Grand Tour Južnou Amerikou

Argentína, Brazília, Peru

5 17 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
17 5

Titulná fotka
Machu Picchu známe aj ako Stratené mesto Inkov
Cukrová homola Rio de Janeira
Titicaca-plávajúce ostrovy zo zväzkov trstiny
Rio de Janeiro, Brazília
Lima- mesto kráľov, Peru
Vodopády Iguazú
Buenos Aires, Argentína
Buenos Aires, Argentína
Námestie plaza Murillo
Titicaca-plávajúce ostrovy zo zväzkov trstiny

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Slovenský sprievodca

Národné parky

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Fascinujú Vás nové divy sveta, ktoré si zvolil celý svet v roku 2009? V tomto okruhu budete môcť obdivovať dva z nich - Sochu Krista v brazílskom Rio de Janeiro a posvätné miesto Inkov, peruánske Macchu Picchu. Aj ďalšie miesta na trati sa však honosia prestížnymi titulmi - najvyššie položené hlavné mesto sveta, bolívijské La Paz, či vodopády Iguazú, jedinečný systém 275 kaskád rozkladajúci sa na území dvoch štátov, Argentíny a Brazílie. Pozrite si s nami to najkrajšie z Južnej Ameriky za necelé 3 týždne!

Úvod

19-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3* Hotely

Stravovanie

Raňajky.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu s odletom z Viedne/Budapešti, transfer BA–letisko–BA. 4 miestne prelety Lima–Cuzco, La Paz–Buenos Aires, Buenos Aires–Puerto Iguazú, Iguazú–Rio de Janeiro vrátane letiskových poplatkov. Všetka doprava mikrobusom, prípadné taxíky. Vláčik na Macchu Picchu. Vstupy do NP a Macchu Picchu. Ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch s raňajkami a sprievodcu CK SATUR. Servisné poplatky cca 750 EUR (vrátane miestnych preletov).

Celková cena nezahŕňa

Príplatok za jednolôžkovú izbu 680 EUR. Prepitné. Vstupy do pamiatok a múzeí (okrem komplexu Macchu Picchu). Možnosť výstupu na Huyana Picchu za doplatok v CK. Cestovné poistenie.

Poznámka

Zmena programu a odletových časov vyhradená.

Doprava

Letecká

Program zájazdu

1. – 2. deň

Letecky do Južnej Ameriky. Našou prvou zastávkou je Lima, hlavné mesto Peru. „Mesto kráľov“ založené kolonizátormi v 16. storočí, dnes piata najväčšia metropola kontinentu. Historické centrum mesta, chránené UNESCO, preslávili predovšetkým hlavné námestie, koloniálne budovy a okolité sakrálne stavby.

3. – 4. deň

Letecký presun do Cuzca, hlavného mesta inckej ríše. Pôvodné jemné, precízne postavené kamenné diela sú roztrúsené po celom meste. Katedrála, kostolíky, kláštorné budovy či arcibiskupský palác plné artefaktov a ikon. Hlavné námestie a trhovisko. Chrám Coricancha (kilometre dlhé kamenné steny) boli kedysi pokryté zlatom. Pôvodný obrys hlavného mesta Inkov v tvare pumy: pevnosť Sascayhuamán (hlava), kúpele Tambo Machay, skalný komplex Quenqo s amfi teátrom a pevnosť Puca Pucara, pomenovaná podľa červených kameňov.

5. deň

Cesta vláčikom do komplexu Macchu picchu, posvätného centra Inkov. Stratené a našťastie znovuobjavené mesto, kráľovské a kultové sídlo „ríše Slnka“. Priestor zložený zo 140 stavieb v klasickom inckom architektonickom štýle. Prvý novodobý div sveta!

6. – 7. deň

Nadmorská výška 3 821 m n. m. a najvyššie položené jazero sveta s funkčnou lodnou obchodnou prepravou – Titicaca. Známe plávajúce ostrovy kmeňa Uros vyrobené z plávajúcich zväzkov trstiny. Plavba na člne z rákosia. Pobrežné mesto Puno – „hlavné mesto folklóru“, bohaté na kultúrne a umelecké tradície. Pri troche šťastia zažijeme hudbu a tanec priamov uliciach. Presun do Copacabana – nachádzame sa v Bolívii!

8. – 10. deň

Jazero Titicaca tentokrát z juhu – legendárny Ostrov Slnka (Isla del Sol) so slnečnou bránou. Lodný výlet a prehliadka chrámu Chincana. Kráľovské schodisko a posvätná fontána. Pre zdatnejších trek naprieč ostrovom (9 km v nadmorskej výške cca 4 000 m n. m.). Najvyššie položené hlavné mesto sveta, La Paz. Štvrť Los Andes s multietnickým charakterom a umeleckými remeselníkmi. Trh čarodejníc, čiže Mercado de las Brujas. Kostol sv. Františka a pôvabné námestie Plaza Murillo. Dych vyrážajúca vyhliadka Killi Killi. Mesačné údolie a jeho krásne hlinené útvary.

11. – 13. deň

Letecký presun do metropoly Buenos Aires, hlavného mesta tanga – Argentíny (možný tango večer). Májové námestie, večne plné holubov a argentínskych zástav, prezidentský palác Casa Rosada, pešia zóna Florida a biely obelisk Avenide 9. de Julio. Farebná ulička Caminito a štadión Boca Juniors, kde debutoval v argentínskom drese slávny Diego. Prechádzka po Recolete, krásnom cintoríne v Buenos Aires, v ktorej odpočíva aj charizmatická Evita. Výletná plavba po rieke Paraná. Výlet do Pampy spojený s návštevou typickej usadlosti, folklór a život gaučov, grilovanie steakov, tradičné popíjanie maté.

14. – 15. deň

Ďalší z vrcholov zájazdu, vodopády Iguazú, najväčší systém vodopádov na zemeguli. Titul „prírodný div sveta“! Ku 275 kaskádam rozkladajúcim sa na území dvoch štátov sa z Buenos Aires presunieme letecky a prehliadneme si ich podrobne z oboch strán – brazílska ponúka celkový pohľad a z argentínskej sa k nim dostaneme až „na dosah“. Pre záujemcov možnosť preletu helikoptérou, či plavba s fascinujúcim pohľadom do „Diablovej tlamy“ (najväčší zo sústavy vodopádov).

16. – 19. deň

Prelet do Rio de Janeira, Brazília. Nevynecháme slávnu Sochu Krista (další novodobý div sveta!), Cukrovú homolu, či netradičnú katedrálu. Potom nás čaká len oddych na pláži, kokteily a možno aj trochu samby. Ubytovaní sme pri pláži v skvelom hoteli. Relax a pohodička. Letecký návrat domov.

Zmena programu vyhradená.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness