Faerské ostrovy - Miesto, kde počuť ticho

Faerské ostrovy

bez recenzií - nové v ponuke

Titulná fotka
Ostatné Faerské ostrovy - Miesto, kde počuť ticho
Ostatné Faerské ostrovy - Miesto, kde počuť ticho
Ostatné Faerské ostrovy - Miesto, kde počuť ticho
Ostatné Faerské ostrovy - Miesto, kde počuť ticho
Ostatné Faerské ostrovy - Miesto, kde počuť ticho
Ostatné Faerské ostrovy - Miesto, kde počuť ticho
Ostatné Faerské ostrovy - Miesto, kde počuť ticho

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Veľkosť skupiny max 16 osôb

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

5 - dňový letecký zájazd

Ubytovanie

4* hotel

Stravovanie

Raňajky

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfer BA – letisko – BA. Dopravu mikrobusom počas programu. Všetky miestne trajekty. 4x ubytovanie 4* hoteli s raňajkami. Sprievodcu CK SATUR. Servisné poplatky 290 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Fakultatívne aktivity. Stravu. Vstupy do pamiatok. Príplatok za jednolôžkovú izbu 440 EUR. Cestovné poistenie.

Doprava

Letecká

Program zájazdu

1. deň

V skorých ranných hodinách odlet z Viedne cez Kodaň, prílet na Faerské ostrovy v popoludňajších hodinách. Zastávky v obciach Midvágur a Sandavágur, presun podmorským tunelom na ostrov Streymoy do Vestmanny, návšteva Múzea Faerských ság, plavba okolo útesov Vestmannabjorgini. Podvečerná prehliadka Tórshavnu - pevnosti Skansin, vládnej štvrti, prístavu. Ubytovanie v Tórshavne.

2. deň

Raňajky. Prehliadka stredovekého centra Faerských ostrovov, Kirkjubour s nedokončenou katedrálou sv.Magnusa, kostolom sv.Olafa a najstaršou drevenou budovou sveta. Presun do Tórshavnu, dokončenie prehliadky mesta. Trajektom na ostrov Nólsoy s najväčšou kolónou Víchrovníčkov na svete, prehliadka mestečka a múzea s loďou Diana Victoria. Presun loďou k majáku Bordan, ktorého svetlo vidno až do diaľky 30km, jeho šošovky vážia 4 tony a merajú takmer 3 metre. Popoludní výlet do dedinky Saksun s ľahkou prechádzkou okolo Saksunskej zátoky ku pobrežiu. Zastávka pri vodopáde Fossá a návšteva dedinky Tjornuvik s výhľadom na majestátne útesy Obor a Čarodejnica. Návrat na ubytovanie.

3. deň

Po raňajkách nás čaká presun do druhého najväčšieho faerského mesta Klaksvík. Nasleduje prehliadka mesta a presun loďou na ostrov Kálsoy so zastávkou pri Kópakónan a nenáročnou turistikou k majáku Trollanes. Pokračujeme ďalej do Vidareidi a následne oboplávame druhý najvyšší európsky útes, Enniberg. Návrat na ubytovanie.

4. deň

Po raňajkách celodenný výlet na ostrov Mykines s najväčšou kolónou alky bielobradej. Tu nás čaká príjemná túra. Cestou späť nás čakajú zastávky v dedinkách Bour a Gásadálur na ostrove Vágar. Po návrate na ubytovanie budeme mať možnosť fakultatívne absolvovať tradičný faerský večer s večerou.

5. deň

Raňajky a následný presun na ostrov Eysturoy. Cestou si spravíme zastávku pri futbalovom štadióne v Toftire, navštívime dedinku Gjogv a v prípade, ak to počasie dovolí, vystúpime na najvyšší vrchol Faerských ostrovov Slaettaratindur (882m). Presun na letisko a odlet do Viedne.

Zmena programu vyhradená.

Sprievodcovia zájazdu

Šmátrala Marcel

Marcel Šmátrala

Zanechať po sebe svet lepší a krajší ako bol pred mojim príchodom (alebo sa o to aspoň pokúsiť).

Cestovanie neuveriteľným spôsobom rozširuje obzory, buduje charakter a celkovo prispieva k väčšiemu rozhľadu o svete, pretože je niekoľkonásobne lepšie ho zažiť na vlastnej koži, ako si o určitých krajinách len niečo naštudovať, či prečítať. Nestačí len vidieť historické pamätihodnosti, či prírodné krásy a počuť ...

Profil a zájazdy sprievodcu

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness