorné budovy či arcibiskupský palác plné artefaktov a ikon. Hlavné námestie a trhovisko. Chrám Coricancha (kilometre dlhé kamenné steny) boli kedysi pokryté zlatom. Pôvodný obrys hlavného mesta Inkov v tvare pumy: pevnosť Sascayhuamán (hlava), kúpele Tambo Machay, skalný komplex Quenqo s amfiteátrom a pevnosť Puca Pucara, pomenovaná podľa červených kameňov.

5. DEŇ

Cesta vláčikom do komplexu Macchu picchu, posvätného centra Inkov. Stratené a našťastie znovuobjavené mesto, kráľovské a kultové sídlo „ríše Slnka“. Priestor zložený zo 140 stavieb v klasickom inckom architektonickom štýle. Prvý novodobý div sveta!

6. - 7. DEŇ

Nadmorská výška 3 821 m n. m. a najvyššie položené jazero sveta s funkčnou lodnou obchodnou prepravou – Titicaca. Známe plávajúce ostrovy kmeňa Uros vyrobené z plávajúcich zväzkov trstiny. Plavba na člne z rákosia. Pobrežné mesto Puno – „hlavné mesto folklóru“, bohaté na kultúrne a umelecké tradície. Pri troche šťastia zažijeme hudbu a tanec priamov uliciach. Presun do Copacabana – nachádzame sa v Bolívii!

8. - 10. DEŇ

Jazero Titicaca tentokrát z juhu – legendárny Ostrov Slnka (Isla del Sol) so slnečnou bránou. Lodný výlet a prehliadka chrámu Chincana. Kráľovské schodisko a posvätná fontána. Pre zdatnejších trek naprieč ostrovom (9 km v nadmorskej výške cca 4 000 m n. m.). Najvyššie položené hlavné mesto sveta, La Paz. Štvrť Los Andes s multietnickým charakterom a umeleckými remeselníkmi. Trh čarodejníc, čiže Mercado de las Brujas. Kostol sv. Františka a pôvabné námestie Plaza Murillo. Dych vyrážajúca vyhliadka Killi Killi. Mesačné údolie a jeho krásne hlinené útvary.

11. - 13. DEŇ

Letecký presun do metropoly Buenos Aires, hlavného mesta tanga – Argentíny (možný tango večer). Májové námestie, večne plné holubov a argentínskych zástav, prezidentský palác Casa Rosada, pešia zóna Florida a biely obelisk Avenide 9. de Julio. Farebná ulička Caminito a štadión Boca Juniors, kde debutoval v argentínskom drese slávny Diego. Prechádzka po Recolete, krásnom cintoríne v Buenos Aires, v ktorej odpočíva aj charizmatická Evita. Výletná plavba po rieke Paraná. Výlet do pampy spojenýs návštevou typickej usadlosti, folklór a život gaučov, grilovanie steakov, tradičné popíjanie maté.

14. - 15. DEŇ

Ďalší z vrcholov zájazdu, vodopády Iguazú, najväčší systém vodopádov na zemeguli. Titul „prírodný div sveta“! Ku 275 kaskádam rozkladajúcim sa na území dvoch štátov sa z Buenos Aires presunieme leteckya prehliadneme si ich podrobne z oboch strán – brazílska ponúka celkový pohľad a z argentínskej sa im dostaneme až „na dosah“. Pre záujemcov možnosť preletu helikoptérou, či plavba s fascinujúcim pohľadom do „Diablovej tlamy“ (najväčší zo sústavy vodopádov).

16. - 19. DEŇ

Prelet do Rio de Janeira, Brazília. Nevynecháme slávnu Sochu Krista (další novodobý div sveta!), Cukrovú homolu, či netradičnú katedrálu. Potom nás čaká len oddych na pláži, kokteily a možno aj trochu samby. Ubytovaní sme pri pláži v skvelom hoteli. Relax a pohodička. Letecký návrat domov.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2017 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness