Cyprus Afroditin ostrov

Cyprus

5 7 recenzií

Celkové
hodnotenie
5
7 5

Panoramatický výhľad na Cyprus
Kykkos monastery
Panenské pláže, poznávací zájazd Cyprus
Agia Napa, poznávací zájazd Cyprus
Krásne zákutia, poznávací zájazd Cyprus
Panenské pláže, poznávací zájazd Cyprus
Panenské pláže, poznávací zájazd Cyprus
Panenské pláže, poznávací zájazd Cyprus
Západ slnka, poznávací zájazd Cyprus
Románske pamiatky, poznávací zájazd Cyprus
Agion Anardyry, poznávací zájazd Cyprus

Podrobné info o zájazde


Polpenzia

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Cyprus - najvýchodnejší európsky ostrov, na ktorom sa narodila bohyňa lásky Afrodita, si zamilujete i Vy. Zláka Vás svojím nádherným a priezračným morom, úchvatnými scenériami hôr, úžasnou históriou, kultúrou, bohatým nočným životom, a v neposlednom rade i vynikajúcou kuchyňou. Uvidíte starobylé mestá Nikózia či Limassol, maľované ortodoxné kostoly v Troode, hrobky kráľov v Pafose a veľa ďalších zaujímavostí.

8-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

5x v hoteli 4*, 2x v hoteli 5*

Stravovanie

5x polpenzia, 2x all inclusive

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu BA / KE – Larnaca – BA / KE, autobus, resp. mikrobus podľa programu, 5x ubytovanie s polpenziou v hoteli 4*, 2x ubytovanie s all inclusive v hoteli 5*, ochutnávka vína, sprievodcu CK SATUR. Servisné poplatky 220 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.

Doprava

Letecká, autokarová počas pobytu.

Ostrov slnka a bohyne lásky Afrodity, patrí svojou rozlohou k trom najväčším ostrovom vynárajúcim sa nad modrú hladinu Stredozemného mora. Preslávil sa 9 tisíc ročnou históriou a slávnymi antickými legendami, najznámejšia je o bohyni lásky Afrodite, ktorá sa zrodila z morskej peny pri skalách na južnom pobreží.

Návštevníkov očaria miesta s bohatou históriou, prírodné i archeologické krásy pohoria Troodos s monumentálnym kláštorom Kykko, s množstvom kostolov a chrámov, ktoré sú roztrúsené po celom ostrove. Svojimi nádhernými plážami s jemným svetlým pieskom, členitým pobrežím, krásnou prírodou a množstvom kvalitných hotelov s komfortnými službami a jedinečnou atmosférou je ostrov pre návštevníkov mimoriadne zaujímavý a atraktívny. Cyprus tvorí križovatku medzi Áziou, Európou a Afrikou, vďaka nej sa môže pochváliť dlhým a teplým letom, až 330-mi slnečnými dňami v roku. Let z Bratislavy alebo z Viedne trvá 3 h. Transfer do Larnacy je približne 20 mina do strediska Ayia Napa a Protaras 45 min. 

Hlavné mesto: Nikózia
Časový posun: +1h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands