Českosaské Švajčiarsko a Drážďany

Nemecko

4 17 recenzií

Celkové
hodnotenie
4
17 5

Zwinger v Drážďanoch
Dráždany, Nemecko
Pravčická brána, České Švajčiarsko
Augustov most v Dráž´danoch
Divadelné námestie
Rieka Kamenice
Bastei, Českosaské Švajčiarsko
Českosaské Švajčiarsko a Drážďany
Českosaské Švajčiarsko a Drážďany
Českosaské Švajčiarsko a Drážďany
Českosaské Švajčiarsko a Drážďany
Pravčická brána, České Švajčiarsko
Rieka Kamenice

Podrobné info o zájazde


Raňajky

Slovenský sprievodca

Vysvetlenie piktogramov


Úvod

Hřensko v srdci národného parku České Švajčiarsko s fascinujúcou Pravčickou bránou, Drážďany s návštevou zrekonštruovanej katedrály a barokového paláca Zwinger, Meissen – mesto porcelánu, zámok Moritzburg z filmu Tri oriešky pre popolušku, pevnosť Königstein a unikátny skalný most Bastei s výhľadom na majestátne skalné útvary.

4-dňový autokarový zájazd.

Ubytovanie

3x v hoteli 2*/3*.

Stravovanie

3x raňajky.

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli/ penzióne 2*/3*, sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa

Za 1/1 izbu 88 EUR, za 3 večere 76 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Vstupy, cestovné poistenie a pobytovú taxu.

Poznámka

Zmena programu vyhradená.

Doprava

Autokar.

Program zájazdu

1. deň

Odchod z Bratislavy v skorých ranných hodinách (z Bratislavy o 6:00 hod), tranzit cez Českú republiku do Hřenska, ležiaceho v samom srdci národného parku České Švajčiarsko. Výlet loďkou po malebnej riečke Kamenice s nádhernou prírodou všade okolo. Pre tých, ktorý sa neboja  prechádzky je možná turistika za fascinujúcou Pravčickou bránou. Pokračovanie do Drážďan, ubytovanie, fakultatívne večera.
1

Hřensko

Hřensko, Česká republika

HistóriaIné atrakcie

Obec Hřensko je vstupnou bránou do Národného parku České Švajčiarsko. Svojou polohou na sútoku riek Kamenice a Labe je najnižšie položeným miestom v Českej republike. Aj napriek tejto polohe vytvára okolitá krajina zaujímavý jav, akoby ste boli na horách. Príroda je tu fascinujúca. Návštevníkov uchvátia nádherné prírodné scenérie, kaňon cez ktorý preteká rieka Kamenice alebo prírodný kamenný most.

Viac Menej
2

Pravčicka brána

2. deň

Raňajky. Pešia prehliadka Drážďan, návšteva zrekonštruovanej katedrály Panny Márie (Frauenkirche), barokového paláca Zwinger a iných skvostov tohto úžasného historického mesta. Popoludní návšteva zámku Pillnitz s prekrásnymi záhradami. Večer návrat do hotela, fakultatívne večera.
3

Drážďany

Drážďany, Nemecko

HistóriaIné atrakcie

Drážďany ležia pri rieke Labe medzi východnými výbežkami Krušných hôr, Lužickými horami a Labskými pieskovcami v blízkosti hraníc s Českou republikou. Kvôli svojej prírodnej polohe, barokovému a mediteránnemu architektonickému pôvabu sa mesto prezýva „ Polabská Florencia“. Drážďany majú dlhú históriu. Z pôvodne rybárskej dediny, sídla kupcov a sídla markgrófa sa Drážďany rozvinuli v kúpeľnú a kráľovskú rezidenciu a stali sa hlavným krajinským mestom Saska. Drážďany sa rozvinuli v nádherné kultúrne a umelecké mesto, kde môžete zažiť veľmi veľa zábavy v rôznych múzeách, galériách, divadlách ale aj nočných baroch či diskotékach.

Viac Menej
4

Katedrála Panny Márie

5

Pillnitz

3. deň

Raňajky. Odchod do mestečka Meissen, známeho výrobou slávneho modrého porcelánu, návšteva múzea v manufaktúre Meissen. V popoludňajších hodinách odchod na zámok Moritzburg, kde sa natáčala legendárna rozprávka Tri oriešky pre popolušku. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.
6

Moritzburg

Moritzburg, Nemecko

HistóriaKultúra

Zámok Moritzburg leží v obci s rovnakým názvom neďaleko Drážďan. Lovecký zámok, ktorý sa datuje do 16. storočia, získal dnešný vzhľad v 18. storočí pod vedením architekta Augusta Stroma. Hrad, ktorého hlavná os vedie od juhu na sever, stojí na umelom ostrove v zámockom rybníku. Celý hrad je obklopený terasou. Sochy na zábradliach terasy a na príjazdovej ceste pochádzajú z dielní umelcov Balthasara Permosera, Benjamina Thomaeho, Johanna Christian Kirchnera a Wolfa Ernsta Brohna. Na pieskovcových podstavcoch na príjazdovej ceste sú znázornené dva poľovnícke kone s vozmi a poľovníckymi psami. Balustrády terasy sú zdobené lovnými figúrkami, detskými figúrkami a vázami.

Viac Menej

4. deň

Raňajky. Odchod do 40 km vzdialenej pevnosti Königstein. Pevnosť sa majestátne týči na jednej zo stolových hôr Saského Švajčiarska. Po prehliadke pevnosti odchod na unikátny skalný most Bastei s výhľadom na majestátne kamenné útvary. V popoludňajších hodinách odchod na Slovensko. Tranzit cez Českú republiku, návrat na Slovensko v neskorých večerných hodinách.
7

Bastei

Bastei, Nemecko

PrírodaIné atrakcie

Bastei je skalný útvar týčiaci sa 194 m nad riekou Labe v Labských pieskovcových vrchoch v Nemecku. Bastei je turistickou atrakciou už viac ako 200 rokov. V roku 1824 bol postavený drevený most, ktorý spája niekoľko skál po ktorých sa teraz prechádzajú zvedaví návštevníci. Tento most bol v roku 1851 nahradený súčasným mostom Bastei z pieskovca. Skalné útvary a výhľady inšpirovali niekoľkých známych umelcov, medzi nimi bol aj Caspar David Friedrich. Most je často navštevovaný turistami z nedálekého kúpeľného mestečka Rathai.

Viac Menej

Zmena programu vyhradená.

Nemecko

Mníchov je nielen dôležitou finančnou a priemyselnou metropolou Nemecka, ale aj živým kultúrnym centrom. Počas celého roka sa tu organizujú rôzne oslavy a festivaly. Najväčším a najznámejším je Oktoberfest, na ktorý každoročne zavíta viac ako šesť miliónov návštevníkov.

Iba 60 kilometrov od Mníchova leží Augsburg – mesto založené rímskym cisárom Augustom, v minulosti dôležitá obchodná križovatka Európy. Bolo domovom Mozartovej rodiny, a má bohatú hudobnú a divadelnú tradíciu. Na obraze mesta, ktorý sa vytváral počas 2000 rokov jeho histórie, sa podieľajú všetky významné stavebné slohy. Augsburg je v súčasnosti známe univerzitné mesto s približne 250 000 obyvateľmi, z čoho prevažnú väčšinu tvoria hlavne mladí ľudia. 

Hlavné mesto Nemecka Berlín je mesto plné kontrastov, s priateľskou a multikultúrnou atmosférou. Je to dynamická metropola s množstvom zaujímavostí a moderných stavieb. Historické pamiatky sa nachádzajú prevažne v bývalej východnej časti.

Landshut je historické mestečko so 60 000 obyvateľmi, ležiace v juhozápadnej časti Bavorska. V Stredoveku bol svetoznámym umeleckým a remeselníckym centrom. Osemstoročná história mesta sa odráža v mnohých historických pamiatkach a unikátnych stavbách. 

Hlavné mesto: Berlín
Časový posun: 0h

Mena: Euro

Klimatický diagram

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands