Ekvádor a Galapágy

Ekvádor

bez recenzií - nové v ponuke

Ekvádor
Príroda Ekvádor a Galapágy
Santa Cruz, Ekvádor
Príroda Ekvádor a Galapágy
Príroda Ekvádor a Galapágy
Príroda Ekvádor a Galapágy
Ekvádor
Korytnačky, Galapágy
Príroda Ekvádor a Galapágy
Príroda Ekvádor a Galapágy

Podrobné info o pobyte


Úvod

15-dňový letecký zájazd


Doprava

Letecká


Strava

7x raňajky, 2x plná penzia, 4x plná penzia na Galapágoch.


Cena zahŕňa

 Leteckú dopravu. Transfer BA – letisko – BA. 7x ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch s raňajkami, miestne transfery. 2x ubytovanie s plnou penziou v Amazon lodge. Sprievodcu CK SATUR. Predĺženie na Galapágoch obsahuje: 4x ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch s plnou penziou na Galapágoch, miestny prelet Quito – Galapágy – Quito. Plavby medzi ostrovmi. Miestne transfery.

Cena nezahŕňa

Jedlá a nápoje nad rámec uvedený v programe. Prepitné. Príplatok za jednolôžkovú izbu 490 EUR (790 EUR v prípade predĺženia pobytu na Galapágoch). Športové aktivity v Banos. Vstupné do NP Galapágy 100 USD, INGALA transit card 10 USD, Isabela prístavná daň 20 USD. Vstupy. Miestne odletové taxy (cca. 41 USD). Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 550 EUR (v prípade predĺženia na Galapágoch 750 EUR).

Upozornenie

Zmena programu a letových časov vyhradená.


Ubytovanie

7x ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch. 2x ubytovanie v Amazon lodge. 4x ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch na Galapágoch.

Program zájazdu

Úvod

Jedinečná fauna a flóra, ktorá bola len minimálne ovplyvnená zásahom človeka je na svete jedinečná a nezameniteľná. Jediné miesto na zemi, kde žijú tučniaky na severnej pologuli. Navštívte s nami ostrovy izolované od zvyšku sveta, ktoré predstavujú živé laboratórium, kde môžete pozorovať evolúciu jedinečných druhov.

Program

1. deň:

Odlet z Európy do Quito. Po prílete transfer z letiska do hotela a ubytovanie.

2. deň:

Náš pobyt v Ekvádore začneme prehliadkou hlavného mesta Quito. Počas prehliadky uvidíme najzaujímavejšie časti mesta a malebné historické centrum. Odvezieme sa lanovkou do výšky 4100 metrov a vychutnáme si výhľad na mesto, ktorý umocňuje krásny výhľad na okolité sopky. Podnikneme výlet k monumentu Mitad del Mundo, ktorý označuje presný stred sveta so súradnicami 0°0’0’’.

3. deň:

Celodenný výlet na vyhlásené a najväčšie trhy s umením a miestnou kultúrou Otavalo. Po ceste sa zastavíme pri lagúne Cuicocha, ktorá sa nachádza na dne krátera sopky.

4. deň:

Dnes strávime celý deň v národnom parku sopky Cotopaxi, ktorý je vyhlásený svojou prírodnou krásou. Dostaneme sa do výšky 4900 metrov k jednej z najvyšších sopiek sveta. Odchod do blízkosti Quilotoa. Ubytovanie.

5. deň:

Malebnou krajinou centrálnej časti Ánd sa presunieme k lagúne Quilotoa. Odchod do Banos a ubytovanie.

6. deň:

V Banos zažijeme deň plný zábavy a adrenalínu. Uvidíme množstvo vodopádov a tí odvážnejší si môžu vyskúšať rôzne športové aktivity ako rafting, zlaňovanie vodopádu či zip line. Relax v teplých kúpeľoch.

7. - 9. DEŇ

Presun do Tena. Zažijeme pravý Ekvádor v bungalovoch „Amazon lodge“. Absolvujeme prechádzku džungľou, kde môžeme pozorovať exotickú faunu a flóru. Po krátkej túre sa ocitneme pri kaskádach La Cascada de Latas, kde sa môžeme okúpať v kryštálovo čistej vode. Vydáme sa do dažďového pralesa. Stretneme sa s kmeňom kontaktovaných Waorani, ktorí nám predvedú typický kmeňový tanec a šamanský rituál. Presun do Quita.

8. deň:

Rozlúčime sa s Ekvádorom poslednými chvíľami voľna v Quito. Transfer na letisko a odlet do Európy.

MOŽNOSŤ PREDĹŽENIA POBYTU NA GALAPÁGOCH

10. DEŇ  Ráno transfer na letisko v Quito a odlet na Galapágy na letisko v Baltra na ostrove Santa Cruz. Transfer z letiska do prístavu Puerto Ayora. Dostaneme sa do vnútrozemia ostrova Santa Cruz, kde budeme mať špeciálnu príležitosť pozorovať obrovské korytnačky nazývané tiež Galapagos, po ktorých sú pomenované celé ostrovy. Návrat do Puerto Ayora.

9. deň:

Raňajky. Rýchloloďou sa dostaneme na ostrov Floreana, kde si môžeme pozrieť jaskyne, ktoré v minulosti používali piráti. Návrat do Puerto Ayora.

10. deň:

Navštívime slávnu výskumnú stanicu Charlesa Darwina, kde sa inšpiroval k svojej evolučnej teórii. Poobede sa rýchloloďou presunieme na ostrov Isabela. Vyberieme sa do lagúny Flamingo, kde sanachádza najväčšia kolónia plameniakov. 

11. deň:

Turistika k vulkánu Siera Negra, ktorý je druhým najväčším sopečným kráterom na svete. Dostaneme sa aj k vulkánu Chico, kde sa nám naskytne úžasný výhľad na okolitú mesačnú krajinu. Celé poobedie môžeme šnorchlovať v Concha Perla, kde môžeme plávať s tuleňmi, farebnými rybkami a pri troche šťastia aj s morskými korytnačkami.

12. deň:

Ráno nás čaká transfer z Isabela do Puerto Ayora. Odtiaľ sa presunieme na letisko do Baltra a odletíme do Quita odkiaľ pokračujeme v lete do Európy.

13. deň:

Prílet na letisko a transfer do Bratislavy.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2017 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness