Cyprus Afroditin ostrov

Cyprus

5 2 recenzie

Celkové
hodnotenie
5
2 5

Cyprus Afroditin ostrov
Príroda Cyprus Afroditin ostrov
Ostatné Cyprus Afroditin ostrov
Ostatné Cyprus Afroditin ostrov
Ostatné Cyprus Afroditin ostrov
Ostatné Cyprus Afroditin ostrov
Ostatné Cyprus Afroditin ostrov
Ostatné Cyprus Afroditin ostrov
Ostatné Cyprus Afroditin ostrov
žena vo vode, cyprus

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

S pobytom pri mori

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Cyprus - najvýchodnejší európsky ostrov, na ktorom sa narodila bohyňa lásky Afrodita, si zamilujete i Vy. Zláka Vás svojím nádherným a priezračným morom, úchvatnými scenériami hôr, úžasnou históriou, kultúrou, bohatým nočným životom, a v neposlednom rade i vynikajúcou kuchyňou. Uvidíte starobylé mestá Nikózia, Kyrénia či Famagusta a veľa ďalších zaujímavostí.

8-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

7x ubytovanie v 5* hoteli

Stravovanie

7x all inclusive

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu Bratislava – Larnaca – Bratislava, servisné poplatky, miestny autobus, resp. mikrobus podľa programu, 7x ubytovanie s all inclusive v 5* hoteli, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa

Vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie. Doplatok za 1/1 izbu 558 EUR.

Doprava

Letecká, autokarová počas pobytu.

Program zájazdu

1. deň

Odlet z Bratislavy na Cyprus, po prílete transfer do hotela. Ubytovanie, podľa časových možností individuálne voľno, večera.

2. deň

Raňajky, odchod smerom k starobylému cyperskému mestu duchov – Famagusta. Jednou z najkrajších gotických stavieb je Mešita Lala Mustafa Paša z roku 1281, kde boli korunovaní cyperskí králi. Prvý cyperský kráľ bol Guy de Lusignan (bývalý kráľ Jeruzalema), ktorý ostrov kúpil od templárskeho rádu. Jeho rod vládol Cypru až do roku 1498, keď ostrov predali Benátskej republike. Benátčania tu okrem prístavu a stredovekého opevnenia, zanechali aj takzvanú Othelovu vežu – Citadelu, ktorá je spomínaná aj v známej dráme Wiliama Shakespeara s názvom Othello. Kláštor Svätého Barnabáša je múzeum pravoslávnych ikon a v kaplnke odpočívajú relikvie svätca – patróna Cypru. Po výdatnom obede nás čakajú antické ruiny mesta Salamis, s agorou, rímskymi kúpeľmi a divadlom. Potom sa vyberieme preskúmať hlavné a najväčšie mesto Cypru – Nikóziu. Mesto rozdelené na dve časti, tureckú a grécku. Po prehliadke Mešity Selimiye (Svätej Sofie) ktorá bola ďalšou z výstavných korunovačných katedrál, je na pláne The Great Inn - karavansaray zo 16. storočia, neskôr využívaný Britmi ako väznica a kostol Bedesten. Severnou bránou mesta sa môžeme dostať pešou zónou na grécku časť, kde bude dostatok priestoru na osobné voľno alebo prehliadku archeologického múzea. Návrat do hotela, večera.
1

Famagusta

Famagusta, Severný Cyprus

HistóriaKultúra

Legenda hovorí, že citadelu v meste Famagusta si Shakespeare vybral za dejisko svojej drámy Othello. V tamojšej hradnej veži údajne zo žiarlivosti uškrtil Desdemonu a vzápätí sa sám prebodol mečom. Dnes sa sem chodí najmä kvôli štvrti Varosha, zakázanému mestu duchov. Táto kedysi prepychová štvrť vychýrená prekrásnymi plážami a luxusnými hotelmi bola vyhľadávaná anglickou kráľovnou aj filmovými hviezdami ako Elizabeth Taylor či Brigitte Bardot. Po obsadení severnej časti ostrova tureckou armádou zostala prázdna, oplotená, zapečatená a prísne strážená armádou. Vo výkladoch drahých obchodov dodnes visia módne novinky tých čias, na stoloch hotelov je prestreté a v tamojších bankách sú dodnes uložené peniaze. Nesmie sem prekĺznuť ani noha, nesmiete si ju ani fotiť. Môžete sa popri nej prejsť po pláži, nadýchnuť sa čarovnej atmosféry, či predstavovať si napríklad Elizabeth, ako tu prežíva vášnivý románik s Richardom Burtonom. Mestečko Salamis je skutočným tajným pokladom Famagusty. Historická časť pokrýva plochu jednej štvorcovej míle vytiahnutej z morského dna. Nakuknite aj sem. :)

Viac Menej
2

Nikózia

3. deň

Po raňajkách sa vyberieme preskúmať okolie hotela a mesta Kyrénia (Gyrne). Je jedným z najpopulárnejších turistických letovísk Cypru vďaka krásnemu pohoriu, úžasným výhľadom na prímorskú scenériu. Okrem všetkých týchto lákadiel má Kyrénia nespočetné množstvo historických a kultúrne zaujímavých miest. Prvou zástavkou bude majestátny hrad sv. Hilarióna – jedeného z troch strážnych hradov ostrova. Zvládnuť 600 schodov určite stojí za námahu, pretože výhľad, ako aj ruiny sú jedinečné. Následný oddych spolu s obedom strávime v gotickom opátstve Bellapais, s nádherným výhľadom a typickým cyperským mezé. Po obede zídeme z hôr a zamierime do centra Kyrénie, kde si prezrieme prístavný hrad s najstarším zachovaným vrakom obchodnej lode a malebný prístav s majákom, kde odporúčame lahodnú cyperskú kávu. Poobede návrat do hotela, večera.
3

Kyrenia

Kyrenia, Severný Cyprus

Fakultatívny výletHistóriaKultúra

Počas celodenného výletu vás čaká najskôr návšteva dedinky Bellapais. Obec je dnes veľmi známa vďaka svojej polohe pri úpäti Pätprstej hory (Besparmark). Kláštor Bellapais je považovaný za najkrajšiu gotickú stavbu Blízkeho Východu. Ďalej navštívite malebný prístav a hrad Kyrenia s druhým najstarším nájdeným vrakom lode. Spoznáte aj hrad St. Hilarion, ktorý bol vzorom pre Snehulienkin hrad z rozprávky Walta Disneyho a z jeho vrchu si vychutnať úchvatný výhľad na pobrežie najkrajšieho mesta Cypru - Kyrenie. Potom pokračujte návštevou dedinky Bellapais, v ktorej anglický spisovateľ Lawrence Durrel napísal svoju slávnu knihu Horké citróny.

Viac Menej

4. deň

Po raňajkách presun do plážového hotela v letovisku Bafra. Cestou preskúmame polostrov Karpáz, dlhý skalnatý výbežok, ktorý je najmenej rozvinutou časťou ostrova. Nájdeme tu najkrajšie nedotknuté pláže s bielym pieskom a priezračnou vodou. Najznámejšia je pláž „Golden Beach“, ktorá je 2 km dlhá. Vo vnútrozemí tohto výbežku sú rozosiate kresťanské kostoly a kláštory, jedným z nich je i kláštor Sv. Andreasa, ktorého svätosť uznávajú oba národy. Možno označiť za „Lurdy východu“, nakoľko voda, ktorá vyteká z prameňa pri kláštore, údajne obsahuje zázračné liečivá. Za fotku určite stoja milé a zvedavé nájazdy divokých somárov, obývajúce tento posledný panenský kút Stredomoria. Návrat na ubytovanie, večera.
4

Bafra

Bafra, Cyprus

PlážeHistóriaKultúra

Bafra, možno známejším názvom Vokolida, je známe letovisko na severnom Cypre, kde sa nachádzajú tie najkrajšie pláže, čistá voda, honosné hotely so špičkovými službami, ktoré splnia všetky vaše očakávania.  Bafra je stelesnením dokonalej dovolenky, počas ktorej si chcete úplne oddýchnuť. Okrem skvelých hotelov nájdete v destinácii niekoľko zaujímavých historických pamiatok ako napríklad baziliku Ayios Trias. Toto letovisko patrí medzi niekoľko unikátnych lokalít, kde niekoľké miesta fungujú bez používania elektrickej energie.

Viac Menej
5

Polostrov Karpaz

6

Golden Beach

5. deň

Raňajky, Pobyt pri mori. Po spoznaní histórie tohto magického ostrova si môžete naplno užívať severný Cyprus typický svojimi nádhernými a širokými plážami.

6. deň

Raňajky, Pobyt pri mori. Po spoznaní histórie tohto magického ostrova si môžete naplno užívať severný Cyprus typický svojimi nádhernými a širokými plážami.

7. deň

Raňajky, Pobyt pri mori. Po spoznaní histórie tohto magického ostrova si môžete naplno užívať severný Cyprus typický svojimi nádhernými a širokými plážami.

8. deň

Raňajky, odubytovanie a podľa letových časov odlet.

Zmena programu vyhradená.

Ostrov slnka a bohyne lásky Afrodity, patrí svojou rozlohou k trom najväčším ostrovom vynárajúcim sa nad modrú hladinu Stredozemného mora. Preslávil sa 9 tisíc ročnou históriou a slávnymi antickými legendami, najznámejšia je o bohyni lásky Afrodite, ktorá sa zrodila z morskej peny pri skalách na južnom pobreží.

Hlavné mesto: Nikózia
Časový posun: +1h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR