Grand Tour Južnou Amerikou

Argentína, Bolívia, Brazília, Peru

5 6 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
6 5

Macchu Picchu, Peru
Machu Picchu známe aj ako Stratené mesto Inkov
Cukrová homola Rio de Janeira
Titicaca-plávajúce ostrovy zo zväzkov trstiny
Rio de Janeiro, Brazília
Lima- mesto kráľov, Peru
Vodopády Iguazú
Buenos Aires, Argentína
Buenos Aires, Argentína
Námestie plaza Murillo
Titicaca-plávajúce ostrovy zo zväzkov trstiny

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Miestny prelet v cene

Slovenský sprievodca

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Národné parky

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Fascinujú Vás nové divy sveta, ktoré si zvolil celý svet v roku 2009? V tomto okruhu budete môcť obdivovať dva z nich - Sochu Krista v brazílskom Rio de Janeiro a posvätné miesto Inkov, peruánske Macchu Picchu. Aj ďalšie miesta na trati sa však honosia prestížnymi titulmi - najvyššie položené hlavné mesto sveta, bolívijské La Paz, či vodopády Iguazú, jedinečný systém 275 kaskád rozkladajúci sa na území dvoch štátov, Argentíny a Brazílie. Pozrite si s nami to najkrajšie z Južnej Ameriky za necelé 3 týždne!

19-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3* Hotely

Stravovanie

Raňajky.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu s odletom z Viedne/Budapešti, transfer BA–letisko–BA. 4 miestne prelety Lima–Cuzco, La Paz–Buenos Aires, Buenos Aires–Puerto Iguazú, Iguazú–Rio de Janeiro vrátane letiskových poplatkov. Všetka doprava mikrobusom, prípadné taxíky. Vláčik na Macchu Picchu. Vstupy do NP a Macchu Picchu. Ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch s raňajkami a sprievodcu CK SATUR. Servisné poplatky cca 750 EUR (vrátane miestnych preletov).

Celková cena nezahŕňa

Príplatok za jednolôžkovú izbu 680 EUR. Prepitné. Vstupy do pamiatok a múzeí (okrem komplexu Macchu Picchu). Možnosť výstupu na Huyana Picchu za doplatok v CK. Cestovné poistenie.

Poznámka

Zmena programu a odletových časov vyhradená.

Doprava

Letecká

Program zájazdu

1. deň

1. – 2. deň: Letecky do Južnej Ameriky. Našou prvou zastávkou je Lima, hlavné mesto Peru. „Mesto kráľov“ založené kolonizátormi v 16. storočí, dnes piata najväčšia metropola kontinentu. Historické centrum mesta, chránené UNESCO, preslávili predovšetkým hlavné námestie, koloniálne budovy a okolité sakrálne stavby.
Lima, Peru

Iné atrakcie

„Mesto kráľov“, ktoré založili kolonizátori už v 16. storočí, dnes patrí medzi 5 najväčších metropol na kontinente. Svojou rozmanitosťou láka každoročne množstvo turistov, ktorým ponúka široké spektrum možností. Okrem historického centra plného honosných koloniálnych budov, tu možno nájsť viacero sakrálnych stavieb či slumové mestečká, ktoré sem pribudli počas minulého storočia, počas nárastu prisťahovalcov z peruánskych Ánd. Veľkým potešením je toto hlavné mesto aj pre milovníkov prímorského oddychu, rozprestiera sa totiž na desiatkach kilometrov pacifického pobrežia, nad ktorým bdie socha Krista siahajúca do viac ako 30 metrovej výšky.

Viac Menej

3. deň

3. – 4. deň: Letecký presun do Cuzca, hlavného mesta inckej ríše. Pôvodné jemné, precízne postavené kamenné diela sú roztrúsené po celom meste. Katedrála, kostolíky, kláštorné budovy či arcibiskupský palác plné artefaktov a ikon. Hlavné námestie a trhovisko. Chrám Coricancha (kilometre dlhé kamenné steny) boli kedysi pokryté zlatom. Pôvodný obrys hlavného mesta Inkov v tvare pumy: pevnosť Sascayhuamán (hlava), kúpele Tambo Machay, skalný komplex Quenqo s amfi teátrom a pevnosť Puca Pucara, pomenovaná podľa červených kameňov.

5. deň

Cesta vláčikom do komplexu Macchu picchu, posvätného centra Inkov. Stratené a našťastie znovuobjavené mesto, kráľovské a kultové sídlo „ríše Slnka“. Priestor zložený zo 140 stavieb v klasickom inckom architektonickom štýle. Prvý novodobý div sveta!
2

Ostrov Slnka

Ostrov Slnka, Peru

HistóriaPríroda

Bližšie k svojim bohom mali Inkovia zo všetkých vyšších miest, ktoré ponúkali krásne prostredie volajúce po modlitbách a obradoch. Inak tomu nebolo ani nebolo ani na tomto čarovnou mieste s miestnym názvom „Isla del Sol“, kde dodnes možno nájsť ruiny chrámu Chincana. Zaujme aj jeho kráľovské schodisko či posvätná fontána. Ak túžite potešiť svoje zmysly, vydať sa môžete na 9 kilometrovú túru naprieč ostrovom, počas ktorej naplno podľahnete čaru tunajšej krajiny.

Viac Menej
3

La Paz

4

Machu Picchu

6. deň

6. – 7. deň: Nadmorská výška 3 821 m n. m. a najvyššie položené jazero sveta s funkčnou lodnou obchodnou prepravou – Titicaca. Známe plávajúce ostrovy kmeňa Uros vyrobené z plávajúcich zväzkov trstiny. Plavba na člne z rákosia. Pobrežné mesto Puno – „hlavné mesto folklóru“, bohaté na kultúrne a umelecké tradície. Pri troche šťastia zažijeme hudbu a tanec priamov uliciach. Presun do Copacabana – nachádzame sa v Bolívii!
5

Ostrov Slnka

Ostrov Slnka, Peru

HistóriaPríroda

Bližšie k svojim bohom mali Inkovia zo všetkých vyšších miest, ktoré ponúkali krásne prostredie volajúce po modlitbách a obradoch. Inak tomu nebolo ani nebolo ani na tomto čarovnou mieste s miestnym názvom „Isla del Sol“, kde dodnes možno nájsť ruiny chrámu Chincana. Zaujme aj jeho kráľovské schodisko či posvätná fontána. Ak túžite potešiť svoje zmysly, vydať sa môžete na 9 kilometrovú túru naprieč ostrovom, počas ktorej naplno podľahnete čaru tunajšej krajiny.

Viac Menej

8. deň

8. – 10. deň: Jazero Titicaca tentokrát z juhu – legendárny Ostrov Slnka (Isla del Sol) so slnečnou bránou. Lodný výlet a prehliadka chrámu Chincana. Kráľovské schodisko a posvätná fontána. Pre zdatnejších trek naprieč ostrovom (9 km v nadmorskej výške cca 4 000 m n. m.). Najvyššie položené hlavné mesto sveta, La Paz. Štvrť Los Andes s multietnickým charakterom a umeleckými remeselníkmi. Trh čarodejníc, čiže Mercado de las Brujas. Kostol sv. Františka a pôvabné námestie Plaza Murillo. Dych vyrážajúca vyhliadka Killi Killi. Mesačné údolie a jeho krásne hlinené útvary.

11. deň

11. – 13. deň: Letecký presun do metropoly Buenos Aires, hlavného mesta tanga – Argentíny (možný tango večer). Májové námestie, večne plné holubov a argentínskych zástav, prezidentský palác Casa Rosada, pešia zóna Florida a biely obelisk Avenide 9. de Julio. Farebná ulička Caminito a štadión Boca Juniors, kde debutoval v argentínskom drese slávny Diego. Prechádzka po Recolete, krásnom cintoríne v Buenos Aires, v ktorej odpočíva aj charizmatická Evita. Výletná plavba po rieke Paraná. Výlet do Pampy spojený s návštevou typickej usadlosti, folklór a život gaučov, grilovanie steakov, tradičné popíjanie maté.
6

Buenos Aires

Buenos Aires, Argentína

Iné atrakcie

Pri návšteve Južnej Ameriky by bolo hriechom nezájsť do toho najpútavejšieho, čo môže ponúknuť Argentína – Buenos Aires. V tejto metropole sa nikto určite nebude nudiť. Zrak sa nasýti z neprestávajúceho množstva podnetov, akými sú Májové námestie, prezidentský palác Casa Rosada, pešia zóna Florida, či biely obelisk Avenide 9. Zaujmú aj iné. neďaleké časti, napríklad farebná ulička Caminito či štadión Boca Juniors, kde začínal aj svetoznámy Diego. Nechajte sa naplno očariť tajomstvom prostredia, ktoré je považované za hlavné mesto toho najvášnivejšieho tanca – tanga.

Viac Menej

14. deň

14. – 15. deň: Ďalší z vrcholov zájazdu, vodopády Iguazú, najväčší systém vodopádov na zemeguli. Titul „prírodný div sveta“! Ku 275 kaskádam rozkladajúcim sa na území dvoch štátov sa z Buenos Aires presunieme letecky a prehliadneme si ich podrobne z oboch strán – brazílska ponúka celkový pohľad a z argentínskej sa k nim dostaneme až „na dosah“. Pre záujemcov možnosť preletu helikoptérou, či plavba s fascinujúcim pohľadom do „Diablovej tlamy“ (najväčší zo sústavy vodopádov).
7

Vodopády Iguazú

Vodopády Iguazú, Argentína

Príroda

Ďalším z vrcholov zájazdu sa jednoznačne stane najväčší systém vodopádov na svete, ktorý patrí medzi najväčšie prírodné divy našej planéty. 275 kaskád sa rozmáha na hraničnom území dvoch krajín, a tak sa naskytá možnosť prezrieť si ich z oboch strán. Z brazílskej, ktorá ponúka celkovú panorámu a aj z argentínskej, kde sa vďaka špeciálnym lávkam a observatóriám dostanete do tesnej blízkosti mohutných vodopádov. V okolí sa rozprestierajú rozsiahle národné parky, na ktoré sa môžete pozrieť napríklad aj z vtáčej perspektívy – počas letu helikoptérou, ktorá s vami preletí aj ponad úžasný vodný kolos.

Viac Menej

16. deň

16. – 19. deň: Prelet do Rio de Janeira, Brazília. Nevynecháme slávnu Sochu Krista (další novodobý div sveta!), Cukrovú homolu, či netradičnú katedrálu. Potom nás čaká len oddych na pláži, kokteily a možno aj trochu samby. Ubytovaní sme pri pláži v skvelom hoteli. Relax a pohodička. Letecký návrat domov.
8

Rio de Janeiro

Rio de Janeiro,

Iné atrakcie

Užite si nekonečnú dávku zábavy, oddychu a nočného života za zvukov vychýrenej samby a morských vĺn na oslňujúcich bielych plážach. Na tých aktívnejších čaká prehliadka mesta, ktorá zahŕňa všetky dôležité body, ktoré nemožno v Riu vynechať. Sochu Krista, netradičnú katedrálu aj obľúbenú „Cukrovú homolu“, ktorá ponúka neuveriteľný výhľad na okolie. Už od začiatku 20. storočia vedie na tento majestátny prírodný úkaz lanová dráha, ktorá na vrchol ročne prevezie davy turistov.

Viac Menej

Zmena programu vyhradená.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness